Ceny mieszkań – Tarnowo Podgórne (ceny transakcyjne)

Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do września 2026 typowo po 10 122 zł/m² (51 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń mało sprzedaży).

  1. Typowa cena10 122 zł/m²mieszkania używane, 51 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 mało sprzedaży
  2. Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
  3. Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu

Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.

W skrócie – Tarnowo Podgórne

9,3–10,9 tys. złTypowy zakres cen za m² – mieszkania używane. W tych granicach mieściła się połowa sprzedaży
8263 złTypowa cena za m² – nowe mieszkania od dewelopera (95 sprzedaży)
ok. 515 000 złPrzykład: 50 m² × typowa cena mieszkań 40–60 m² (mieszkania używane, 32 sprzedaże mało sprzedaży) – ilustracja, nie wycena lokalu
ok. 49 m²500 tys. zł odpowiada około tylu m² przy typowej cenie w mieście (mieszkania używane). To przeliczenie orientacyjne, nie oferta.
146Sprzedaże razem (używane i nowe), wrzesień 2025 – wrzesień 2026
65%Udział nowych mieszkań w sprzedażach

Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: sierpień 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 146 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy

Czy ceny rosną, czy spadają – Tarnowo Podgórne

Za mało sprzedaży, żeby uczciwie porównać okresy: w ostatnich 6 mies. (marzec 2026 – wrzesień 2026) 26 sprzedaży mieszkań używanych, w poprzednich 6 mies. (wrzesień 2025 – marzec 2026) – 25 sprzedaży. Zmianę pokazujemy dopiero przy co najmniej 30 sprzedażach w każdym okresie, więc tutaj liczby nie podajemy. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem.

Masz adres – Tarnowo Podgórne?

Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.

Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →

Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.

Gdzie drożej, gdzie taniej

Ceny mieszkań w dzielnicach – Tarnowo Podgórne

Cen dzielnic nie podajemy – nie mamy sprzedaży przypisanych do dzielnic tej miejscowości. Typowa cena jest dla całej miejscowości, bez podziału na dzielnice; różnice pokazują metraż i ulice.

Ceny na ulicach – Tarnowo Podgórne

Co najmniej 30 sprzedaży (wrzesień 2025 – wrzesień 2026) miała tylko jedna ulica. Cenę swojego adresu sprawdzisz w wyszukiwarce adresu.

UlicaTypowa cena za m²Liczba sprzedażyOkres
ul. Rolna7165 zł/m²nowe mieszkania30 sprzedaży mało sprzedażywrzesień 2025 – wrzesień 2026, 1 rok
UlicaTypowa cena za m²Liczba sprzedażyOkres
ul. Turyńska8420 zł/m²nowe mieszkania50 sprzedaży mało sprzedażywrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata

Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.

Przy ulicy – typowa cena m² mieszkań używanych jej osiedla, dzielnicy albo całego miasta, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 (w nawiasie sprzedaże w obszarze). To nie jest cena ulicy.

Metraż, nowe i używane

Jak różnią się ceny według metrażu i rynku (nowe czy używane)

  • Nowe czy używane: nowe o 18% taniej za m² (95 i 51 sprzedaży mało sprzedaży).
  • Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 59 z 146 sprzedaży (40%).
  • Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).

wrzesień 2025 – wrzesień 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.

MetrażUżywane – typowa cena za m²Nowe – typowa cena za m²
do 40 m²za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedażybrak sprzedaży
40–60 m²10 300 złtypowo 9,3–10,9 tys. zł · 32 sprzedaże mało sprzedaży8958 zł61 sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies.
60–80 m²za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży8123 zł39 sprzedaży mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies.
ponad 80 m²za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży7301 złtypowo 6,7–8,2 tys. zł · 50 sprzedaży mało sprzedaży

Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.

„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.

Ile kosztuje mieszkanie 50 m² – Tarnowo Podgórne?

Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); dokładniej – formularz wyceny.

  • 50 m² – około 515 000 zł (10 300 zł/m² w przedziale 40–60 m², 32 sprzedaże mało sprzedaży)

Ceny ofertowe deweloperów a ceny z aktów – Tarnowo Podgórne

W skrócie: cena ofertowa nowego mieszkania w miejscowości Tarnowo Podgórne jest o 51% wyższa niż cena z aktów notarialnych.

12 500 zł/m²W cennikach deweloperów – typowa cena za m² nowego mieszkania (39 lokali w ofercie, 4 inwestycji, cenniki z 22.09–05.10.2026, mało lokali w ofercie)
8263 zł/m²W aktach notarialnych – nowe mieszkania od deweloperów, typowa cena za m² (95 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
+51%Cena ofertowa wobec ceny z aktów (różnica zbiorów, nie rabat)

Cena ofertowa to cena z cennika w dniu pobrania, a nie cena, za którą mieszkanie się sprzedało. Akt przy nowym mieszkaniu podpisuje się zwykle po oddaniu budynku, często rok–dwa po umowie deweloperskiej – to inne mieszkania i inny czas, więc różnica nie jest rabatem. Ceny ofertowe w innych miastach i opis danych

Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości; ceny ofertowe – cenniki deweloperów z dane.gov.pl (licencja CC0 1.0), opracowanie wycenowo.pl. Źródła i licencje

Kupujesz od dewelopera? Omów ofertę z ekspertem – zestawi cenę z cennika z cenami nowych mieszkań z aktów w okolicy.

Na tle województwa i Polski

Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)

W skrócie: Tarnowo Podgórne: o 14% więcej niż w całym województwie (wielkopolskie, 9091 sprzedaży) i o 14% więcej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.

Tarnowo Podgórne10 122 zł/m²
woj. wielkopolskie8904 zł/m²
Polska8893 zł/m²

Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.

Wśród 42 miejscowości z województwa wielkopolskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Tarnowo Podgórne ma 9. najwyższą typową cenę za m².

  • Używane mieszkania kupowały tu w 0% firmy i inne podmioty (51 sprzedaży ze znaną kategorią, wrzesień 2025 – wrzesień 2026), a sprzedawały w 6% – kto kupuje i sprzedaje.

Inne miejscowości – województwo wielkopolskie

Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.

Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Tarnowo Podgórne (typowa cena).

Szczegóły, źródła i pytania

Jak dokładne są nasze wyceny – Tarnowo Podgórne

Wyniku testu trafności wycen w miejscowości Tarnowo Podgórne jeszcze nie podajemy – test nie objął dość sprzedaży z tej miejscowości; ceny na tej stronie pochodzą z 146 sprzedaży mieszkań (wrzesień 2025 – wrzesień 2026). Jak sprawdzamy trafność

Rejestr cen nieruchomości – Tarnowo Podgórne

Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 146 sprzedaży mieszkań (Tarnowo Podgórne, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 51 używanych i 95 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.

Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje

Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.

Pytania i odpowiedzi – Tarnowo Podgórne

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania – Tarnowo Podgórne?

Typowa cena to 10 122 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 51 sprzedaży – mało sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 9257 zł/m² a 10 903 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 8263 zł/m² (95 sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.

Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości – Tarnowo Podgórne?

Od września 2025 do września 2026 policzyliśmy 146 sprzedaży mieszkań: 51 używanych i 95 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.

Czy nowe mieszkania są droższe niż używane – Tarnowo Podgórne?

Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 8263 zł/m² (95 sprzedaży), a używane – po 10 122 zł/m² (51 sprzedaży – mało sprzedaży, traktuj orientacyjnie), wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 18% mniej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.

Ile jest warte mieszkanie 50 m² – Tarnowo Podgórne?

Około 515 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 10 300 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 32 sprzedaże – mało sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 465 000 zł do 546 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.

Czy mieszkania w miejscowości Tarnowo Podgórne są droższe niż w całej Polsce?

W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 14% drożej. Województwo wielkopolskie: 8904 zł/m² (9091 sprzedaży) – tu o 14% drożej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.

Jak aktualne są ceny mieszkań – Tarnowo Podgórne?

Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do września 2026 – razem 146 sprzedaży mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 27.08.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. Dlatego okres kończy się przed dniem pobrania, a najnowsze tygodnie jeszcze się uzupełniają. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.

Obserwuj to miejsce

Chcesz śledzić ceny – Tarnowo Podgórne? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Typowa cena za m² – Tarnowo Podgórne, woj. wielkopolskie: 10 122 zł (mieszkania używane, 51 sprzedaży, wrz 2025 – wrz 2026, mało sprzedaży). Karta ceny wycenowo.pl

Karta do udostępnienia

Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.

Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/tarnowo-podgorne/”.

Ile jest warte Twoje mieszkanie – Tarnowo Podgórne?

Wyceń mieszkanie