Wycena mieszkania – Konin

Bezpłatna wycena z cen, za które naprawdę sprzedały się podobne mieszkania – 289 sprzedaży z Rejestru Cen Nieruchomości od września 2025 do czerwca 2026. Punkt wyjścia: typowa cena 5485 zł/m² (mieszkania używane, 212 sprzedaży). Rejestr cen w Koninie ma na razie sprzedaże do czerwca 2026.

Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →

Dane: Rejestr Cen Nieruchomości, transakcje wrzesień 2025 – wrzesień 2026, pobrane 12.10.2026.

Jak liczymy wycenę

Wpisz ulicę i numer – mamy spis adresów tej miejscowości. Porównujemy z cenami podobnych mieszkań z tej ulicy albo z całej miejscowości i zawsze piszemy, z jakiego obszaru, z ilu sprzedaży i z jakiego okresu jest wynik.

Ile kosztuje mieszkanie 35 i 50 m² w Koninie?

Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026); dokładniej – formularz wyceny.

  • 35 m² – około 196 000 zł (5589 zł/m² w przedziale do 40 m², 91 sprzedaży)
  • 50 m² – około 273 000 zł (5469 zł/m² w przedziale 40–60 m², 104 sprzedaże)

Ceny według metrażu, nowe i używane osobno – Konin

Przykładowe ulice – Konin

Ulice ze stroną cen (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); kliknij ulicę, by zobaczyć jej ceny i wycenić adres.

Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – typowa cena – Konin. Cena z dopiskiem „24 mies.” albo „36 mies.” pochodzi z dłuższego okresu (podanego przy cenie) – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży. Ceny starszych sprzedaży przeliczamy na dzisiejszy poziom cen.

Ulice na stronie cen mieszkań – Konin

Co pokazują dane – Konin

Rejestr Cen Nieruchomości, wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Ceny za m² dotyczą rynku: mieszkania używane, jeśli nie napisano inaczej. W nawiasie – liczba sprzedaży.

5485 zł/m²typowa cena – mieszkania używane (212 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
−38%za m² wobec Polski: 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży)
nowe +41%za m² wobec używanych (77 i 212 sprzedaży)

Na tle Polski i województwa

W Koninie kupuje się o 38% taniej niż typowo w Polsce: 5485 zł/m² (212 sprzedaży) wobec 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży). W województwie wielkopolskim – 8904 zł/m² (9091 sprzedaży), czyli w Koninie taniej o 38%. Konin jest na 36. miejscu od najdroższej wśród 42 miejscowości województwa z typową ceną; najwyższą ma Poznań – 11 336 zł/m² (3706 sprzedaży).

Ceny w okolicy

Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin.

Nowe czy używane

W Koninie mniej więcej co czwarte sprzedane mieszkanie było nowe, od dewelopera (77 z 289 sprzedaży). Nowe kosztowały o 41% więcej za m² – 7750 zł/m² (77 sprzedaży) wobec 5485 zł/m² (212 sprzedaży) za używane.

Metraże

W Koninie najwięcej transakcji dotyczyło mieszkań 40–60 m²: 58% sprzedaży (168 z 289), typowo 5469 zł/m² (104 sprzedaże). Cena za m² prawie nie zależy tu od metrażu: od 5469 zł/m² (40–60 m², 104 sprzedaże) do 5589 zł/m² (do 40 m², 91 sprzedaży).

Wycena mieszkania w województwie wielkopolskim

wycena mieszkania Poznań · wycena mieszkania Leszno · wycena mieszkania Ostrów Wielkopolski · wycena mieszkania Luboń · wycena mieszkania Września · wycena mieszkania Złotów

Pytania o wycenę mieszkania – Konin

Ile jest warte mieszkanie w Koninie?

Typowo: 35 m² – około 196 000 zł (5589 zł/m², 91 sprzedaży), a 50 m² – około 273 000 zł (5469 zł/m², 104 sprzedaże). To typowe ceny za m² w tych metrażach – mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026. Dokładniej – bezpłatna wycena z adresem.

Na ilu sprzedażach opiera się wycena mieszkania w Koninie?

Od września 2025 do czerwca 2026 z Rejestru Cen Nieruchomości mamy 289 sprzedaży mieszkań: 212 używanych i 77 nowych. Wynik zawsze podaje obszar, liczbę sprzedaży i okres.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w Koninie?

Wyceń mieszkanie