Ceny mieszkań – Kalisz (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do września 2026 typowo po 7095 zł/m² (380 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń).
- Typowa cena7095 zł/m²mieszkania używane, 380 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026
- Twoja ulica6 ulictypowa cena i liczba sprzedaży w każdej
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: październik 2025 – maj 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
W skrócie – Kalisz
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: wrzesień 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 805 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Kalisz
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Dane w tabeli
| Miesiąc | Mieszkania używane | sprzedaży | Nowe od dewelopera | sprzedaży |
|---|---|---|---|---|
| gru 24 | 6640 zł | 96 | 7900 zł | 135 |
| sty 25 | 6689 zł | 94 | 8581 zł | 167 |
| lut 25 | 6685 zł | 98 | 8582 zł | 202 |
| mar 25 | 6751 zł | 113 | 8447 zł | 148 |
| kwi 25 | 6568 zł | 137 | 8400 zł | 93 |
| maj 25 | 6640 zł | 153 | 7600 zł | 109 |
| cze 25 | 6674 zł | 145 | 6864 zł | 126 |
| lip 25 | 6735 zł | 131 | 6786 zł | 135 |
| sie 25 | 6743 zł | 111 | 6788 zł | 98 |
| wrz 25 | 6911 zł | 108 | 6973 zł | 69 |
| paź 25 | 7125 zł | 104 | 6977 zł | 59 |
| lis 25 | 7430 zł | 92 | 7350 zł | 34 |
| gru 25 | 7192 zł | 101 | 6995 zł | 51 |
| sty 26 | 7186 zł | 111 | 8200 zł | 93 |
| lut 26 | 7109 zł | 119 | 8400 zł | 192 |
| mar 26 | 7309 zł | 109 | 8400 zł | 241 |
| kwi 26 | 7010 zł | 100 | 8400 zł | 212 |
| maj 26 | 6823 zł | 109 | 8400 zł | 148 |
| cze 26 | 6806 zł | 107 | 8800 zł | 102 |
| lip 26 | 6934 zł | 107 | 8800 zł | 93 |
| sie 26 | 6932 zł | 91 | 8800 zł | 57 |
| wrz 26 | 6899 zł | 56 | – | 0 |
Ostatnio o 7,1% poniżej najwyższej typowej ceny na wykresie: 3 mies. do września 2026 (56 sprzedaży – mało sprzedaży) wobec 3 mies. do listopada 2025 (92 sprzedaże).
Jak czytać wykres
Najwyższy punkt: 7430 zł/m², 92 sprzedaże, 3 mies. do listopada 2025; ostatni: 6899 zł/m², 56 sprzedaży – mało sprzedaży, 3 mies. do września 2026. Wykres od grudnia 2024.
Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.
Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach
Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: +9,1% – więcej niż zwykłe wahania (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 392 sprzedaże, 2025 r.: 467 sprzedaży).
| Rok | Typowa cena za m², mieszkania używane | Zmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku |
|---|---|---|
| 2025styczeń – grudzień 2025 | 6880 zł467 sprzedaży | +9,1% |
| 2024styczeń – grudzień 2024 | 6316 zł392 sprzedaże | – |
Ta zmiana jest większa niż zwykłe wahania typowej ceny przy tej liczbie sprzedaży (ok. ±4,3%). Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot.
Jak liczymy zmianę rok do roku
Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje
Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.
Ulice, osiedla i dzielnice z największą zmianą typowej ceny rok do roku: gdzie ceny mieszkań rosną najszybciej.
Osadź wykres u siebie
Wykres cen mieszkań – Kalisz: typowa cena za m², liczba sprzedaży, okres, źródło i link. Wklej kod na stronę lub blog. Liczby odświeżają się same po każdej aktualizacji danych. Podgląd wykresu – Kalisz
<iframe src="https://wycenowo.pl/osadz/ceny/kalisz/" title="Wykres cen mieszkań – Kalisz (wycenowo.pl)" width="100%" height="480" style="border:0;max-width:700px" loading="lazy"></iframe>
<p><a href="https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/kalisz/">wycenowo.pl – ceny mieszkań Kalisz</a></p>
Masz adres w Kaliszu?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w dzielnicach – Kalisz
Cen dzielnic nie podajemy – nie mamy sprzedaży przypisanych do dzielnic tej miejscowości. Typowa cena jest dla całej miejscowości, bez podziału na dzielnice; różnice pokazują metraż i ulice.
Ceny na 6 ulicach
Typowa cena za m² przy ulicach z co najmniej 30 sprzedażami, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – najwięcej sprzedaży najpierw.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena.
Wszystkie ulice w Kaliszu (14) → w tym 8 z ceną z 24 mies.
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu i rynku (nowe czy używane)
- Metraż (używane): najdrożej za m² do 40 m², najtaniej 60–80 m² – różnica 4% (112 i 59 sprzedaży mało sprzedaży).
- Nowe czy używane: nowe o 18% drożej za m² (425 i 380 sprzedaży).
- Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 396 z 805 sprzedaży (49%).
- Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).
wrzesień 2025 – wrzesień 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | 7141 złtypowo 6,2–8,6 tys. zł · 112 sprzedaży | 8800 złtypowo 8,4–8,9 tys. zł · 114 sprzedaży |
| 40–60 m² | 7133 złtypowo 5,7–8,7 tys. zł · 197 sprzedaży | 8400 złtypowo 8–8,7 tys. zł · 199 sprzedaży |
| 60–80 m² | 6880 złtypowo 5,8–7,8 tys. zł · 59 sprzedaży mało sprzedaży | 7467 złtypowo 6,8–8,4 tys. zł · 84 sprzedaże |
| ponad 80 m² | 5425 zł33 sprzedaże mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. | 6500 zł45 sprzedaży mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. |
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 35, 50 i 70 m² w Kaliszu?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 35 m² – około 250 000 zł (7141 zł/m² w przedziale do 40 m², 112 sprzedaży)
- 50 m² – około 357 000 zł (7133 zł/m² w przedziale 40–60 m², 197 sprzedaży)
- 70 m² – około 482 000 zł (6880 zł/m² w przedziale 60–80 m², 59 sprzedaży mało sprzedaży)
Według wielkości: do 40 m² · 40–60 m² · 60–80 m²
Według liczby izb (używane, typowa cena całego mieszkania): 2 izby – 296 tys. zł (87 sprzedaży), 3 izby – 310 tys. zł (165 sprzedaży), 4+ izby – 370 tys. zł (95 sprzedaży); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Izba to nie zawsze pokój – bywa nią też oddzielna kuchnia, więc to nie ceny mieszkań dwu- czy trzypokojowych. Ceny według liczby izb w miastach.
Ile kosztuje mieszkanie w Kaliszu? Przykład: dwa mieszkania 50 m²
Szukasz mieszkania około 50 m² w Kaliszu? Tak wypadają mieszkania 40–60 m² używane i nowe od dewelopera (wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – typowa cena za m² każdej grupy razy 50 m²:
Różnica to ok. 63 000 zł (15% za m²). To nie jest dopłata za samą nowość: nowe mieszkania stoją często w innych częściach miejscowości i bywają sprzedawane bez wykończenia. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.
Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).
Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →
Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Kalisz
Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 380 sprzedaży.
Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
| Cena za m² | Sprzedaże |
|---|---|
| poniżej 5 tys. zł | 48 |
| 5–6 tys. zł | 56 |
| 6–7 tys. zł | 79 |
| 7–8 tys. zł | 72 |
| 8–9 tys. zł | 58 |
| 9–10 tys. zł | 30 |
| od 10 tys. zł | 37 |
Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.
Ceny ofertowe deweloperów a ceny z aktów – Kalisz
W skrócie: cena ofertowa nowego mieszkania w Kaliszu jest o 29% niższa niż cena z aktów notarialnych.
Cena ofertowa to cena z cennika w dniu pobrania, a nie cena, za którą mieszkanie się sprzedało. Akt przy nowym mieszkaniu podpisuje się zwykle po oddaniu budynku, często rok–dwa po umowie deweloperskiej – to inne mieszkania i inny czas, więc różnica nie jest rabatem. Ceny ofertowe w innych miastach i opis danych
Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości; ceny ofertowe – cenniki deweloperów z dane.gov.pl (licencja CC0 1.0), opracowanie wycenowo.pl. Źródła i licencje
Kupujesz od dewelopera? Omów ofertę z ekspertem – zestawi cenę z cennika z cenami nowych mieszkań z aktów w okolicy.
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Kalisz: o 20% mniej niż w całym województwie (wielkopolskie, 9091 sprzedaży) i o 20% mniej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
Wśród 42 miejscowości z województwa wielkopolskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Kalisz ma 22. najwyższą typową cenę za m².
Ceny w okolicy
Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin. Taniej: Ostrów Wielkopolski (o 14%), Jarocin (o 13%).
- Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 18% drożej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 397 sprzedaży nowych i 368 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
- Na 1000 mieszkańców przypadło tu 8,8 sprzedaży mieszkań (805 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026; mieszkańcy: GUS, licencja CC BY 4.0, stan na 31.12.2025; 12. miejsce z 23 miast) – porównanie miast.
Inne miejscowości – województwo wielkopolskie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Kalisz (typowa cena).
Szczegóły, źródła i pytania
Transakcje dostępne w rejestrze według miesiąca – Kalisz
Mieszkania używane, czerwiec 2025 – maj 2026: liczba sprzedaży w rejestrze (pasek) i typowa cena za m² w miesiącu. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy
listopad 2023 – grudzień 2025: najniższa typowa cena – lipiec: o 6,5% niższa niż w 12 miesiącach wokół (56 sprzedaży z 2 lat). Więcej: kiedy najlepiej sprzedać mieszkanie.
Jak dokładne są nasze wyceny – Kalisz
Sprawdziliśmy to na 101 sprzedażach mieszkań używanych i nowych z okresu 24.06.2026–23.09.2026. Każde mieszkanie wyceniliśmy tak, jakby jeszcze się nie sprzedało – z cen podobnych mieszkań z całej miejscowości sprzed tej sprzedaży – i porównaliśmy wynik z ceną z aktu notarialnego. Połowa wycen różniła się od ceny z aktu o mniej niż 12,7%, a 42% – o najwyżej 10%. Wyniki w innych miastach
Rejestr cen nieruchomości – Kalisz
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 805 sprzedaży mieszkań (Kalisz, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 380 używanych i 425 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Poza mieszkaniami: miejsce w hali garażowej w Kaliszu kosztowało typowo 42 tys. zł (162 sprzedaże); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Ceny miejsc postojowych i garaży w miastach.
Pytania i odpowiedzi – Kalisz
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Kaliszu?
Typowa cena to 7095 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 380 sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 5833 zł/m² a 8367 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 8400 zł/m² (425 sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Kaliszu?
Od września 2025 do września 2026 policzyliśmy 805 sprzedaży mieszkań: 380 używanych i 425 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Kaliszu?
Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 8400 zł/m² (425 sprzedaży), a używane – po 7095 zł/m² (380 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 18% więcej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Kaliszu?
Około 357 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 7133 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 197 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 287 000 zł do 433 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie do 40 m² w Kaliszu?
Około 250 000 zł za 35 m² przy typowej cenie mieszkań do 40 m² – 7141 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 112 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 35 m² wychodzi orientacyjnie od 219 000 zł do 300 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 35 m² – liczymy według metrażu, a nie liczby pokoi; piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje mieszkanie 70 m² w Kaliszu?
Około 482 000 zł za 70 m² przy typowej cenie mieszkań 60–80 m² – 6880 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 59 sprzedaży – mało sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 70 m² wychodzi orientacyjnie od 404 000 zł do 549 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 70 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Czy mieszkania w Kaliszu są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 20% taniej. Województwo wielkopolskie: 8904 zł/m² (9091 sprzedaży) – tu o 20% taniej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają w Kaliszu?
Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: −6,8%. Mieszkania używane – teraz 6814 zł/m² z 180 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 7307 zł/m² z 200 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±6,8%. Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Jak aktualne są ceny mieszkań w Kaliszu?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do września 2026 – razem 805 sprzedaży mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 02.09.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. Dlatego okres kończy się przed dniem pobrania, a najnowsze tygodnie jeszcze się uzupełniają. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Kalisz? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/kalisz/”.