Ceny mieszkań – Leszno (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do czerwca 2026 typowo po 6785 zł/m² (184 sprzedaże z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń). Rejestr cen w Lesznie ma na razie sprzedaże do czerwca 2026.
- Typowa cena6785 zł/m²mieszkania używane, 184 sprzedaże, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, ostatnie akty: czerwiec 2026
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: październik 2025 – maj 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
W skrócie – Leszno
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: czerwiec 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 299 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Leszno
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Dane w tabeli
| Miesiąc | Mieszkania używane | sprzedaży | Nowe od dewelopera | sprzedaży |
|---|---|---|---|---|
| gru 24 | 6730 zł | 60 | 8107 zł | 55 |
| sty 25 | 6687 zł | 56 | 8280 zł | 42 |
| lut 25 | 6726 zł | 61 | 7955 zł | 34 |
| mar 25 | 6726 zł | 55 | 8002 zł | 33 |
| kwi 25 | 6305 zł | 55 | 8002 zł | 39 |
| maj 25 | 6791 zł | 53 | 7850 zł | 34 |
| cze 25 | 6791 zł | 59 | 8400 zł | 37 |
| lip 25 | 7078 zł | 67 | 8597 zł | 32 |
| sie 25 | 6846 zł | 74 | 8674 zł | 31 |
| wrz 25 | 6250 zł | 73 | 8899 zł | 31 |
| paź 25 | 6171 zł | 70 | 9354 zł | 55 |
| lis 25 | 6131 zł | 68 | 9557 zł | 58 |
| gru 25 | 6532 zł | 71 | 9713 zł | 62 |
| sty 26 | 6645 zł | 64 | 9164 zł | 37 |
| lut 26 | 6927 zł | 62 | 9217 zł | 44 |
| mar 26 | 6792 zł | 49 | – | 0 |
| kwi 26 | 7087 zł | 50 | – | 0 |
| maj 26 | 7112 zł | 53 | – | 0 |
| cze 26 | 7162 zł | 56 | – | 0 |
| lip 26 | 7162 zł | 36 | – | 0 |
Ostatnio o 0% poniżej najwyższej typowej ceny na wykresie: 3 mies. do lipca 2026 (36 sprzedaży – mało sprzedaży) wobec 3 mies. do czerwca 2026 (56 sprzedaży – mało sprzedaży).
Jak czytać wykres
Najwyższy punkt: 7162 zł/m², 56 sprzedaży – mało sprzedaży, 3 mies. do czerwca 2026; ostatni: 7162 zł/m², 36 sprzedaży – mało sprzedaży, 3 mies. do lipca 2026. Wykres od grudnia 2024.
Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.
Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach
Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: +4,5% – bez wyraźnej zmiany (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 241 sprzedaży, 2025 r.: 257 sprzedaży).
| Rok | Typowa cena za m², mieszkania używane | Zmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku |
|---|---|---|
| 2025styczeń – grudzień 2025 | 6545 zł257 sprzedaży | +4,5%bez wyraźnej zmiany |
| 2024styczeń – grudzień 2024 | 6278 zł241 sprzedaży | – |
Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±8,1%. Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot.
Jak liczymy zmianę rok do roku
Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje
Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.
Masz adres w Lesznie?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w dzielnicach – Leszno
Cen dzielnic nie podajemy – nie mamy sprzedaży przypisanych do dzielnic tej miejscowości. Typowa cena jest dla całej miejscowości, bez podziału na dzielnice; różnice pokazują metraż.
Ceny na ulicach – Leszno
W ostatnich 12 miesiącach żadna ulica nie miała 30 sprzedaży. Niżej ulice z ceną z dłuższego okresu – 3 lata (starsze ceny przeliczone na dziś). Cenę swojego adresu sprawdzisz w wyszukiwarce adresu.
Cena z dłuższego okresu (3 lata), bo w ostatnich 12 miesiącach było tam mniej niż 30 sprzedaży; starsze ceny przeliczyliśmy na poziom z ostatnich 12 miesięcy danych.
| Ulica | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| ul. Gronowe Zacisze | 6632 zł/m²nowe mieszkania | 31 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Grunwaldzka | 7144 zł/m² | 35 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Ludwika Zamenhofa | 7060 zł/m² | 32 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Łowiecka | 8476 zł/m²nowe mieszkania | 42 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Niepodległości | 6875 zł/m² | 32 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
Ulice bez typowej ceny (za mało sprzedaży)
Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.
Przy ulicy – typowa cena m² mieszkań używanych jej osiedla, dzielnicy albo całego miasta, wrzesień 2025 – czerwiec 2026 (w nawiasie sprzedaże w obszarze). To nie jest cena ulicy.
- pl. Jana Metzigamniej niż 10 sprzedaży · Leszno (całe miasto): 6785 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. 17 Stycznia37 sprzedaży, w tym mniej niż 10 używanych – na każdym rynku mniej niż 30 · Leszno (całe miasto): 6785 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. gen. Władysława Sikorskiegomniej niż 10 sprzedaży · Leszno (całe miasto): 6785 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Irlandzka20 sprzedaży · Leszno (całe miasto): 6785 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Jana Ostroroga16 sprzedaży · Leszno (całe miasto): 6785 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Nowy Rynekmniej niż 10 sprzedaży · Leszno (całe miasto): 6785 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Ogrody10 sprzedaży · Leszno (całe miasto): 6785 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Por. Leona Włodarczaka10 sprzedaży · Leszno (całe miasto): 6785 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Prochowniamniej niż 10 sprzedaży · Leszno (całe miasto): 6785 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Sebastiana Klonowiczamniej niż 10 sprzedaży · Leszno (całe miasto): 6785 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Szpitalna13 sprzedaży · Leszno (całe miasto): 6785 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Tadeusza Rejtana11 sprzedaży · Leszno (całe miasto): 6785 zł/m² (184 sprzedaże)
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu i rynku (nowe czy używane)
- Metraż (używane): najdrożej za m² do 40 m², najtaniej 40–60 m² – różnica 14% (45 i 94 sprzedaży mało sprzedaży).
- Nowe czy używane: nowe o 39% drożej za m² (115 i 184 sprzedaży).
- Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 140 z 299 sprzedaży (47%).
- Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).
wrzesień 2025 – czerwiec 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | 7515 złtypowo 6,4–10,1 tys. zł · 45 sprzedaży mało sprzedaży | 9788 złtypowo 8,9–10,8 tys. zł · 38 sprzedaży mało sprzedaży |
| 40–60 m² | 6596 złtypowo 5,7–8 tys. zł · 94 sprzedaże | 9795 złtypowo 9,4–10,3 tys. zł · 46 sprzedaży mało sprzedaży |
| 60–80 m² | 6656 złtypowo 5,4–7,8 tys. zł · 32 sprzedaże mało sprzedaży | za mało sprzedażytylko 11 sprzedaży |
| ponad 80 m² | za mało sprzedażytylko 13 sprzedaży | 5510 zł67 sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. |
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 35, 50 i 70 m² w Lesznie?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 35 m² – około 263 000 zł (7515 zł/m² w przedziale do 40 m², 45 sprzedaży mało sprzedaży)
- 50 m² – około 330 000 zł (6596 zł/m² w przedziale 40–60 m², 94 sprzedaże)
- 70 m² – około 466 000 zł (6656 zł/m² w przedziale 60–80 m², 32 sprzedaże mało sprzedaży)
Według liczby izb (używane, typowa cena całego mieszkania): 2 izby – 319 tys. zł (40 sprzedaży), 3 izby – 320 tys. zł (58 sprzedaży), 4+ izby – 369 tys. zł (77 sprzedaży); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Izba to nie zawsze pokój – bywa nią też oddzielna kuchnia, więc to nie ceny mieszkań dwu- czy trzypokojowych. Ceny według liczby izb w miastach – w tabeli 40 miast z największą liczbą sprzedaży, to miasto w pliku CSV.
Ile kosztuje mieszkanie w Lesznie? Przykład: dwa mieszkania 50 m²
Szukasz mieszkania około 50 m² w Lesznie? Tak wypadają mieszkania 40–60 m² używane i nowe od dewelopera (wrzesień 2025 – czerwiec 2026) – typowa cena za m² każdej grupy razy 50 m²:
Różnica to ok. 160 000 zł (33% za m²). To nie jest dopłata za samą nowość: nowe mieszkania stoją często w innych częściach miejscowości i bywają sprzedawane bez wykończenia. Nowych mieszkań tej wielkości sprzedało się tu mało (46 sprzedaży) – taka grupa może opisywać wąski fragment rynku, np. jedną inwestycję. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.
Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).
Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →
Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Leszno
Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 184 sprzedaże.
Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
| Cena za m² | Sprzedaże |
|---|---|
| poniżej 5,5 tys. zł | 43 |
| 5,5–6,5 tys. zł | 37 |
| 6,5–7,5 tys. zł | 37 |
| od 7,5 tys. zł | 67 |
Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.
Ceny ofertowe deweloperów a ceny z aktów – Leszno
W skrócie: cena ofertowa nowego mieszkania w Lesznie jest o 2% niższa niż cena z aktów notarialnych.
Cena ofertowa to cena z cennika w dniu pobrania, a nie cena, za którą mieszkanie się sprzedało. Akt przy nowym mieszkaniu podpisuje się zwykle po oddaniu budynku, często rok–dwa po umowie deweloperskiej – to inne mieszkania i inny czas, więc różnica nie jest rabatem. Ceny ofertowe w innych miastach i opis danych
Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości; ceny ofertowe – cenniki deweloperów z dane.gov.pl (licencja CC0 1.0), opracowanie wycenowo.pl. Źródła i licencje
Kupujesz od dewelopera? Omów ofertę z ekspertem – zestawi cenę z cennika z cenami nowych mieszkań z aktów w okolicy.
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Leszno: o 24% mniej niż w całym województwie (wielkopolskie, 9091 sprzedaży) i o 24% mniej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
Wśród 42 miejscowości z województwa wielkopolskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Leszno ma 26. najwyższą typową cenę za m².
Ceny w okolicy
Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin.
- Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 41% drożej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 84 sprzedaże nowych i 139 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
- Liczby sprzedaży na 1000 mieszkańców tu nie porównujemy z innymi miastami: dane rejestru niepełne (do 06.2026) – porównanie miast.
Inne miejscowości – województwo wielkopolskie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Leszno (typowa cena).
Szczegóły, źródła i pytania
Jak dokładne są nasze wyceny – Leszno
Wyniku testu trafności wycen w Lesznie jeszcze nie podajemy – test nie objął dość sprzedaży z tej miejscowości; ceny na tej stronie pochodzą z 299 sprzedaży mieszkań (wrzesień 2025 – wrzesień 2026). Jak sprawdzamy trafność
Rejestr cen nieruchomości – Leszno
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 299 sprzedaży mieszkań (Leszno, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 184 używane i 115 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Poza mieszkaniami: garaż jako osobny lokal – 54 tys. zł (44 sprzedaże); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Ceny miejsc postojowych i garaży w miastach.
Pytania i odpowiedzi – Leszno
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Lesznie?
Typowa cena to 6785 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026, 184 sprzedaże): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 5578 zł/m² a 8277 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 9459 zł/m² (115 sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Lesznie?
Od września 2025 do czerwca 2026 policzyliśmy 299 sprzedaży mieszkań: 184 używane i 115 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Lesznie?
Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 9459 zł/m² (115 sprzedaży), a używane – po 6785 zł/m² (184 sprzedaże), wrzesień 2025 – czerwiec 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 39% więcej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Lesznie?
Około 330 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 6596 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026, 94 sprzedaże). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 286 000 zł do 399 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie do 40 m² w Lesznie?
Około 263 000 zł za 35 m² przy typowej cenie mieszkań do 40 m² – 7515 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026, 45 sprzedaży – mało sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 35 m² wychodzi orientacyjnie od 224 000 zł do 353 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 35 m² – liczymy według metrażu, a nie liczby pokoi; piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje mieszkanie 70 m² w Lesznie?
Około 466 000 zł za 70 m² przy typowej cenie mieszkań 60–80 m² – 6656 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026, 32 sprzedaże – mało sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 70 m² wychodzi orientacyjnie od 381 000 zł do 543 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 70 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Czy mieszkania w Lesznie są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 24% taniej. Województwo wielkopolskie: 8904 zł/m² (9091 sprzedaży) – tu o 24% taniej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – czerwiec 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają w Lesznie?
Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: +9,4%. Mieszkania używane – teraz 7182 zł/m² z 57 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 6565 zł/m² z 127 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±14,1%. Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Jak aktualne są ceny mieszkań w Lesznie?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do czerwca 2026 – razem 299 sprzedaży mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 22.06.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. W ostatnich miesiącach jest tu w danych bardzo mało sprzedaży, więc typowa cena opiera się głównie na starszych transakcjach z tego okresu. Nie wiemy, czy dzisiejsze ceny są wyższe, czy niższe. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Leszno? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/leszno/”.