Ceny mieszkań – Zgorzelec (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do września 2026 typowo po 6370 zł/m² (149 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń).
- Typowa cena6370 zł/m²mieszkania używane, 149 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: luty 2026 – maj 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
W skrócie – Zgorzelec
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: wrzesień 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 163 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Zgorzelec
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Dane w tabeli
| Miesiąc | Mieszkania używane | sprzedaży | Nowe od dewelopera | sprzedaży |
|---|---|---|---|---|
| gru 24 | 6153 zł | 48 | 8187 zł | 31 |
| sty 25 | 6240 zł | 53 | 8245 zł | 46 |
| lut 25 | 6194 zł | 52 | 8211 zł | 36 |
| mar 25 | 6580 zł | 50 | – | 0 |
| kwi 25 | 6430 zł | 45 | – | 0 |
| maj 25 | 6667 zł | 73 | – | 0 |
| cze 25 | 6678 zł | 82 | – | 0 |
| lip 25 | 6711 zł | 98 | – | 0 |
| sie 25 | 6433 zł | 68 | – | 0 |
| wrz 25 | 6426 zł | 57 | – | 0 |
| paź 25 | 6374 zł | 32 | – | 0 |
| mar 26 | 7153 zł | 39 | – | 0 |
| kwi 26 | 6682 zł | 65 | – | 0 |
| maj 26 | 6401 zł | 73 | – | 0 |
| cze 26 | 6205 zł | 72 | – | 0 |
| lip 26 | 6309 zł | 62 | – | 0 |
| sie 26 | 6379 zł | 56 | – | 0 |
| wrz 26 | 6355 zł | 32 | – | 0 |
Ostatnio o 11,2% poniżej najwyższej typowej ceny na wykresie: 3 mies. do września 2026 (32 sprzedaże – mało sprzedaży) wobec 3 mies. do marca 2026 (39 sprzedaży – mało sprzedaży).
Jak czytać wykres
Najwyższy punkt: 7153 zł/m², 39 sprzedaży – mało sprzedaży, 3 mies. do marca 2026; ostatni: 6355 zł/m², 32 sprzedaże – mało sprzedaży, 3 mies. do września 2026. Wykres od grudnia 2024.
Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.
Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach
Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: +6,1% – więcej niż zwykłe wahania (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 212 sprzedaży, 2025 r.: 192 sprzedaże).
| Rok | Typowa cena za m², mieszkania używane | Zmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku |
|---|---|---|
| 2025styczeń – grudzień 2025 | 6567 zł192 sprzedaże | +6,1% |
| 2024styczeń – grudzień 2024 | 6145 zł212 sprzedaży | +5,5%bez wyraźnej zmiany |
| 2023styczeń – grudzień 2023 | 5813 zł171 sprzedaży | – |
Ta zmiana jest większa niż zwykłe wahania typowej ceny przy tej liczbie sprzedaży (ok. ±5,9%). Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot.
Jak liczymy zmianę rok do roku
Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje
Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.
Masz adres w Zgorzelcu?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w dzielnicach – Zgorzelec
Cen dzielnic nie podajemy – nie mamy sprzedaży przypisanych do dzielnic tej miejscowości. Typowa cena jest dla całej miejscowości, bez podziału na dzielnice; różnice pokazują metraż.
Ceny na ulicach – Zgorzelec
W ostatnich 12 miesiącach żadna ulica nie miała 30 sprzedaży. Niżej ulice z ceną z dłuższego okresu – 2 albo 3 lata (starsze ceny przeliczone na dziś). Cenę swojego adresu sprawdzisz w wyszukiwarce adresu.
Cena z dłuższego okresu (2 albo 3 lata), bo w ostatnich 12 miesiącach było tam mniej niż 30 sprzedaży; starsze ceny przeliczyliśmy na poziom z ostatnich 12 miesięcy danych.
| Ulica | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| ul. Lubańska | 7769 zł/m² | 62 sprzedaże | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Mieczysława Karłowicza | 6526 zł/m² | 42 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Stanisława Wyspiańskiego | 6217 zł/m² | 32 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Warszawska | 6033 zł/m² | 42 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
Ulice bez typowej ceny (za mało sprzedaży)
Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.
Przy ulicy – typowa cena m² mieszkań używanych jej osiedla, dzielnicy albo całego miasta, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 (w nawiasie sprzedaże w obszarze). To nie jest cena ulicy.
- Plac Ujazdowski10 sprzedaży · Zgorzelec (całe miasto): 6370 zł/m² (149 sprzedaży)
- ul. Bohaterów Ii Armii Wojska Polskiegomniej niż 10 sprzedaży · Zgorzelec (całe miasto): 6370 zł/m² (149 sprzedaży)
- ul. Ignacego Daszyńskiegomniej niż 10 sprzedaży · Zgorzelec (całe miasto): 6370 zł/m² (149 sprzedaży)
- ul. Jarosława Iwaszkiewiczamniej niż 10 sprzedaży · Zgorzelec (całe miasto): 6370 zł/m² (149 sprzedaży)
- ul. Józefa Poniatowskiegomniej niż 10 sprzedaży · Zgorzelec (całe miasto): 6370 zł/m² (149 sprzedaży)
- ul. Juliana Tuwimamniej niż 10 sprzedaży · Zgorzelec (całe miasto): 6370 zł/m² (149 sprzedaży)
- ul. Łużyckamniej niż 10 sprzedaży · Zgorzelec (całe miasto): 6370 zł/m² (149 sprzedaży)
- ul. Sybirakówmniej niż 10 sprzedaży · Zgorzelec (całe miasto): 6370 zł/m² (149 sprzedaży)
- ul. Tadeusza Kościuszkimniej niż 10 sprzedaży · Zgorzelec (całe miasto): 6370 zł/m² (149 sprzedaży)
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu
Wśród mieszkań używanych typową cenę da się policzyć tylko dla mieszkań 40–60 m² (6474 zł). W pozostałych metrażach sprzedaży było za mało. Najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 90 z 163 sprzedaży (używane i nowe razem).
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | 6268 zł81 sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| 40–60 m² | 6474 złtypowo 5,8–7,8 tys. zł · 83 sprzedaże | 8256 zł35 sprzedaży mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. |
| 60–80 m² | 6498 zł70 sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| ponad 80 m² | za mało sprzedażytylko 12 sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
„Typowo” – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach). Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² w Zgorzelcu?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 50 m² – około 324 000 zł (6474 zł/m² w przedziale 40–60 m², 83 sprzedaże)
Według liczby izb (używane, typowa cena całego mieszkania): 3 izby – 300 tys. zł (73 sprzedaże), 4+ izby – 400 tys. zł (53 sprzedaże); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Izba to nie zawsze pokój – bywa nią też oddzielna kuchnia, więc to nie ceny mieszkań dwu- czy trzypokojowych. Ceny według liczby izb w miastach – w tabeli 40 miast z największą liczbą sprzedaży, to miasto w pliku CSV.
Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Zgorzelec
Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 149 sprzedaży.
Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
| Cena za m² | Sprzedaże |
|---|---|
| poniżej 5,5 tys. zł | 41 |
| 5,5–6,5 tys. zł | 41 |
| od 6,5 tys. zł | 67 |
Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Zgorzelec: o 17% mniej niż w całym województwie (dolnośląskie, 7615 sprzedaży) i o 28% mniej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
Wśród 29 miejscowości z województwa dolnośląskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Zgorzelec ma 14. najwyższą typową cenę za m².
Ceny w okolicy
Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); odległość w linii prostej między środkami gmin. Taniej: Żagań (o 21%).
- Używane mieszkania kupowały tu w 5% firmy i inne podmioty (149 sprzedaży ze znaną kategorią, wrzesień 2025 – wrzesień 2026), a sprzedawały w 12% – kto kupuje i sprzedaje.
Inne miejscowości – województwo dolnośląskie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Zgorzelec (typowa cena).
Szczegóły, źródła i pytania
Limit ceny w programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” – Zgorzelec
W skrócie: typowa cena w Zgorzelcu: mieszkania używane – poniżej limitu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026).
Szczegóły limitu
W programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” (kredyt bez wkładu własnego z gwarancją BGK) cena za m² nie może przekroczyć limitu. Limit na IV kwartał 2026 (sprawdzone 5.10.2026) obok typowej ceny z aktów notarialnych:
- Mieszkania używane (i każdy zakup nie od dewelopera): limit 10 091,25 zł/m² – typowa cena w Zgorzelcu: 6370 zł/m² (149 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
To typowe ceny; konkretne mieszkanie może być droższe lub tańsze – sprawdź cenę ogłoszenia narzędziem „Czy to dobra cena?”. O kredycie decyduje bank. Limit wyliczamy według ustawy: średni wskaźnik kosztu odtworzenia 1 m² 7762,50 zł (pozostała część województwa) z obwieszczeń wojewody z 30.03.2026 i 30.09.2026 × 1,3 albo 1,4. Wiążącą tabelę limitów publikuje BGK.
Jak dokładne są nasze wyceny – Zgorzelec
Sprawdziliśmy to na 39 sprzedażach mieszkań używanych i nowych z okresu 24.06.2026–23.09.2026. Każde mieszkanie wyceniliśmy tak, jakby jeszcze się nie sprzedało – z cen podobnych mieszkań z całej miejscowości sprzed tej sprzedaży – i porównaliśmy wynik z ceną z aktu notarialnego. Połowa wycen różniła się od ceny z aktu o mniej niż 18,4%, a 26% – o najwyżej 10%. Ten wynik jest mniej pewny mało sprzedaży. Wyniki w innych miastach
Rejestr cen nieruchomości – Zgorzelec
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 163 sprzedaże mieszkań (Zgorzelec, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 149 używanych i 14 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Pytania i odpowiedzi – Zgorzelec
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Zgorzelcu?
Typowa cena to 6370 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 149 sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 5368 zł/m² a 7698 zł/m². To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Zgorzelcu?
Od września 2025 do września 2026 policzyliśmy 163 sprzedaże mieszkań: 149 używanych i 14 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Zgorzelcu?
Około 324 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 6474 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 83 sprzedaże). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 288 000 zł do 392 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Czy mieszkania w Zgorzelcu są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 28% taniej. Województwo dolnośląskie: 7667 zł/m² (7615 sprzedaży) – tu o 17% taniej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają w Zgorzelcu?
Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: −11,1%. Mieszkania używane – teraz 6314 zł/m² z 107 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 7099 zł/m² z 42 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±13,3%. Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Jak aktualne są ceny mieszkań w Zgorzelcu?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do września 2026 – razem 163 sprzedaże mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 04.09.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. Dlatego okres kończy się przed dniem pobrania, a najnowsze tygodnie jeszcze się uzupełniają. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Zgorzelec? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/zgorzelec/”.