Ceny mieszkań – Konin (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do czerwca 2026 typowo po 5485 zł/m² (212 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń). Rejestr cen w Koninie ma na razie sprzedaże do czerwca 2026.
- Typowa cena5485 zł/m²mieszkania używane, 212 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, ostatnie akty: czerwiec 2026
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: październik 2025 – kwiecień 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
W skrócie – Konin
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: czerwiec 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 289 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Konin
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Dane w tabeli
| Miesiąc | Mieszkania używane | sprzedaży | Nowe od dewelopera | sprzedaży |
|---|---|---|---|---|
| gru 24 | 5274 zł | 61 | 6940 zł | 41 |
| sty 25 | 5387 zł | 64 | – | 0 |
| lut 25 | 5869 zł | 63 | – | 0 |
| mar 25 | 5632 zł | 80 | – | 0 |
| kwi 25 | 5721 zł | 79 | – | 0 |
| maj 25 | 5549 zł | 77 | – | 0 |
| cze 25 | 5847 zł | 72 | – | 0 |
| lip 25 | 5976 zł | 70 | – | 0 |
| sie 25 | 5833 zł | 77 | – | 0 |
| wrz 25 | 5524 zł | 71 | 8400 zł | 31 |
| paź 25 | 5361 zł | 82 | 7800 zł | 45 |
| lis 25 | 5515 zł | 78 | 7750 zł | 47 |
| gru 25 | 5553 zł | 74 | 7700 zł | 36 |
| sty 26 | 5663 zł | 67 | – | 0 |
| lut 26 | 5609 zł | 73 | – | 0 |
| mar 26 | 5639 zł | 82 | – | 0 |
| kwi 26 | 5287 zł | 78 | – | 0 |
| maj 26 | 5322 zł | 73 | – | 0 |
| cze 26 | 5353 zł | 48 | – | 0 |
Ostatnio o 10,4% poniżej najwyższej typowej ceny na wykresie: 3 mies. do czerwca 2026 (48 sprzedaży – mało sprzedaży) wobec 3 mies. do lipca 2025 (70 sprzedaży).
Jak czytać wykres
Najwyższy punkt: 5976 zł/m², 70 sprzedaży, 3 mies. do lipca 2025; ostatni: 5353 zł/m², 48 sprzedaży – mało sprzedaży, 3 mies. do czerwca 2026. Wykres od grudnia 2024.
Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.
Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach
Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: +7,5% – więcej niż zwykłe wahania (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 266 sprzedaży, 2025 r.: 297 sprzedaży).
| Rok | Typowa cena za m², mieszkania używane | Zmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku |
|---|---|---|
| 2025styczeń – grudzień 2025 | 5640 zł297 sprzedaży | +7,5% |
| 2024styczeń – grudzień 2024 | 5255 zł266 sprzedaży | – |
Ta zmiana jest większa niż zwykłe wahania typowej ceny przy tej liczbie sprzedaży (ok. ±5%). Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot.
Jak liczymy zmianę rok do roku
Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje
Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.
Osadź wykres u siebie
Wykres cen mieszkań – Konin: typowa cena za m², liczba sprzedaży, okres, źródło i link. Wklej kod na stronę lub blog. Liczby odświeżają się same po każdej aktualizacji danych. Podgląd wykresu – Konin
<iframe src="https://wycenowo.pl/osadz/ceny/konin/" title="Wykres cen mieszkań – Konin (wycenowo.pl)" width="100%" height="480" style="border:0;max-width:700px" loading="lazy"></iframe>
<p><a href="https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/konin/">wycenowo.pl – ceny mieszkań Konin</a></p>
Masz adres w Koninie?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w dzielnicach – Konin
Cen dzielnic nie podajemy – nie mamy sprzedaży przypisanych do dzielnic tej miejscowości. Typowa cena jest dla całej miejscowości, bez podziału na dzielnice; różnice pokazują metraż i ulice.
Ceny na ulicach – Konin
Co najmniej 30 sprzedaży (wrzesień 2025 – wrzesień 2026) miała tylko jedna ulica. Cenę swojego adresu sprawdzisz w wyszukiwarce adresu.
| Ulica | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| ul. Erazma Pietrygi | 7750 zł/m²nowe mieszkania | 49 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 1 rok |
Cena z dłuższego okresu (2 albo 3 lata), bo w ostatnich 12 miesiącach było tam mniej niż 30 sprzedaży; starsze ceny przeliczyliśmy na poziom z ostatnich 12 miesięcy danych.
| Ulica | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| Aleje 1 Maja | 5566 zł/m² | 33 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Osiedle Legionów | 5395 zł/m² | 63 sprzedaże | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. 11 Listopada | 5003 zł/m² | 36 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Górnicza | 5383 zł/m² | 31 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Józefa Piłsudskiego | 8661 zł/m²nowe mieszkania | 32 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego | 5546 zł/m² | 50 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Władysława Broniewskiego | 5763 zł/m² | 32 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
Ulice bez typowej ceny (za mało sprzedaży)
Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.
Przy ulicy – typowa cena m² mieszkań używanych jej osiedla, dzielnicy albo całego miasta, wrzesień 2025 – czerwiec 2026 (w nawiasie sprzedaże w obszarze). To nie jest cena ulicy.
- ul. Dworcowamniej niż 10 sprzedaży · Konin (całe miasto): 5485 zł/m² (212 sprzedaży)
- ul. Fryderyka Chopinamniej niż 10 sprzedaży · Konin (całe miasto): 5485 zł/m² (212 sprzedaży)
- ul. Kolejowamniej niż 10 sprzedaży · Konin (całe miasto): 5485 zł/m² (212 sprzedaży)
- ul. Kosmonautówmniej niż 10 sprzedaży · Konin (całe miasto): 5485 zł/m² (212 sprzedaży)
- ul. Okólnamniej niż 10 sprzedaży · Konin (całe miasto): 5485 zł/m² (212 sprzedaży)
- ul. Powstańców Styczniowychmniej niż 10 sprzedaży · Konin (całe miasto): 5485 zł/m² (212 sprzedaży)
- ul. Powstańców Wielkopolskich13 sprzedaży · Konin (całe miasto): 5485 zł/m² (212 sprzedaży)
- ul. Sosnowamniej niż 10 sprzedaży · Konin (całe miasto): 5485 zł/m² (212 sprzedaży)
- ul. Szpitalnamniej niż 10 sprzedaży · Konin (całe miasto): 5485 zł/m² (212 sprzedaży)
- ul. Zakolemniej niż 10 sprzedaży · Konin (całe miasto): 5485 zł/m² (212 sprzedaży)
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu i rynku (nowe czy używane)
- Metraż (używane): najdrożej za m² do 40 m², najtaniej 40–60 m² – różnica 2% (91 i 104 sprzedaży).
- Nowe czy używane: nowe o 41% drożej za m² (77 i 212 sprzedaży).
- Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 168 z 289 sprzedaży (58%).
- Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).
wrzesień 2025 – czerwiec 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | 5589 złtypowo 5–6,7 tys. zł · 91 sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| 40–60 m² | 5469 złtypowo 4,8–6,4 tys. zł · 104 sprzedaże | 7700 złtypowo 7,6–7,8 tys. zł · 64 sprzedaże |
| 60–80 m² | 5124 zł32 sprzedaże mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| ponad 80 m² | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży | brak sprzedaży |
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 35 i 50 m² w Koninie?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 35 m² – około 196 000 zł (5589 zł/m² w przedziale do 40 m², 91 sprzedaży)
- 50 m² – około 273 000 zł (5469 zł/m² w przedziale 40–60 m², 104 sprzedaże)
Według liczby izb (używane, typowa cena całego mieszkania): 2 izby – 190 tys. zł (45 sprzedaży), 3 izby – 220 tys. zł (97 sprzedaży), 4+ izby – 310 tys. zł (60 sprzedaży); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Izba to nie zawsze pokój – bywa nią też oddzielna kuchnia, więc to nie ceny mieszkań dwu- czy trzypokojowych. Ceny według liczby izb w miastach – w tabeli 40 miast z największą liczbą sprzedaży, to miasto w pliku CSV.
Ile kosztuje mieszkanie w Koninie? Przykład: dwa mieszkania 50 m²
Szukasz mieszkania około 50 m² w Koninie? Tak wypadają mieszkania 40–60 m² używane i nowe od dewelopera (wrzesień 2025 – czerwiec 2026) – typowa cena za m² każdej grupy razy 50 m²:
Różnica to ok. 112 000 zł (29% za m²). To nie jest dopłata za samą nowość: nowe mieszkania stoją często w innych częściach miejscowości i bywają sprzedawane bez wykończenia. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.
Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).
Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →
Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Konin
Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 212 sprzedaży.
Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
| Cena za m² | Sprzedaże |
|---|---|
| poniżej 5 tys. zł | 66 |
| 5–5,5 tys. zł | 42 |
| 5,5–6,5 tys. zł | 48 |
| od 6,5 tys. zł | 56 |
Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.
Ceny ofertowe deweloperów a ceny z aktów – Konin
W skrócie: cena ofertowa nowego mieszkania w Koninie jest o 16% wyższa niż cena z aktów notarialnych.
Cena ofertowa to cena z cennika w dniu pobrania, a nie cena, za którą mieszkanie się sprzedało. Akt przy nowym mieszkaniu podpisuje się zwykle po oddaniu budynku, często rok–dwa po umowie deweloperskiej – to inne mieszkania i inny czas, więc różnica nie jest rabatem. Ceny ofertowe w innych miastach i opis danych
Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości; ceny ofertowe – cenniki deweloperów z dane.gov.pl (licencja CC0 1.0), opracowanie wycenowo.pl. Źródła i licencje
Kupujesz od dewelopera? Omów ofertę z ekspertem – zestawi cenę z cennika z cenami nowych mieszkań z aktów w okolicy.
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Konin: o 38% mniej niż w całym województwie (wielkopolskie, 9091 sprzedaży) i o 38% mniej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
Wśród 42 miejscowości z województwa wielkopolskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Konin ma 36. najwyższą typową cenę za m².
Ceny w okolicy
Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin.
- Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 41% drożej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 64 sprzedaże nowych i 104 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
- Liczby sprzedaży na 1000 mieszkańców tu nie porównujemy z innymi miastami: dane rejestru niepełne (do 06.2026) – porównanie miast.
Inne miejscowości – województwo wielkopolskie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Konin (typowa cena).
Szczegóły, źródła i pytania
Transakcje dostępne w rejestrze według miesiąca – Konin
Mieszkania używane, czerwiec 2025 – maj 2026: liczba sprzedaży w rejestrze (pasek) i typowa cena za m² w miesiącu. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy
listopad 2023 – grudzień 2025: najwyższa typowa cena – luty: o 5,4% wyższa niż w 12 miesiącach wokół (49 sprzedaży z 2 lat). Więcej: kiedy najlepiej sprzedać mieszkanie.
Jak dokładne są nasze wyceny – Konin
Wyniku testu trafności wycen w Koninie jeszcze nie podajemy – test nie objął dość sprzedaży z tej miejscowości; ceny na tej stronie pochodzą z 289 sprzedaży mieszkań (wrzesień 2025 – wrzesień 2026). Jak sprawdzamy trafność
Rejestr cen nieruchomości – Konin
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 289 sprzedaży mieszkań (Konin, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 212 używanych i 77 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Pytania i odpowiedzi – Konin
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Koninie?
Typowa cena to 5485 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026, 212 sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 4847 zł/m² a 6550 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 7750 zł/m² (77 sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Koninie?
Od września 2025 do czerwca 2026 policzyliśmy 289 sprzedaży mieszkań: 212 używanych i 77 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Koninie?
Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 7750 zł/m² (77 sprzedaży), a używane – po 5485 zł/m² (212 sprzedaży), wrzesień 2025 – czerwiec 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 41% więcej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Koninie?
Około 273 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 5469 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026, 104 sprzedaże). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 241 000 zł do 319 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie do 40 m² w Koninie?
Około 196 000 zł za 35 m² przy typowej cenie mieszkań do 40 m² – 5589 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026, 91 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 35 m² wychodzi orientacyjnie od 173 000 zł do 233 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 35 m² – liczymy według metrażu, a nie liczby pokoi; piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Czy mieszkania w Koninie są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 38% taniej. Województwo wielkopolskie: 8904 zł/m² (9091 sprzedaży) – tu o 38% taniej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – czerwiec 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają w Koninie?
Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: −3,6%. Mieszkania używane – teraz 5383 zł/m² z 53 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 5583 zł/m² z 159 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±9,5%. Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Jak aktualne są ceny mieszkań w Koninie?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do czerwca 2026 – razem 289 sprzedaży mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 12.06.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. W ostatnich miesiącach jest tu w danych bardzo mało sprzedaży, więc typowa cena opiera się głównie na starszych transakcjach z tego okresu. Nie wiemy, czy dzisiejsze ceny są wyższe, czy niższe. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Konin? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/konin/”.