Ceny mieszkań – Luboń (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do września 2026 typowo po 9478 zł/m² (215 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń).
- Typowa cena9478 zł/m²mieszkania używane, 215 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: wrzesień 2025 – marzec 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
W skrócie – Luboń
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: wrzesień 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 335 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Luboń
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Dane w tabeli
| Miesiąc | Mieszkania używane | sprzedaży | Nowe od dewelopera | sprzedaży |
|---|---|---|---|---|
| gru 24 | 8977 zł | 39 | – | 0 |
| sty 25 | 8830 zł | 42 | 6690 zł | 42 |
| lut 25 | 8595 zł | 46 | 6645 zł | 62 |
| mar 25 | 8742 zł | 58 | 6690 zł | 60 |
| kwi 25 | 9119 zł | 57 | 6600 zł | 42 |
| maj 25 | 9226 zł | 51 | 7142 zł | 51 |
| cze 25 | 9343 zł | 50 | 8149 zł | 154 |
| lip 25 | 9138 zł | 52 | 8170 zł | 180 |
| sie 25 | 9180 zł | 61 | 8173 zł | 159 |
| wrz 25 | 9194 zł | 65 | 8168 zł | 57 |
| paź 25 | 9391 zł | 64 | 7500 zł | 31 |
| lis 25 | 9474 zł | 59 | – | 0 |
| gru 25 | 9247 zł | 65 | 7536 zł | 48 |
| sty 26 | 9247 zł | 69 | 7600 zł | 61 |
| lut 26 | 9247 zł | 62 | 7600 zł | 67 |
| mar 26 | 9138 zł | 58 | 7600 zł | 42 |
| kwi 26 | 9155 zł | 55 | 7550 zł | 32 |
| maj 26 | 9414 zł | 59 | – | 0 |
| cze 26 | 9669 zł | 51 | – | 0 |
| lip 26 | 9669 zł | 47 | – | 0 |
| sie 26 | 9669 zł | 50 | – | 0 |
| wrz 26 | 9926 zł | 37 | – | 0 |
Ostatnio najwyższa typowa cena na wykresie: 3 mies. do września 2026 (37 sprzedaży – mało sprzedaży).
Jak czytać wykres
Ostatni punkt: 9926 zł/m², 37 sprzedaży – mało sprzedaży, 3 mies. do września 2026. Wykres od grudnia 2024.
Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.
Ulice, osiedla i dzielnice z największą zmianą typowej ceny rok do roku: gdzie ceny mieszkań rosną najszybciej.
Masz adres w Luboniu?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w dzielnicach – Luboń
Cen dzielnic nie podajemy – nie mamy sprzedaży przypisanych do dzielnic tej miejscowości. Typowa cena jest dla całej miejscowości, bez podziału na dzielnice; różnice pokazują metraż i ulice.
Ceny na ulicach – Luboń
Co najmniej 30 sprzedaży (wrzesień 2025 – wrzesień 2026) miała tylko jedna ulica. Cenę swojego adresu sprawdzisz w wyszukiwarce adresu.
| Ulica | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| ul. Kazimierza Pułaskiego | 9247 zł/m² | 65 sprzedaży | wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 1 rok |
Cena z dłuższego okresu (2 lata), bo w ostatnich 12 miesiącach było tam mniej niż 30 sprzedaży; starsze ceny przeliczyliśmy na poziom z ostatnich 12 miesięcy danych.
| Ulica | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| Aleja Jana Pawła II | 9970 zł/m² | 39 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Jachtowa | 9537 zł/m² | 32 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Kajakowa | 9047 zł/m²nowe mieszkania | 112 sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Wschodnia | 9788 zł/m² | 48 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
Ulice bez typowej ceny (za mało sprzedaży)
Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.
Przy ulicy – typowa cena m² mieszkań używanych jej osiedla, dzielnicy albo całego miasta, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 (w nawiasie sprzedaże w obszarze). To nie jest cena ulicy.
- ul. Apolinarego Kurowskiegomniej niż 10 sprzedaży · Luboń (całe miasto): 9478 zł/m² (215 sprzedaży)
- ul. gen. Władysława Sikorskiegomniej niż 10 sprzedaży · Luboń (całe miasto): 9478 zł/m² (215 sprzedaży)
- ul. Jana III Sobieskiegomniej niż 10 sprzedaży · Luboń (całe miasto): 9478 zł/m² (215 sprzedaży)
- ul. Żabikowskamniej niż 10 sprzedaży · Luboń (całe miasto): 9478 zł/m² (215 sprzedaży)
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu i rynku (nowe czy używane)
- Metraż (używane): najdrożej za m² 60–80 m², najtaniej do 40 m² – różnica 1% (32 i 75 sprzedaży mało sprzedaży).
- Nowe czy używane: nowe o 20% taniej za m² (120 i 215 sprzedaży).
- Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania do 40 m² – 134 z 335 sprzedaży (40%).
- Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).
wrzesień 2025 – wrzesień 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | 9478 złtypowo 9,1–10,3 tys. zł · 75 sprzedaży | 7600 złtypowo 7,5–7,6 tys. zł · 59 sprzedaży mało sprzedaży |
| 40–60 m² | 9479 złtypowo 8,7–10,4 tys. zł · 87 sprzedaży | 6188 złtypowo 4,3–7,7 tys. zł · 36 sprzedaży mało sprzedaży |
| 60–80 m² | 9607 złtypowo 8,7–10 tys. zł · 32 sprzedaże mało sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| ponad 80 m² | 8627 zł36 sprzedaży mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. | 6746 zł55 sprzedaży mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. |
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 35, 50 i 70 m² w Luboniu?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 35 m² – około 332 000 zł (9478 zł/m² w przedziale do 40 m², 75 sprzedaży)
- 50 m² – około 474 000 zł (9479 zł/m² w przedziale 40–60 m², 87 sprzedaży)
- 70 m² – około 672 000 zł (9607 zł/m² w przedziale 60–80 m², 32 sprzedaże mało sprzedaży)
Według wielkości: do 40 m² · 40–60 m² · 60–80 m²
Ile kosztuje mieszkanie w Luboniu? Przykład: dwa mieszkania 50 m²
Szukasz mieszkania około 50 m² w Luboniu? Tak wypadają mieszkania 40–60 m² używane i nowe od dewelopera (wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – typowa cena za m² każdej grupy razy 50 m²:
Różnica to ok. 165 000 zł (53% za m²). To nie jest dopłata za samą nowość: nowe mieszkania stoją często w innych częściach miejscowości i bywają sprzedawane bez wykończenia. Nowych mieszkań tej wielkości sprzedało się tu mało (36 sprzedaży) – taka grupa może opisywać wąski fragment rynku, np. jedną inwestycję. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.
Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).
Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →
Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Luboń
Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 215 sprzedaży.
Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
| Cena za m² | Sprzedaże |
|---|---|
| poniżej 8,5 tys. zł | 40 |
| 8,5–9,5 tys. zł | 72 |
| 9,5–10 tys. zł | 41 |
| od 10 tys. zł | 62 |
Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Luboń: o 6% więcej niż w całym województwie (wielkopolskie, 9091 sprzedaży) i o 7% więcej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
Wśród 42 miejscowości z województwa wielkopolskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Luboń ma 12. najwyższą typową cenę za m².
Ceny w okolicy
Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin. Drożej niż w Luboniu: Poznań (o 20%). Taniej: Swarzędz (o 4%), Kościan (o 26%).
- Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 27% taniej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 95 sprzedaży nowych i 162 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
- Metr używanego mieszkania do 40 m² kosztował tu praktycznie tyle samo co w mieszkaniu 40–60 m². Dane: 75 sprzedaży do 40 m² i 87 sprzedaży 40–60 m², wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
Inne miejscowości – województwo wielkopolskie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Luboń (typowa cena).
Szczegóły, źródła i pytania
Transakcje dostępne w rejestrze według miesiąca – Luboń
Mieszkania używane, czerwiec 2025 – maj 2026: liczba sprzedaży w rejestrze (pasek) i typowa cena za m² w miesiącu. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy
listopad 2023 – grudzień 2025: najwyższa typowa cena – kwiecień: o 4,3% wyższa niż w 12 miesiącach wokół (31 sprzedaży z 2 lat); najniższa typowa cena – lipiec: o 6,1% niższa (38 sprzedaży z 2 lat). Więcej: kiedy najlepiej sprzedać mieszkanie.
Jak dokładne są nasze wyceny – Luboń
Sprawdziliśmy to na 52 sprzedażach mieszkań używanych i nowych z okresu 24.06.2026–23.09.2026. Każde mieszkanie wyceniliśmy tak, jakby jeszcze się nie sprzedało – z cen podobnych mieszkań z całej miejscowości sprzed tej sprzedaży – i porównaliśmy wynik z ceną z aktu notarialnego. Połowa wycen różniła się od ceny z aktu o mniej niż 10,4%, a 44% – o najwyżej 10%. Ten wynik jest mniej pewny mało sprzedaży. Wyniki w innych miastach
Rejestr cen nieruchomości – Luboń
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 335 sprzedaży mieszkań (Luboń, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 215 używanych i 120 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Poza mieszkaniami: miejsce w hali garażowej w Luboniu kosztowało typowo 35 tys. zł (75 sprzedaży); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Ceny miejsc postojowych i garaży w miastach.
Pytania i odpowiedzi – Luboń
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Luboniu?
Typowa cena to 9478 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 215 sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 8891 zł/m² a 10 167 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 7600 zł/m² (120 sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Luboniu?
Od września 2025 do września 2026 policzyliśmy 335 sprzedaży mieszkań: 215 używanych i 120 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Luboniu?
Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 7600 zł/m² (120 sprzedaży), a używane – po 9478 zł/m² (215 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 20% mniej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Luboniu?
Około 474 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 9479 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 87 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 437 000 zł do 520 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie do 40 m² w Luboniu?
Około 332 000 zł za 35 m² przy typowej cenie mieszkań do 40 m² – 9478 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 75 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 35 m² wychodzi orientacyjnie od 318 000 zł do 360 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 35 m² – liczymy według metrażu, a nie liczby pokoi; piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje mieszkanie 70 m² w Luboniu?
Około 672 000 zł za 70 m² przy typowej cenie mieszkań 60–80 m² – 9607 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 32 sprzedaże – mało sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 70 m² wychodzi orientacyjnie od 610 000 zł do 700 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 70 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Czy mieszkania w Luboniu są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 7% drożej. Województwo wielkopolskie: 8904 zł/m² (9091 sprzedaży) – tu o 6% drożej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają w Luboniu?
Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: +4,6%. Mieszkania używane – teraz 9669 zł/m² z 96 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 9247 zł/m² z 119 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest większa niż zwykłe wahania typowej ceny przy tej liczbie sprzedaży (ok. ±3%). Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Jak aktualne są ceny mieszkań w Luboniu?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do września 2026 – razem 335 sprzedaży mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 10.09.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. Dlatego okres kończy się przed dniem pobrania, a najnowsze tygodnie jeszcze się uzupełniają. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Luboń? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/lubon/”.