Ceny mieszkań – Września (ceny transakcyjne)

Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do maja 2026 typowo po 8670 zł/m² (129 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń). Rejestr cen we Wrześni ma na razie sprzedaże do maja 2026.

  1. Typowa cena8670 zł/m²mieszkania używane, 129 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, ostatnie akty: maj 2026
  2. Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
  3. Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu

Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.

W skrócie – Września

7,1–9,5 tys. złTypowy zakres cen za m² – mieszkania używane. W tych granicach mieściła się połowa sprzedaży
7200 złTypowa cena za m² – nowe mieszkania od dewelopera (97 sprzedaży)
ok. 435 000 złPrzykład: 50 m² × typowa cena mieszkań 40–60 m² (mieszkania używane, 78 sprzedaży) – ilustracja, nie wycena lokalu
ok. 58 m²500 tys. zł odpowiada około tylu m² przy typowej cenie w mieście (mieszkania używane). To przeliczenie orientacyjne, nie oferta.
226Sprzedaże razem (używane i nowe), wrzesień 2025 – maj 2026
43%Udział nowych mieszkań w sprzedażach

Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: maj 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 226 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy

Czy ceny rosną, czy spadają – Września

-2,5%zmiana w 3 miesiące mało sprzedaży
+4,4%zmiana w 12 miesięcy mało sprzedaży
+13,0%od gru 24 mało sprzedaży
Typowa cena za m², Września Mieszkania używaneNowe od dewelopera

wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych

Dane w tabeli
MiesiącMieszkania używanesprzedażyNowe od deweloperasprzedaży
gru 247505 zł33–0
sty 257702 zł416819 zł36
lut 257898 zł436862 zł34
mar 257857 zł446728 zł63
kwi 258075 zł436695 zł55
maj 258122 zł476685 zł48
cze 258384 zł52–0
lip 258457 zł457787 zł37
sie 258431 zł427790 zł45
wrz 257979 zł497787 zł48
paź 258211 zł52–0
lis 258545 zł49–0
gru 258797 zł38–0
sty 269224 zł477112 zł51
lut 268701 zł527160 zł62
mar 268677 zł547198 zł41
kwi 268355 zł517245 zł34
maj 268483 zł447792 zł32

Ostatnio o 8% poniżej najwyższej typowej ceny na wykresie: 3 mies. do maja 2026 (44 sprzedaże – mało sprzedaży) wobec 3 mies. do stycznia 2026 (47 sprzedaży – mało sprzedaży).

Jak czytać wykres

Najwyższy punkt: 9224 zł/m², 47 sprzedaży – mało sprzedaży, 3 mies. do stycznia 2026; ostatni: 8483 zł/m², 44 sprzedaże – mało sprzedaży, 3 mies. do maja 2026. Wykres od grudnia 2024.

Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.

Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach

Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: +20,3% – więcej niż zwykłe wahania (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 183 sprzedaże, 2025 r.: 183 sprzedaże).

RokTypowa cena za m², mieszkania używaneZmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku
2025styczeń – grudzień 20258323 zł183 sprzedaże+20,3%
2024styczeń – grudzień 20247188 zł183 sprzedaże–

Ta zmiana jest większa niż zwykłe wahania typowej ceny przy tej liczbie sprzedaży (ok. ±10,2%). Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot (w 2025 r. sprzedawano mieszkania o innym metrażu niż rok wcześniej).

Jak liczymy zmianę rok do roku

Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje

Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.

Masz adres we Wrześni?

Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.

Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →

Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.

Gdzie drożej, gdzie taniej

Ceny mieszkań w dzielnicach – Września

Cen dzielnic nie podajemy – nie mamy sprzedaży przypisanych do dzielnic tej miejscowości. Typowa cena jest dla całej miejscowości, bez podziału na dzielnice; różnice pokazują metraż i ulice.

Ceny na ulicach – Września

Co najmniej 30 sprzedaży (wrzesień 2025 – wrzesień 2026) miała tylko jedna ulica. Cenę swojego adresu sprawdzisz w wyszukiwarce adresu.

UlicaTypowa cena za m²Liczba sprzedażyOkres
ul. Gnieźnieńska7187 zł/m²nowe mieszkania43 sprzedaże mało sprzedażywrzesień 2025 – wrzesień 2026, 1 rok
UlicaTypowa cena za m²Liczba sprzedażyOkres
ul. 17 Dywizji Piechoty7666 zł/m²nowe mieszkania69 sprzedażywrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata
ul. Bronisławy Śmidowicz10 213 zł/m²42 sprzedaże mało sprzedażywrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata
ul. Gen. Tadeusza Kutrzeby9644 zł/m²33 sprzedaże mało sprzedażywrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata
ul. Piastów7459 zł/m²32 sprzedaże mało sprzedażywrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata
ul. Pilska8418 zł/m²nowe mieszkania60 sprzedażywrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata
ul. Romana Dmowskiego8560 zł/m²nowe mieszkania60 sprzedażywrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata
ul. Słowackiego8718 zł/m²50 sprzedaży mało sprzedażywrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata

Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.

Przy ulicy – typowa cena m² mieszkań używanych jej osiedla, dzielnicy albo całego miasta, wrzesień 2025 – maj 2026 (w nawiasie sprzedaże w obszarze). To nie jest cena ulicy.

Metraż, nowe i używane

Jak różnią się ceny według metrażu i rynku (nowe czy używane)

  • Nowe czy używane: nowe o 17% taniej za m² (97 i 129 sprzedaży).
  • Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 148 z 226 sprzedaży (65%).
  • Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).

wrzesień 2025 – maj 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.

MetrażUżywane – typowa cena za m²Nowe – typowa cena za m²
do 40 m²8361 zł62 sprzedaże · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies.za mało sprzedażytylko 12 sprzedaży
40–60 m²8701 złtypowo 7,1–9,6 tys. zł · 78 sprzedaży7200 złtypowo 7,1–7,8 tys. zł · 70 sprzedaży
60–80 m²8083 zł51 sprzedaży mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies.6996 zł40 sprzedaży mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies.
ponad 80 m²za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedażyza mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży

Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.

„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.

Ile kosztuje mieszkanie 50 m² we Wrześni?

Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026); dokładniej – formularz wyceny.

  • 50 m² – około 435 000 zł (8701 zł/m² w przedziale 40–60 m², 78 sprzedaży)

Według liczby izb (używane, typowa cena całego mieszkania): 2 izby – 390 tys. zł (49 sprzedaży), 3 izby – 463 tys. zł (52 sprzedaże); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Izba to nie zawsze pokój – bywa nią też oddzielna kuchnia, więc to nie ceny mieszkań dwu- czy trzypokojowych. Ceny według liczby izb w miastach – w tabeli 40 miast z największą liczbą sprzedaży, to miasto w pliku CSV.

Ile kosztuje mieszkanie we Wrześni? Przykład: dwa mieszkania 50 m²

Szukasz mieszkania około 50 m² we Wrześni? Tak wypadają mieszkania 40–60 m² używane i nowe od dewelopera (wrzesień 2025 – maj 2026) – typowa cena za m² każdej grupy razy 50 m²:

Różnica to ok. 75 000 zł (21% za m²). To nie jest dopłata za samą nowość: nowe mieszkania stoją często w innych częściach miejscowości i bywają sprzedawane bez wykończenia. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.

Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).

Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →

Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Września

Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 129 sprzedaży.

Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
Cena za m²Sprzedaże
poniżej 7 tys. zł32
7–9 tys. zł41
od 9 tys. zł56

Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.

Ceny ofertowe deweloperów a ceny z aktów – Września

W skrócie: cena ofertowa nowego mieszkania we Wrześni jest o 19% wyższa niż cena z aktów notarialnych.

8601 zł/m²W cennikach deweloperów – typowa cena za m² nowego mieszkania (187 lokali w ofercie, 10 inwestycji, cenniki z 22.09–05.10.2026)
7200 zł/m²W aktach notarialnych – nowe mieszkania od deweloperów, typowa cena za m² (97 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
+19%Cena ofertowa wobec ceny z aktów (różnica zbiorów, nie rabat)

Cena ofertowa to cena z cennika w dniu pobrania, a nie cena, za którą mieszkanie się sprzedało. Akt przy nowym mieszkaniu podpisuje się zwykle po oddaniu budynku, często rok–dwa po umowie deweloperskiej – to inne mieszkania i inny czas, więc różnica nie jest rabatem. Ceny ofertowe w innych miastach i opis danych

Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości; ceny ofertowe – cenniki deweloperów z dane.gov.pl (licencja CC0 1.0), opracowanie wycenowo.pl. Źródła i licencje

Kupujesz od dewelopera? Omów ofertę z ekspertem – zestawi cenę z cennika z cenami nowych mieszkań z aktów w okolicy.

Na tle województwa i Polski

Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)

W skrócie: Września: o 3% mniej niż w całym województwie (wielkopolskie, 9091 sprzedaży) i o 3% mniej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.

Września8670 zł/m²
woj. wielkopolskie8904 zł/m²
Polska8893 zł/m²

Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.

Wśród 42 miejscowości z województwa wielkopolskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Września ma 15. najwyższą typową cenę za m².

Ceny w okolicy

Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin. Taniej: Gniezno (o 26%).

  • Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 17% taniej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 70 sprzedaży nowych i 78 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
  • Używane mieszkania kupowały tu w 2% firmy i inne podmioty (129 sprzedaży ze znaną kategorią, wrzesień 2025 – wrzesień 2026), a sprzedawały w 2% – kto kupuje i sprzedaje.

Inne miejscowości – województwo wielkopolskie

Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.

Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Września (typowa cena).

Szczegóły, źródła i pytania

Jak dokładne są nasze wyceny – Września

Wyniku testu trafności wycen we Wrześni jeszcze nie podajemy – test nie objął dość sprzedaży z tej miejscowości; ceny na tej stronie pochodzą z 226 sprzedaży mieszkań (wrzesień 2025 – wrzesień 2026). Jak sprawdzamy trafność

Rejestr cen nieruchomości – Września

Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 226 sprzedaży mieszkań (Września, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 129 używanych i 97 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.

Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje

Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.

Poza mieszkaniami: miejsce w hali garażowej we Wrześni kosztowało typowo 37 tys. zł (34 sprzedaże); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Ceny miejsc postojowych i garaży w miastach.

Pytania i odpowiedzi – Września

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania we Wrześni?

Typowa cena to 8670 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026, 129 sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 7107 zł/m² a 9510 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 7200 zł/m² (97 sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.

Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości we Wrześni?

Od września 2025 do maja 2026 policzyliśmy 226 sprzedaży mieszkań: 129 używanych i 97 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.

Czy nowe mieszkania są droższe niż używane we Wrześni?

Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 7200 zł/m² (97 sprzedaży), a używane – po 8670 zł/m² (129 sprzedaży), wrzesień 2025 – maj 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 17% mniej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.

Ile jest warte mieszkanie 50 m² we Wrześni?

Około 435 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 8701 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026, 78 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 355 000 zł do 478 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.

Czy mieszkania we Wrześni są droższe niż w całej Polsce?

W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 3% taniej. Województwo wielkopolskie: 8904 zł/m² (9091 sprzedaży) – tu o 3% taniej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – maj 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.

Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają we Wrześni?

Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: +5,6%. Mieszkania używane – teraz 9147 zł/m² z 35 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 8658 zł/m² z 94 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±10,4%. Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.

Jak aktualne są ceny mieszkań we Wrześni?

Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do maja 2026 – razem 226 sprzedaży mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 26.05.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. W ostatnich miesiącach jest tu w danych bardzo mało sprzedaży, więc typowa cena opiera się głównie na starszych transakcjach z tego okresu. Nie wiemy, czy dzisiejsze ceny są wyższe, czy niższe. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.

Obserwuj to miejsce

Chcesz śledzić ceny – Września? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Typowa cena za m² – Września, woj. wielkopolskie: 8670 zł (mieszkania używane, 129 sprzedaży, wrz 2025 – maj 2026). Karta ceny wycenowo.pl

Karta do udostępnienia

Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.

Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/wrzesnia/”.

Ile jest warte Twoje mieszkanie we Wrześni?

Wyceń mieszkanie