Ceny mieszkań – Jarosław (ceny transakcyjne)

Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do września 2026 typowo po 6939 zł/m² (137 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń).

  1. Typowa cena6939 zł/m²mieszkania używane, 137 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026
  2. Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
  3. Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu

Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.

W skrócie – Jarosław

6–8,2 tys. złTypowy zakres cen za m² – mieszkania używane. W tych granicach mieściła się połowa sprzedaży
8498 złTypowa cena za m² – nowe mieszkania od dewelopera (93 sprzedaże)
ok. 346 000 złPrzykład: 50 m² × typowa cena mieszkań 40–60 m² (mieszkania używane, 73 sprzedaże) – ilustracja, nie wycena lokalu
ok. 72 m²500 tys. zł odpowiada około tylu m² przy typowej cenie w mieście (mieszkania używane). To przeliczenie orientacyjne, nie oferta.
230Sprzedaże razem (używane i nowe), wrzesień 2025 – wrzesień 2026
40%Udział nowych mieszkań w sprzedażach

Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: sierpień 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 230 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy

Czy ceny rosną, czy spadają – Jarosław

-0,8%zmiana w 3 miesiące mało sprzedaży
+0,3%zmiana w 12 miesięcy mało sprzedaży
+14,2%od gru 24 mało sprzedaży
Typowa cena za m², Jarosław Mieszkania używaneNowe od dewelopera

wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych

Dane w tabeli
MiesiącMieszkania używanesprzedażyNowe od deweloperasprzedaży
gru 246076 zł33–0
lut 256607 zł31–0
mar 256479 zł31–0
kwi 256414 zł37–0
maj 256289 zł347289 zł49
cze 256559 zł307288 zł60
lip 256906 zł317287 zł67
sie 256920 zł32–0
wrz 257256 zł36–0
paź 256365 zł34–0
lis 256356 zł35–0
gru 256781 zł37–0
sty 266993 zł43–0
lut 267268 zł42–0
mar 267132 zł39–0
kwi 267596 zł33–0
maj 266992 zł36–0
cze 266708 zł38–0
lip 266826 zł388593 zł75
sie 266939 zł338561 zł84

Ostatnio o 8,6% poniżej najwyższej typowej ceny na wykresie: 3 mies. do sierpnia 2026 (33 sprzedaże – mało sprzedaży) wobec 3 mies. do kwietnia 2026 (33 sprzedaże – mało sprzedaży).

Jak czytać wykres

Najwyższy punkt: 7596 zł/m², 33 sprzedaże – mało sprzedaży, 3 mies. do kwietnia 2026; ostatni: 6939 zł/m², 33 sprzedaże – mało sprzedaży, 3 mies. do sierpnia 2026. Wykres od grudnia 2024.

Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.

Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach

Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: +12,1% – więcej niż zwykłe wahania (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 158 sprzedaży, 2025 r.: 134 sprzedaże).

RokTypowa cena za m², mieszkania używaneZmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku
2025styczeń – grudzień 20256591 zł134 sprzedaże+12,1%
2024styczeń – grudzień 20246004 zł158 sprzedaży–
2023styczeń – grudzień 20235318 zł120 sprzedaży–
2022styczeń – grudzień 20224948 zł122 sprzedaże–

Ta zmiana jest większa niż zwykłe wahania typowej ceny przy tej liczbie sprzedaży (ok. ±7,2%). Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot.

Jak liczymy zmianę rok do roku

Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje

Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.

Masz adres w Jarosławiu?

Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.

Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →

Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.

Gdzie drożej, gdzie taniej

Ceny mieszkań w dzielnicach – Jarosław

Cen dzielnic nie podajemy – nie mamy sprzedaży przypisanych do dzielnic tej miejscowości. Typowa cena jest dla całej miejscowości, bez podziału na dzielnice; różnice pokazują metraż i ulice.

Ceny na ulicach – Jarosław

Co najmniej 30 sprzedaży (wrzesień 2025 – wrzesień 2026) miała tylko jedna ulica. Cenę swojego adresu sprawdzisz w wyszukiwarce adresu.

UlicaTypowa cena za m²Liczba sprzedażyOkres
ul. Konfederacka8582 zł/m²nowe mieszkania83 sprzedażewrzesień 2025 – wrzesień 2026, 1 rok
UlicaTypowa cena za m²Liczba sprzedażyOkres
Plac Mickiewicza6816 zł/m²nowe mieszkania89 sprzedażywrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata
ul. Armii Krajowej6738 zł/m²41 sprzedaży mało sprzedażywrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata
ul. Szarych Szeregów7396 zł/m²nowe mieszkania86 sprzedażywrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata

Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.

Przy ulicy – typowa cena m² mieszkań używanych jej osiedla, dzielnicy albo całego miasta, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 (w nawiasie sprzedaże w obszarze). To nie jest cena ulicy.

Metraż, nowe i używane

Jak różnią się ceny według metrażu i rynku (nowe czy używane)

  • Metraż (używane): najdrożej za m² do 40 m², najtaniej 40–60 m² – różnica 5% (38 i 73 sprzedaży mało sprzedaży).
  • Nowe czy używane: nowe o 22% drożej za m² (93 i 137 sprzedaży).
  • Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 115 z 230 sprzedaży (50%).
  • Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).

wrzesień 2025 – wrzesień 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.

MetrażUżywane – typowa cena za m²Nowe – typowa cena za m²
do 40 m²7303 złtypowo 6,6–8,2 tys. zł · 38 sprzedaży mało sprzedaży8682 złtypowo 8,5–8,9 tys. zł · 34 sprzedaże mało sprzedaży
40–60 m²6928 złtypowo 6–8,2 tys. zł · 73 sprzedaże8395 złtypowo 8,1–8,8 tys. zł · 42 sprzedaże mało sprzedaży
60–80 m²6221 zł39 sprzedaży mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies.7364 zł31 sprzedaży mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies.
ponad 80 m²za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedażyza mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży

Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.

„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.

Ile kosztuje mieszkanie 35 i 50 m² w Jarosławiu?

Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); dokładniej – formularz wyceny.

  • 35 m² – około 256 000 zł (7303 zł/m² w przedziale do 40 m², 38 sprzedaży mało sprzedaży)
  • 50 m² – około 346 000 zł (6928 zł/m² w przedziale 40–60 m², 73 sprzedaże)

Według liczby izb (używane, typowa cena całego mieszkania): 2 izby – 270 tys. zł (34 sprzedaże), 3 izby – 320 tys. zł (59 sprzedaży), 4+ izby – 350 tys. zł (41 sprzedaży); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Izba to nie zawsze pokój – bywa nią też oddzielna kuchnia, więc to nie ceny mieszkań dwu- czy trzypokojowych. Ceny według liczby izb w miastach – w tabeli 40 miast z największą liczbą sprzedaży, to miasto w pliku CSV.

Ile kosztuje mieszkanie w Jarosławiu? Przykład: dwa mieszkania 50 m²

Szukasz mieszkania około 50 m² w Jarosławiu? Tak wypadają mieszkania 40–60 m² używane i nowe od dewelopera (wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – typowa cena za m² każdej grupy razy 50 m²:

Różnica to ok. 74 000 zł (17% za m²). To nie jest dopłata za samą nowość: nowe mieszkania stoją często w innych częściach miejscowości i bywają sprzedawane bez wykończenia. Nowych mieszkań tej wielkości sprzedało się tu mało (42 sprzedaże) – taka grupa może opisywać wąski fragment rynku, np. jedną inwestycję. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.

Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).

Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →

Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Jarosław

Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 137 sprzedaży.

Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
Cena za m²Sprzedaże
poniżej 6 tys. zł36
6–7 tys. zł37
od 7 tys. zł64

Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.

Na tle województwa i Polski

Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)

W skrócie: Jarosław: o 25% mniej niż w całym województwie (podkarpackie, 1916 sprzedaży) i o 22% mniej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.

Jarosław6939 zł/m²
woj. podkarpackie9211 zł/m²
Polska8893 zł/m²

Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.

Wśród 5 miejscowości z województwa podkarpackiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Jarosław ma 2. najwyższą typową cenę za m².

Ceny w okolicy

Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); odległość w linii prostej między środkami gmin. Drożej niż w Jarosławiu: Rzeszów (o 45%).

  • Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 20% drożej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 76 sprzedaży nowych i 111 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
  • Metr używanego mieszkania do 40 m² kosztował tu typowo o 5% drożej niż w mieszkaniu 40–60 m². Dane: 38 sprzedaży do 40 m² i 73 sprzedaże 40–60 m², wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.

Inne miejscowości – województwo podkarpackie

Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.

Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Jarosław (typowa cena).

Szczegóły, źródła i pytania

Limit ceny w programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” – Jarosław

W skrócie: typowa cena w Jarosławiu: mieszkania używane – poniżej limitu, nowe mieszkania od dewelopera – poniżej limitu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026).

Szczegóły limitu

W programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” (kredyt bez wkładu własnego z gwarancją BGK) cena za m² nie może przekroczyć limitu. Limit na IV kwartał 2026 (sprawdzone 5.10.2026) obok typowej ceny z aktów notarialnych:

  • Mieszkania używane (i każdy zakup nie od dewelopera): limit 9581,65 zł/m² – typowa cena w Jarosławiu: 6939 zł/m² (137 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
  • Nowe mieszkania od dewelopera (pierwszy nabywca): limit 10 318,70 zł/m² – typowa cena w Jarosławiu: 8498 zł/m² (93 sprzedaże, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.

To typowe ceny; konkretne mieszkanie może być droższe lub tańsze – sprawdź cenę ogłoszenia narzędziem „Czy to dobra cena?”. O kredycie decyduje bank. Limit wyliczamy według ustawy: średni wskaźnik kosztu odtworzenia 1 m² 7370,50 zł (pozostała część województwa) z obwieszczeń wojewody z 18.03.2026 i 22.09.2026 × 1,3 albo 1,4. Wiążącą tabelę limitów publikuje BGK.

Jak dokładne są nasze wyceny – Jarosław

Wyniku testu trafności wycen w Jarosławiu jeszcze nie podajemy – test nie objął dość sprzedaży z tej miejscowości; ceny na tej stronie pochodzą z 230 sprzedaży mieszkań (wrzesień 2025 – wrzesień 2026). Jak sprawdzamy trafność

Rejestr cen nieruchomości – Jarosław

Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 230 sprzedaży mieszkań (Jarosław, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 137 używanych i 93 nowe (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.

Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje

Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.

Pytania i odpowiedzi – Jarosław

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Jarosławiu?

Typowa cena to 6939 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 137 sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 5984 zł/m² a 8188 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 8498 zł/m² (93 sprzedaże). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.

Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Jarosławiu?

Od września 2025 do września 2026 policzyliśmy 230 sprzedaży mieszkań: 137 używanych i 93 nowe (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.

Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Jarosławiu?

Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 8498 zł/m² (93 sprzedaże), a używane – po 6939 zł/m² (137 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 22% więcej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.

Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Jarosławiu?

Około 346 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 6928 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 73 sprzedaże). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 298 000 zł do 412 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.

Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie do 40 m² w Jarosławiu?

Około 256 000 zł za 35 m² przy typowej cenie mieszkań do 40 m² – 7303 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 38 sprzedaży – mało sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 35 m² wychodzi orientacyjnie od 229 000 zł do 289 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 35 m² – liczymy według metrażu, a nie liczby pokoi; piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.

Czy mieszkania w Jarosławiu są droższe niż w całej Polsce?

W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 22% taniej. Województwo podkarpackie: 9211 zł/m² (1916 sprzedaży) – tu o 25% taniej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.

Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają w Jarosławiu?

Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: +0,7%. Mieszkania używane – teraz 6976 zł/m² z 61 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 6926 zł/m² z 76 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±11,4%. Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.

Jak aktualne są ceny mieszkań w Jarosławiu?

Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do września 2026 – razem 230 sprzedaży mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 19.08.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. Dlatego okres kończy się przed dniem pobrania, a najnowsze tygodnie jeszcze się uzupełniają. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.

Obserwuj to miejsce

Chcesz śledzić ceny – Jarosław? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Typowa cena za m² – Jarosław, woj. podkarpackie: 6939 zł (mieszkania używane, 137 sprzedaży, wrz 2025 – wrz 2026). Karta ceny wycenowo.pl

Karta do udostępnienia

Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.

Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/jaroslaw/”.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w Jarosławiu?

Wyceń mieszkanie