Ceny mieszkań – Poznań (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do września 2026 typowo po 11 336 zł/m² (3706 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń).
- Typowa cena11 336 zł/m²mieszkania używane, 3706 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026
- Twoja dzielnica30 dzielnictypowa cena i liczba sprzedaży w każdej
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: październik 2025 – maj 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
W skrócie – Poznań
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: wrzesień 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 6653 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Poznań
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Dane w tabeli
| Miesiąc | Mieszkania używane | sprzedaży | Nowe od dewelopera | sprzedaży |
|---|---|---|---|---|
| sie 25 | 11 180 zł | 637 | 11 885 zł | 528 |
| wrz 25 | 11 096 zł | 1025 | 11 860 zł | 849 |
| paź 25 | 11 069 zł | 1168 | 11 613 zł | 816 |
| lis 25 | 11 040 zł | 1170 | 12 035 zł | 937 |
| gru 25 | 11 061 zł | 1108 | 12 444 zł | 852 |
| sty 26 | 11 214 zł | 1046 | 12 558 zł | 886 |
| lut 26 | 11 289 zł | 1034 | 12 294 zł | 933 |
| mar 26 | 11 316 zł | 1075 | 11 638 zł | 1032 |
| kwi 26 | 11 352 zł | 1144 | 11 586 zł | 1104 |
| maj 26 | 11 407 zł | 1196 | 11 187 zł | 1022 |
| cze 26 | 11 506 zł | 1133 | 11 347 zł | 901 |
| lip 26 | 11 699 zł | 936 | 11 610 zł | 704 |
| sie 26 | 11 759 zł | 617 | 11 919 zł | 347 |
Ostatnio najwyższa typowa cena na wykresie: 3 mies. do sierpnia 2026 (617 sprzedaży).
Jak czytać wykres
Ostatni punkt: 11 759 zł/m², 617 sprzedaży, 3 mies. do sierpnia 2026. Wykres od sierpnia 2025.
Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.
Ulice, osiedla i dzielnice z największą zmianą typowej ceny rok do roku: gdzie ceny mieszkań rosną najszybciej – 3 miejsca z tej miejscowości na listach.
Osadź wykres u siebie
Wykres cen mieszkań – Poznań: typowa cena za m², liczba sprzedaży, okres, źródło i link. Wklej kod na stronę lub blog. Liczby odświeżają się same po każdej aktualizacji danych. Podgląd wykresu – Poznań
<iframe src="https://wycenowo.pl/osadz/ceny/poznan/" title="Wykres cen mieszkań – Poznań (wycenowo.pl)" width="100%" height="480" style="border:0;max-width:700px" loading="lazy"></iframe>
<p><a href="https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/poznan/">wycenowo.pl – ceny mieszkań Poznań</a></p>
Masz adres w Poznaniu?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w dzielnicach – Poznań
Typowa cena za m² w dzielnicach, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, osobno dla mieszkań używanych i nowych. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy
Najdrożej: Ławica – 13 933 zł/m²; najtaniej: Żegrze – 8760 zł/m² (typowa cena za m², mieszkania używane).
| Dzielnica | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| Ławica | 13 933 zł60 sprzedaży | 12 674 zł113 sprzedaży |
| Starołęka-Minikowo-Marlewo | 13 470 zł74 sprzedaże | 10 849 zł418 sprzedaży |
| Stare Winogrady | 13 098 zł102 sprzedaże | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| Główna | 12 626 zł51 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| Podolany | 12 561 zł114 sprzedaży | 10 771 zł152 sprzedaże |
| Strzeszyn | 12 526 zł50 sprzedaży mało sprzedaży | 9500 zł79 sprzedaży |
| Junikowo | 12 392 zł107 sprzedaży | 11 283 zł174 sprzedaże |
| Wola | 12 275 zł34 sprzedaże mało sprzedaży | za mało sprzedażytylko 21 sprzedaży |
| Ogrody | 12 202 zł36 sprzedaży mało sprzedaży | brak sprzedaży |
| Naramowice | 12 195 zł197 sprzedaży | 10 500 zł414 sprzedaży |
| Antoninek-Zieliniec-Kobylepole | 12 122 zł31 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| Stare Miasto | 11 931 zł265 sprzedaży | 15 761 zł165 sprzedaży |
| Jeżyce | 11 847 zł217 sprzedaży | 13 151 zł475 sprzedaży |
| Górczyn | 11 692 zł70 sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria | 11 683 zł30 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| Rataje | 11 419 zł213 sprzedaży | 13 559 zł56 sprzedaży mało sprzedaży |
| Wilda | 11 373 zł249 sprzedaży | 15 393 zł67 sprzedaży |
| Łazarz | 11 122 zł232 sprzedaże | 14 991 zł158 sprzedaży |
| Grunwald Północ | 11 030 zł82 sprzedaże | brak sprzedaży |
| Chartowo | 10 743 zł74 sprzedaże | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| Winiary | 10 688 zł79 sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| Nowe Winogrady Południe | 10 499 zł43 sprzedaże mało sprzedaży | brak sprzedaży |
| Sołacz | 10 421 zł40 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedażytylko 10 sprzedaży |
| Piątkowo | 10 397 zł190 sprzedaży | 12 053 zł40 sprzedaży mało sprzedaży |
| Grunwald Południe | 10 324 zł131 sprzedaży | za mało sprzedażytylko 22 sprzedaże |
| Nowe Winogrady Północ | 10 000 zł58 sprzedaży mało sprzedaży | brak sprzedaży |
| Zielony Dębiec | 9550 zł68 sprzedaży | brak sprzedaży |
| Piątkowo Północ | 9175 zł36 sprzedaży mało sprzedaży | brak sprzedaży |
| Żegrze | 8760 zł59 sprzedaży mało sprzedaży | brak sprzedaży |
| Umultowo | za mało sprzedażytylko 13 sprzedaży | 11 718 zł73 sprzedaże |
Pokaż wszystkie 30 dzielnic
mało sprzedaży – mniej niż 60 sprzedaży, więc taki wynik jest mniej pewny (co to znaczy).
Cena z dłuższego okresu (2 lata), bo w ostatnich 12 miesiącach było tam mniej niż 30 sprzedaży.
| Miejsce | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| Nowe Winogrady Wschód | 10 236 zł/m² | 31 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
Dzielnice, w których sprzedaży było za mało, żeby podać typową cenę
Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.
- Fabianowo-Kotowomniej niż 10 sprzedaży
- Głuszyna12 sprzedaży
- Kiekrz14 sprzedaży
- Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewomniej niż 10 sprzedaży
- Krzyżowniki-Smochowice31 sprzedaży: 18 używanych, 13 nowych – na każdym rynku mniej niż 30
- Kwiatowemniej niż 10 sprzedaży
- Morasko-Radojewo14 sprzedaży
- Stary Grunwald11 sprzedaży
- Szczepankowo-Spławie-Krzesinki37 sprzedaży: 17 używanych, 20 nowych – na każdym rynku mniej niż 30
- Świerczewo14 sprzedaży
- Warszawskie-Pomet-Maltańskie20 sprzedaży
Nazwę, typową cenę i liczbę sprzedaży pokazuje dymek – najedź na obszar albo go dotknij.
Typowa cena za m², mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026; szare pola – mniej niż 30 sprzedaży. Granice: © autorzy OpenStreetMap (ODbL). Kliknij dzielnicę, żeby zobaczyć szczegóły.
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Ceny mieszkań na osiedlach – Poznań
Typowa cena za m² mieszkań używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026: 15 osiedli z co najmniej 30 sprzedażami.
Najdrożej: Łacina – 13 895 zł/m²; najtaniej: Żegrze – 8760 zł/m² (typowa cena za m², mieszkania używane).
… 2 osiedla w środku w rankingu
ChartowoChartowo · 74 sprzedaże10 743 złPiątkowoPiątkowo · 262 sprzedaże10 465 złRatajeRataje · 91 sprzedaży10 419 złDębiecZielony Dębiec · 71 sprzedaży9611 złŻegrzeŻegrze · 59 sprzedaży mało sprzedaży8760 złPasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Poznań (typowa cena).
Ceny na 21 ulicach (+16 tylko z nowymi mieszkaniami)
Typowa cena za m² mieszkań używanych przy ulicach z co najmniej 30 sprzedażami, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – najwięcej sprzedaży najpierw.
Najdrożej: ul. Marcelińska – 13 731 zł/m²; najtaniej: os. Bolesława Chrobrego – 8990 zł/m² (typowa cena za m², mieszkania używane).
… 11 ulic z mniejszą liczbą sprzedaży
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Poznań (mieszkania używane).
Wszystkie ulice w Poznaniu (50) → w tym 13 z ceną z 24 mies.
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu, dzielnicy i rynku (nowe czy używane)
- Metraż (używane): najdrożej za m² do 40 m², najtaniej ponad 80 m² – różnica 23% (1013 i 313 sprzedaży).
- Nowe czy używane: nowe o 4% drożej za m² (2947 i 3706 sprzedaży).
- Dzielnica (używane): Ławica o 59% drożej za m² niż Żegrze (60 i 59 sprzedaży mało sprzedaży).
- Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 2913 z 6653 sprzedaży (44%).
- Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).
wrzesień 2025 – wrzesień 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | 12 199 złtypowo 10,7–14,2 tys. zł · 1013 sprzedaży | 12 897 złtypowo 11,3–14,8 tys. zł · 653 sprzedaże |
| 40–60 m² | 11 323 złtypowo 9,7–13 tys. zł · 1657 sprzedaży | 11 656 złtypowo 10,7–13,5 tys. zł · 1256 sprzedaży |
| 60–80 m² | 10 384 złtypowo 8,6–12,8 tys. zł · 723 sprzedaże | 11 205 złtypowo 10,2–12,9 tys. zł · 698 sprzedaży |
| ponad 80 m² | 9955 złtypowo 8–12,2 tys. zł · 313 sprzedaży | 11 188 złtypowo 9,6–13,8 tys. zł · 340 sprzedaży |
„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 35, 50, 70 i 90 m² w Poznaniu?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 35 m² – około 427 000 zł (12 199 zł/m² w przedziale do 40 m², 1013 sprzedaży)
- 50 m² – około 566 000 zł (11 323 zł/m² w przedziale 40–60 m², 1657 sprzedaży)
- 70 m² – około 727 000 zł (10 384 zł/m² w przedziale 60–80 m², 723 sprzedaże)
- 90 m² – około 896 000 zł (9955 zł/m² w przedziale ponad 80 m², 313 sprzedaży)
Według wielkości: do 40 m² · 40–60 m² · 60–80 m² · ponad 80 m²
Ile kosztuje mieszkanie w Poznaniu? Przykład: dwa mieszkania 50 m²
Szukasz mieszkania około 50 m² w Poznaniu? Tak wypadają mieszkania 40–60 m² używane i nowe od dewelopera (wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – typowa cena za m² każdej grupy razy 50 m²:
Różnica to ok. 17 000 zł (3% za m²). To nie jest dopłata za samą nowość: nowe mieszkania stoją często w innych częściach miejscowości i bywają sprzedawane bez wykończenia. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.
Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).
Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →
Co kupisz za swój budżet w Poznaniu
Orientacyjnie: ile metrów używanego mieszkania wychodzi za 3 przykładowe kwoty przy typowej cenie za m² w całym mieście i w dzielnicach. Środkowa kwota to mniej więcej cena 50 m² przy typowej cenie w mieście, pozostałe – o ok. 30% mniej i więcej. Sprzedaże: wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
| Gdzie | Za 400 tys. zł | Za 550 tys. zł | Za 750 tys. zł |
|---|---|---|---|
| Poznań – całe miasto11 336 zł/m² · 3706 sprzedaży | ok. 35 m² | ok. 49 m² | ok. 66 m² |
| Żegrze (najtańsza dzielnica)8760 zł/m² · 59 sprzedaży mało sprzedaży | ok. 46 m² | ok. 63 m² | ok. 86 m² |
| Wilda (dzielnica z ceną najbliżej typowej)11 373 zł/m² · 249 sprzedaży | ok. 35 m² | ok. 48 m² | ok. 66 m² |
| Ławica (najdroższa dzielnica)13 933 zł/m² · 60 sprzedaży | ok. 29 m² | ok. 39 m² | ok. 54 m² |
To przeliczenie orientacyjne (kwota ÷ typowa cena za m²), nie oferta: typowe ceny mieszkań sprzedanych w podanym okresie, z aktów notarialnych, bez kosztów zakupu i remontu. Pokazujemy tylko miejsca z co najmniej 30 sprzedażami; mało sprzedaży – od 30 do 59.
Sprawdź swój budżet dowolna kwota, metraż albo liczba pokoi
Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Poznań
Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 3706 sprzedaży.
Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
| Cena za m² | Sprzedaże |
|---|---|
| poniżej 8 tys. zł | 307 |
| 8–10 tys. zł | 822 |
| 10–12 tys. zł | 1072 |
| 12–14 tys. zł | 832 |
| 14–16 tys. zł | 426 |
| od 16 tys. zł | 247 |
Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.
Ceny ofertowe deweloperów a ceny z aktów – Poznań
W skrócie: cena ofertowa nowego mieszkania w Poznaniu jest o 13% wyższa niż cena z aktów notarialnych.
Cena ofertowa to cena z cennika w dniu pobrania, a nie cena, za którą mieszkanie się sprzedało. Akt przy nowym mieszkaniu podpisuje się zwykle po oddaniu budynku, często rok–dwa po umowie deweloperskiej – to inne mieszkania i inny czas, więc różnica nie jest rabatem. Ceny ofertowe w innych miastach i opis danych
Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości; ceny ofertowe – cenniki deweloperów z dane.gov.pl (licencja CC0 1.0), opracowanie wycenowo.pl. Źródła i licencje
Kupujesz od dewelopera? Omów ofertę z ekspertem – zestawi cenę z cennika z cenami nowych mieszkań z aktów w okolicy.
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Poznań: o 27% więcej niż w całym województwie (wielkopolskie, 9091 sprzedaży) i o 27% więcej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
Wśród 42 miejscowości z województwa wielkopolskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Poznań ma najwyższą typową cenę za m².
Ceny w okolicy
Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin. Taniej: Luboń (o 16%), Swarzędz (o 20%), Kościan (o 38%).
- Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 6% drożej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 2947 sprzedaży nowych i 3706 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
- Używane mieszkania do 2 km od Starego Rynku sprzedawały się typowo po 11 437 zł/m² (432 sprzedaże), a ponad 7 km – po 10 105 zł/m² (85 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – odległość od centrum.
Inne miejscowości – województwo wielkopolskie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Szczegóły, źródła i pytania
Transakcje dostępne w rejestrze według miesiąca – Poznań
Mieszkania używane, czerwiec 2025 – maj 2026: liczba sprzedaży w rejestrze (pasek) i typowa cena za m² w miesiącu. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy
W danych z okresu listopad 2023 – grudzień 2025 (2150 sprzedaży) typowa cena w różnych miesiącach roku była podobna – bez wyraźnej różnicy. Więcej: kiedy najlepiej sprzedać mieszkanie.
Jak dokładne są nasze wyceny – Poznań
Sprawdziliśmy to na 529 sprzedażach mieszkań używanych i nowych z okresu 24.06.2026–23.09.2026. Każde mieszkanie wyceniliśmy tak, jakby jeszcze się nie sprzedało – z cen podobnych mieszkań z całej miejscowości sprzed tej sprzedaży – i porównaliśmy wynik z ceną z aktu notarialnego. Połowa wycen różniła się od ceny z aktu o mniej niż 14,2%, a 36% – o najwyżej 10%. Wyniki w innych miastach
Rejestr cen nieruchomości – Poznań
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 6653 sprzedaże mieszkań (Poznań, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 3706 używanych i 2947 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań. Do tego mniej niż 10 sprzedaży bez informacji w rejestrze, czy mieszkanie było nowe, czy używane – razem 6661 sprzedaży mieszkań w tym okresie. Tych sprzedaży nie wliczamy do cen ani do liczby mieszkań używanych i nowych: nie zgadujemy, jakie to były mieszkania. Sprzedaże z tej miejscowości pochodzą z pliku, który publikuje samo miasto (rejestr cen Miasta Poznania, format GML) – w krajowej usłudze Geoportalu ich nie ma albo są bez adresu. Filtry, okres i minimalna liczba sprzedaży są te same co dla innych miast.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Dane tej miejscowości pochodzą z pliku miasta: rejestr cen Miasta Poznania. W krajowej usłudze (geoportal.gov.pl) części tych transakcji nie znajdziesz albo są bez adresu. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Poza mieszkaniami: miejsce w hali garażowej w Poznaniu kosztowało typowo 36 tys. zł (1040 sprzedaży), garaż jako osobny lokal – 60 tys. zł (46 sprzedaży); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Ceny miejsc postojowych i garaży w miastach.
Pytania i odpowiedzi – Poznań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Poznaniu?
Typowa cena to 11 336 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 3706 sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 9541 zł/m² a 13 250 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 11 794 zł/m² (2947 sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Poznaniu?
Od września 2025 do września 2026 policzyliśmy 6653 sprzedaże mieszkań: 3706 używanych i 2947 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Poznaniu?
Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 11 794 zł/m² (2947 sprzedaży), a używane – po 11 336 zł/m² (3706 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 4% więcej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Poznaniu?
Około 566 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 11 323 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 1657 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 486 000 zł do 648 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie do 40 m² w Poznaniu?
Około 427 000 zł za 35 m² przy typowej cenie mieszkań do 40 m² – 12 199 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 1013 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 35 m² wychodzi orientacyjnie od 374 000 zł do 496 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 35 m² – liczymy według metrażu, a nie liczby pokoi; piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje mieszkanie 70 m² w Poznaniu?
Około 727 000 zł za 70 m² przy typowej cenie mieszkań 60–80 m² – 10 384 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 723 sprzedaże). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 70 m² wychodzi orientacyjnie od 601 000 zł do 894 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 70 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Gdzie mieszkania są najdroższe, a gdzie najtańsze w Poznaniu?
Najwyższa typowa cena za m²: Ławica – 13 933 zł/m² (60 sprzedaży). Najniższa: Żegrze – 8760 zł/m² (59 sprzedaży). Porównujemy 29 dzielnic, mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Typowa cena zależy też od tego, jakie mieszkania akurat się tam sprzedały – metraż, wiek budynku.
Czy mieszkania w Poznaniu są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 27% drożej. Województwo wielkopolskie: 8904 zł/m² (9091 sprzedaży) – tu o 27% drożej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają w Poznaniu?
Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: +3,3%. Mieszkania używane – teraz 11 549 zł/m² z 1529 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 11 184 zł/m² z 2177 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest większa niż zwykłe wahania typowej ceny przy tej liczbie sprzedaży (ok. ±2%). Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Jak aktualne są ceny mieszkań w Poznaniu?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do września 2026 – razem 6653 sprzedaże mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 01.09.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. Dlatego okres kończy się przed dniem pobrania, a najnowsze tygodnie jeszcze się uzupełniają. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Poznań? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości – rejestr cen Miasta Poznania (plik GML publikowany przez miasto; w krajowej usłudze Geoportalu tych sprzedaży nie ma albo są bez adresu). Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/poznan/”.