Ceny mieszkań – Wołów (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do września 2026 typowo po 6013 zł/m² (73 sprzedaże z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń).
- Typowa cena6013 zł/m²mieszkania używane, 73 sprzedaże, wrzesień 2025 – wrzesień 2026
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
W skrócie – Wołów
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: wrzesień 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 130 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Wołów
Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: +10,8%. Mieszkania używane – teraz 6321 zł/m² z 41 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 5706 zł/m² z 32 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±15,3%.
| Okres | Typowa cena za m², mieszkania używane |
|---|---|
| Poprzednie 6 mies.wrzesień 2025 – marzec 2026 | 5706 złtypowo 5–6,7 tys. zł · 32 sprzedaże |
| Ostatnie 6 mies.marzec 2026 – wrzesień 2026 | 6321 złtypowo 5,2–7,4 tys. zł · 41 sprzedaży |
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Masz adres w Wołowie?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w dzielnicach – Wołów
Cen dzielnic nie podajemy – nie mamy sprzedaży przypisanych do dzielnic tej miejscowości. Typowa cena jest dla całej miejscowości, bez podziału na dzielnice; różnice pokazują metraż i ulice.
Ceny na ulicach – Wołów
Co najmniej 30 sprzedaży (wrzesień 2025 – wrzesień 2026) miała tylko jedna ulica. Cenę swojego adresu sprawdzisz w wyszukiwarce adresu.
| Ulica | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| ul. Gliniana | 7993 zł/m²nowe mieszkania | 41 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 1 rok |
Ulice bez typowej ceny (za mało sprzedaży)
Przy ulicy – typowa cena m² mieszkań używanych jej osiedla, dzielnicy albo całego miasta, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 (w nawiasie sprzedaże w obszarze). To nie jest cena ulicy.
- ul. Garwolskamniej niż 10 sprzedaży · Wołów (całe miasto): 6013 zł/m² (73 sprzedaże)
- ul. Jacka Kaczmarskiegomniej niż 10 sprzedaży · Wołów (całe miasto): 6013 zł/m² (73 sprzedaże)
- ul. Kąpielowamniej niż 10 sprzedaży · Wołów (całe miasto): 6013 zł/m² (73 sprzedaże)
- ul. Poznańska10 sprzedaży · Wołów (całe miasto): 6013 zł/m² (73 sprzedaże)
- ul. Tadeusza Kościuszkimniej niż 10 sprzedaży · Wołów (całe miasto): 6013 zł/m² (73 sprzedaże)
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu i rynku (nowe czy używane)
- Nowe czy używane: nowe o 27% drożej za m² (57 i 73 sprzedaży mało sprzedaży).
- Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 70 z 130 sprzedaży (54%).
- Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).
wrzesień 2025 – wrzesień 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | 5881 zł33 sprzedaże mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| 40–60 m² | 6321 złtypowo 5,6–6,9 tys. zł · 35 sprzedaży mało sprzedaży | 7993 złtypowo 7,6–8,1 tys. zł · 35 sprzedaży mało sprzedaży |
| 60–80 m² | za mało sprzedażytylko 16 sprzedaży | 6400 zł41 sprzedaży mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. |
| ponad 80 m² | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² w Wołowie?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 50 m² – około 316 000 zł (6321 zł/m² w przedziale 40–60 m², 35 sprzedaży mało sprzedaży)
Według liczby izb (używane, typowa cena całego mieszkania): 3 izby – 320 tys. zł (40 sprzedaży); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Izba to nie zawsze pokój – bywa nią też oddzielna kuchnia, więc to nie ceny mieszkań dwu- czy trzypokojowych. Ceny według liczby izb w miastach – w tabeli 40 miast z największą liczbą sprzedaży, to miasto w pliku CSV.
Ile kosztuje mieszkanie w Wołowie? Przykład: dwa mieszkania 50 m²
Szukasz mieszkania około 50 m² w Wołowie? Tak wypadają mieszkania 40–60 m² używane i nowe od dewelopera (wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – typowa cena za m² każdej grupy razy 50 m²:
Różnica to ok. 84 000 zł (21% za m²). To nie jest dopłata za samą nowość: nowe mieszkania stoją często w innych częściach miejscowości i bywają sprzedawane bez wykończenia. Nowych mieszkań tej wielkości sprzedało się tu mało (35 sprzedaży) – taka grupa może opisywać wąski fragment rynku, np. jedną inwestycję. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.
Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).
Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Wołów: o 22% mniej niż w całym województwie (dolnośląskie, 7615 sprzedaży) i o 32% mniej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
Wśród 29 miejscowości z województwa dolnośląskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Wołów ma 16. najwyższą typową cenę za m².
Ceny w okolicy
Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin. Drożej niż w Wołowie: Lubin (o 14%), Wrocław (o 111%), Świdnica (o 14%). Podobnie (różnica poniżej 3%): Legnica.
- Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 26% drożej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 35 sprzedaży nowych i 35 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
- Używane mieszkania kupowały tu w 0% firmy i inne podmioty (73 sprzedaże ze znaną kategorią, wrzesień 2025 – wrzesień 2026), a sprzedawały w 0% – kto kupuje i sprzedaje.
Inne miejscowości – województwo dolnośląskie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Wołów (typowa cena).
Szczegóły, źródła i pytania
Limit ceny w programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” – Wołów
W skrócie: typowa cena w Wołowie: mieszkania używane – poniżej limitu, nowe mieszkania od dewelopera – poniżej limitu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026).
Szczegóły limitu
W programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” (kredyt bez wkładu własnego z gwarancją BGK) cena za m² nie może przekroczyć limitu. Limit na IV kwartał 2026 (sprawdzone 5.10.2026) obok typowej ceny z aktów notarialnych:
- Mieszkania używane (i każdy zakup nie od dewelopera): limit 10 091,25 zł/m² – typowa cena w Wołowie: 6013 zł/m² (73 sprzedaże, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
- Nowe mieszkania od dewelopera (pierwszy nabywca): limit 10 867,50 zł/m² – typowa cena w Wołowie: 7649 zł/m² (57 sprzedaży mało sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
To typowe ceny; konkretne mieszkanie może być droższe lub tańsze – sprawdź cenę ogłoszenia narzędziem „Czy to dobra cena?”. O kredycie decyduje bank. Limit wyliczamy według ustawy: średni wskaźnik kosztu odtworzenia 1 m² 7762,50 zł (pozostała część województwa) z obwieszczeń wojewody z 30.03.2026 i 30.09.2026 × 1,3 albo 1,4. Wiążącą tabelę limitów publikuje BGK.
Jak dokładne są nasze wyceny – Wołów
Wyniku testu trafności wycen w Wołowie jeszcze nie podajemy – test nie objął dość sprzedaży z tej miejscowości; ceny na tej stronie pochodzą z 130 sprzedaży mieszkań (wrzesień 2025 – wrzesień 2026). Jak sprawdzamy trafność
Rejestr cen nieruchomości – Wołów
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 130 sprzedaży mieszkań (Wołów, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 73 używane i 57 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Pytania i odpowiedzi – Wołów
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Wołowie?
Typowa cena to 6013 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 73 sprzedaże): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 5066 zł/m² a 7084 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 7649 zł/m² (57 sprzedaży – mało sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Wołowie?
Od września 2025 do września 2026 policzyliśmy 130 sprzedaży mieszkań: 73 używane i 57 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Wołowie?
Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 7649 zł/m² (57 sprzedaży – mało sprzedaży, traktuj orientacyjnie), a używane – po 6013 zł/m² (73 sprzedaże), wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 27% więcej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Wołowie?
Około 316 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 6321 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 35 sprzedaży – mało sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 281 000 zł do 347 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Czy mieszkania w Wołowie są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 32% taniej. Województwo dolnośląskie: 7667 zł/m² (7615 sprzedaży) – tu o 22% taniej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają w Wołowie?
Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: +10,8%. Mieszkania używane – teraz 6321 zł/m² z 41 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 5706 zł/m² z 32 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±15,3%. Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Jak aktualne są ceny mieszkań w Wołowie?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do września 2026 – razem 130 sprzedaży mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 07.09.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. Dlatego okres kończy się przed dniem pobrania, a najnowsze tygodnie jeszcze się uzupełniają. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Wołów? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/wolow/”.