Ceny mieszkań – Rzeszów (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do września 2026 typowo po 10 090 zł/m² (1456 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń).
- Typowa cena10 090 zł/m²mieszkania używane, 1456 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026
- Twoja dzielnica16 dzielnictypowa cena i liczba sprzedaży w każdej
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: październik 2025 – maj 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
W skrócie – Rzeszów
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: wrzesień 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 3069 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Rzeszów
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Dane w tabeli
| Miesiąc | Mieszkania używane | sprzedaży | Nowe od dewelopera | sprzedaży |
|---|---|---|---|---|
| gru 24 | 9606 zł | 309 | 8328 zł | 389 |
| sty 25 | 9864 zł | 333 | 8739 zł | 373 |
| lut 25 | 9870 zł | 341 | 8828 zł | 349 |
| mar 25 | 9973 zł | 331 | 8260 zł | 296 |
| kwi 25 | 9841 zł | 327 | 7863 zł | 210 |
| maj 25 | 9825 zł | 326 | 8414 zł | 266 |
| cze 25 | 9820 zł | 320 | 9334 zł | 324 |
| lip 25 | 9926 zł | 337 | 9538 zł | 551 |
| sie 25 | 9949 zł | 371 | 9772 zł | 677 |
| wrz 25 | 10 096 zł | 388 | 9743 zł | 688 |
| paź 25 | 10 039 zł | 386 | 9822 zł | 578 |
| lis 25 | 10 033 zł | 348 | 9859 zł | 443 |
| gru 25 | 9841 zł | 351 | 10 026 zł | 593 |
| sty 26 | 9954 zł | 330 | 10 004 zł | 582 |
| lut 26 | 10 078 zł | 332 | 9885 zł | 632 |
| mar 26 | 10 318 zł | 350 | 9458 zł | 463 |
| kwi 26 | 9993 zł | 387 | 9529 zł | 487 |
| maj 26 | 9984 zł | 387 | 9743 zł | 405 |
| cze 26 | 9883 zł | 385 | 9697 zł | 350 |
| lip 26 | 10 218 zł | 393 | 9500 zł | 257 |
| sie 26 | 10 278 zł | 408 | 9457 zł | 247 |
| wrz 26 | 10 382 zł | 338 | 10 088 zł | 160 |
Ostatnio najwyższa typowa cena na wykresie: 3 mies. do września 2026 (338 sprzedaży).
Jak czytać wykres
Ostatni punkt: 10 382 zł/m², 338 sprzedaży, 3 mies. do września 2026. Wykres od grudnia 2024.
Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.
Osadź wykres u siebie
Wykres cen mieszkań – Rzeszów: typowa cena za m², liczba sprzedaży, okres, źródło i link. Wklej kod na stronę lub blog. Liczby odświeżają się same po każdej aktualizacji danych. Podgląd wykresu – Rzeszów
<iframe src="https://wycenowo.pl/osadz/ceny/rzeszow/" title="Wykres cen mieszkań – Rzeszów (wycenowo.pl)" width="100%" height="480" style="border:0;max-width:700px" loading="lazy"></iframe>
<p><a href="https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/rzeszow/">wycenowo.pl – ceny mieszkań Rzeszów</a></p>
Masz adres w Rzeszowie?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w dzielnicach – Rzeszów
Typowa cena za m² w dzielnicach, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, osobno dla mieszkań używanych i nowych. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy
Najdrożej: Staromieście – 11 531 zł/m²; najtaniej: Krakowska-Południe – 8898 zł/m² (typowa cena za m², mieszkania używane).
| Dzielnica | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| Staromieście | 11 531 zł42 sprzedaże mało sprzedaży | 11 028 zł32 sprzedaże mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. |
| Drabinianka | 11 262 zł143 sprzedaże | 10 174 zł230 sprzedaży |
| Przybyszówka | 10 819 zł32 sprzedaże mało sprzedaży | 11 707 zł122 sprzedaże |
| Zawiszy Czarnego | 10 634 zł61 sprzedaży | 9288 zł107 sprzedaży |
| Franciszka Kotuli | 10 616 zł43 sprzedaże mało sprzedaży | za mało sprzedażytylko 14 sprzedaży |
| Budziwój | 10 111 zł34 sprzedaże mało sprzedaży | 7236 zł119 sprzedaży |
| Śródmieście | 9942 zł52 sprzedaże mało sprzedaży | 11 846 zł133 sprzedaże |
| Nowe Miasto | 9458 zł77 sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| 1000-Lecia | 9308 zł37 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| Generała Władysława Andersa | 9122 zł41 sprzedaży mało sprzedaży | brak sprzedaży |
| Grota-Roweckiego | 9102 zł47 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| Krakowska-Południe | 8898 zł40 sprzedaży mało sprzedaży | brak sprzedaży |
| Wilkowyja | 11 199 zł32 sprzedaże mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. | 10 137 zł99 sprzedaży |
| Zalesie | za mało sprzedażytylko 20 sprzedaży | 10 018 zł49 sprzedaży mało sprzedaży |
| Załęże | za mało sprzedażytylko 10 sprzedaży | 8640 zł42 sprzedaże mało sprzedaży |
| Pogwizdów Nowy | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży | 7817 zł50 sprzedaży mało sprzedaży |
Pokaż wszystkie 16 dzielnic
mało sprzedaży – mniej niż 60 sprzedaży, więc taki wynik jest mniej pewny (co to znaczy).
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
Cena z dłuższego okresu (2 lata), bo w ostatnich 12 miesiącach było tam mniej niż 30 sprzedaży.
| Miejsce | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| Baranówka | 8913 zł/m² | 38 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Biała | 6872 zł/m²nowe mieszkania | 35 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Kmity | 8674 zł/m² | 33 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Króla Stanisława Augusta | 10 313 zł/m² | 40 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Mieszka I | 8621 zł/m² | 39 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Piastów | 9353 zł/m² | 35 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Pułaskiego | 9798 zł/m² | 32 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Słocina | 8461 zł/m²nowe mieszkania | 30 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
Dzielnice, w których sprzedaży było za mało, żeby podać typową cenę
Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.
- Bziankabrak sprzedaży
- Dąbrowskiego16 sprzedaży
- Matysówkamniej niż 10 sprzedaży
- Miłocinmniej niż 10 sprzedaży
- Miłocin - św. Hubertabrak sprzedaży
- Paderewskiegobrak sprzedaży
- Pobitno41 sprzedaży: 15 używanych, 26 nowych – na każdym rynku mniej niż 30
- Staroniwamniej niż 10 sprzedaży
- Zwięczycamniej niż 10 sprzedaży
Nazwę, typową cenę i liczbę sprzedaży pokazuje dymek – najedź na obszar albo go dotknij.
Typowa cena za m², mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026; szare pola – mniej niż 30 sprzedaży. Granice: © autorzy OpenStreetMap (ODbL). Kliknij dzielnicę, żeby zobaczyć szczegóły.
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Ceny na 7 ulicach (+10 tylko z nowymi mieszkaniami)
Typowa cena za m² mieszkań używanych przy ulicach z co najmniej 30 sprzedażami, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – najwięcej sprzedaży najpierw.
Najdrożej: ul. Kwiatkowskiego Eugen – 13 223 zł/m²; najtaniej: ul. Dąbrowskiego Jarosła – 8664 zł/m² (typowa cena za m², mieszkania używane).
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Rzeszów (mieszkania używane).
Wszystkie ulice w Rzeszowie (29) → w tym 12 z ceną z 24 mies.
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu, dzielnicy i rynku (nowe czy używane)
- Metraż (używane): najdrożej za m² do 40 m², najtaniej ponad 80 m² – różnica 34% (394 i 59 sprzedaży mało sprzedaży).
- Nowe czy używane: nowe o 2% taniej za m² (1613 i 1456 sprzedaży).
- Dzielnica (używane): Staromieście o 30% drożej za m² niż Krakowska-Południe (42 i 40 sprzedaży mało sprzedaży).
- Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 1430 z 3069 sprzedaży (47%).
- Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).
wrzesień 2025 – wrzesień 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | 11 226 złtypowo 9,8–12,8 tys. zł · 394 sprzedaże | 10 289 złtypowo 9,3–11,7 tys. zł · 387 sprzedaży |
| 40–60 m² | 9932 złtypowo 8,5–11,5 tys. zł · 705 sprzedaży | 10 179 złtypowo 9,2–11 tys. zł · 725 sprzedaży |
| 60–80 m² | 9392 złtypowo 7,9–10,7 tys. zł · 298 sprzedaży | 8885 złtypowo 7,5–10,1 tys. zł · 338 sprzedaży |
| ponad 80 m² | 8404 złtypowo 7,1–10,2 tys. zł · 59 sprzedaży mało sprzedaży | 7518 złtypowo 7,2–9,6 tys. zł · 163 sprzedaże |
„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 35, 50, 70 i 90 m² w Rzeszowie?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 35 m² – około 393 000 zł (11 226 zł/m² w przedziale do 40 m², 394 sprzedaże)
- 50 m² – około 497 000 zł (9932 zł/m² w przedziale 40–60 m², 705 sprzedaży)
- 70 m² – około 657 000 zł (9392 zł/m² w przedziale 60–80 m², 298 sprzedaży)
- 90 m² – około 756 000 zł (8404 zł/m² w przedziale ponad 80 m², 59 sprzedaży mało sprzedaży)
Według wielkości: do 40 m² · 40–60 m² · 60–80 m² · ponad 80 m²
Ile kosztuje mieszkanie w Rzeszowie? Przykład: dwa mieszkania 50 m²
Szukasz mieszkania około 50 m² i wybierasz między dzielnicami? Tak wypadają dwie z największą liczbą sprzedaży mieszkań 40–60 m² (używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – typowa cena za m² tej grupy razy 50 m²:
Różnica to ok. 48 000 zł (9% za m²). To różnica między grupami sprzedanych mieszkań, a nie cena samej lokalizacji: w obu dzielnicach sprzedawały się różne budynki, piętra i mieszkania w różnym stanie. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.
Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).
Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →
Co kupisz za swój budżet w Rzeszowie
Orientacyjnie: ile metrów używanego mieszkania wychodzi za 3 przykładowe kwoty przy typowej cenie za m² w całym mieście i w dzielnicach. Środkowa kwota to mniej więcej cena 50 m² przy typowej cenie w mieście, pozostałe – o ok. 30% mniej i więcej. Sprzedaże: wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
| Gdzie | Za 350 tys. zł | Za 500 tys. zł | Za 650 tys. zł |
|---|---|---|---|
| Rzeszów – całe miasto10 090 zł/m² · 1456 sprzedaży | ok. 35 m² | ok. 50 m² | ok. 64 m² |
| Krakowska-Południe (najtańsza dzielnica)8898 zł/m² · 40 sprzedaży mało sprzedaży | ok. 39 m² | ok. 56 m² | ok. 73 m² |
| Budziwój (dzielnica z ceną najbliżej typowej)10 111 zł/m² · 34 sprzedaże mało sprzedaży | ok. 35 m² | ok. 49 m² | ok. 64 m² |
| Staromieście (najdroższa dzielnica)11 531 zł/m² · 42 sprzedaże mało sprzedaży | ok. 30 m² | ok. 43 m² | ok. 56 m² |
To przeliczenie orientacyjne (kwota ÷ typowa cena za m²), nie oferta: typowe ceny mieszkań sprzedanych w podanym okresie, z aktów notarialnych, bez kosztów zakupu i remontu. Pokazujemy tylko miejsca z co najmniej 30 sprzedażami; mało sprzedaży – od 30 do 59.
Sprawdź swój budżet dowolna kwota, metraż albo liczba pokoi
Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Rzeszów
Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 1456 sprzedaży.
Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
| Cena za m² | Sprzedaże |
|---|---|
| poniżej 8 tys. zł | 266 |
| 8–10 tys. zł | 433 |
| 10–12 tys. zł | 438 |
| 12–14 tys. zł | 231 |
| od 14 tys. zł | 88 |
Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.
Ceny ofertowe deweloperów a ceny z aktów – Rzeszów
W skrócie: cena ofertowa nowego mieszkania w Rzeszowie jest o 7% wyższa niż cena z aktów notarialnych.
Cena ofertowa to cena z cennika w dniu pobrania, a nie cena, za którą mieszkanie się sprzedało. Akt przy nowym mieszkaniu podpisuje się zwykle po oddaniu budynku, często rok–dwa po umowie deweloperskiej – to inne mieszkania i inny czas, więc różnica nie jest rabatem. Ceny ofertowe w innych miastach i opis danych
Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości; ceny ofertowe – cenniki deweloperów z dane.gov.pl (licencja CC0 1.0), opracowanie wycenowo.pl. Źródła i licencje
Kupujesz od dewelopera? Omów ofertę z ekspertem – zestawi cenę z cennika z cenami nowych mieszkań z aktów w okolicy.
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Rzeszów: o 10% więcej niż w całym województwie (podkarpackie, 1916 sprzedaży) i o 13% więcej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
Wśród 5 miejscowości z województwa podkarpackiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Rzeszów ma najwyższą typową cenę za m².
Ceny w okolicy
Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin. Taniej: Jasło (o 48%), Jarosław (o 31%).
- Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 3% taniej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 1613 sprzedaży nowych i 1456 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
- Używane mieszkania do 2 km od Rynku sprzedawały się typowo po 9411 zł/m² (407 sprzedaży), a 4–7 km – po 10 502 zł/m² (95 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – odległość od centrum.
Inne miejscowości – województwo podkarpackie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Rzeszów (typowa cena).
Szczegóły, źródła i pytania
Transakcje dostępne w rejestrze według miesiąca – Rzeszów
Mieszkania używane, czerwiec 2025 – maj 2026: liczba sprzedaży w rejestrze (pasek) i typowa cena za m² w miesiącu. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy
listopad 2023 – grudzień 2025: najniższa typowa cena – grudzień: o 5,5% niższa niż w 12 miesiącach wokół (335 sprzedaży z 3 lat). Więcej: kiedy najlepiej sprzedać mieszkanie.
Limit ceny w programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” – Rzeszów
W skrócie: typowa cena w Rzeszowie: mieszkania używane – poniżej limitu, nowe mieszkania od dewelopera – poniżej limitu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026).
Szczegóły limitu i ceny dzielnic
W programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” (kredyt bez wkładu własnego z gwarancją BGK) cena za m² nie może przekroczyć limitu. Limit na IV kwartał 2026 (sprawdzone 5.10.2026) obok typowej ceny z aktów notarialnych:
- Mieszkania używane (i każdy zakup nie od dewelopera): limit 11 731,85 zł/m² – typowa cena w Rzeszowie: 10 090 zł/m² (1456 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
- Nowe mieszkania od dewelopera (pierwszy nabywca): limit 12 634,30 zł/m² – typowa cena w Rzeszowie: 9858 zł/m² (1613 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
- Dzielnice z typową ceną poniżej limitu (mieszkania używane): 12 z 12
- Dzielnice z typową ceną poniżej limitu (nowe mieszkania): 9 z 9
| Dzielnica | Używane – typowa cena za m² i limit | Nowe – typowa cena za m² i limit |
|---|---|---|
| Krakowska-Południe | 8898 złponiżej limitu · 40 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Grota-Roweckiego | 9102 złponiżej limitu · 47 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Generała Władysława Andersa | 9122 złponiżej limitu · 41 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedaży |
| 1000-Lecia | 9308 złponiżej limitu · 37 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Nowe Miasto | 9458 złponiżej limitu · 77 sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Śródmieście | 9942 złponiżej limitu · 52 sprzedaże mało sprzedaży | 11 846 złponiżej limitu · 133 sprzedaże |
| Budziwój | 10 111 złponiżej limitu · 34 sprzedaże mało sprzedaży | 7236 złponiżej limitu · 119 sprzedaży |
| Franciszka Kotuli | 10 616 złponiżej limitu · 43 sprzedaże mało sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Zawiszy Czarnego | 10 634 złponiżej limitu · 61 sprzedaży | 9288 złponiżej limitu · 107 sprzedaży |
| Przybyszówka | 10 819 złponiżej limitu · 32 sprzedaże mało sprzedaży | 11 707 złponiżej limitu · 122 sprzedaże |
| Drabinianka | 11 262 złponiżej limitu · 143 sprzedaże | 10 174 złponiżej limitu · 230 sprzedaży |
| Staromieście | 11 531 złponiżej limitu · 42 sprzedaże mało sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Pogwizdów Nowy | za mało sprzedaży | 7817 złponiżej limitu · 50 sprzedaży mało sprzedaży |
| Załęże | za mało sprzedaży | 8640 złponiżej limitu · 42 sprzedaże mało sprzedaży |
| Zalesie | za mało sprzedaży | 10 018 złponiżej limitu · 49 sprzedaży mało sprzedaży |
| Wilkowyja | za mało sprzedaży | 10 137 złponiżej limitu · 99 sprzedaży |
Pozostałe dzielnice – jeszcze 8
Typowe ceny dzielnic – wrzesień 2025 – wrzesień 2026, każda z co najmniej 30 sprzedaży (liczba sprzedaży – pod ceną w tabeli).
To typowe ceny; konkretne mieszkanie może być droższe lub tańsze – sprawdź cenę ogłoszenia narzędziem „Czy to dobra cena?”. O kredycie decyduje bank. Limit wyliczamy według ustawy: średni wskaźnik kosztu odtworzenia 1 m² 9024,50 zł (stolica województwa) z obwieszczeń wojewody z 18.03.2026 i 22.09.2026 × 1,3 albo 1,4. Wiążącą tabelę limitów publikuje BGK.
Jak dokładne są nasze wyceny – Rzeszów
Sprawdziliśmy to na 552 sprzedażach mieszkań używanych i nowych z okresu 24.06.2026–23.09.2026. Każde mieszkanie wyceniliśmy tak, jakby jeszcze się nie sprzedało – z cen podobnych mieszkań z całej miejscowości sprzed tej sprzedaży – i porównaliśmy wynik z ceną z aktu notarialnego. Połowa wycen różniła się od ceny z aktu o mniej niż 14,1%, a 39% – o najwyżej 10%. Wyniki w innych miastach
Rejestr cen nieruchomości – Rzeszów
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 3069 sprzedaży mieszkań (Rzeszów, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 1456 używanych i 1613 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań. Do tego mniej niż 10 sprzedaży bez informacji w rejestrze, czy mieszkanie było nowe, czy używane – razem 3073 sprzedaże mieszkań w tym okresie. Tych sprzedaży nie wliczamy do cen ani do liczby mieszkań używanych i nowych: nie zgadujemy, jakie to były mieszkania. Sprzedaże z tej miejscowości pochodzą z pliku, który publikuje samo miasto (rejestr cen Miasta Rzeszowa, format GML) – w krajowej usłudze Geoportalu ich nie ma albo są bez adresu. Filtry, okres i minimalna liczba sprzedaży są te same co dla innych miast.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Dane tej miejscowości pochodzą z pliku miasta: rejestr cen Miasta Rzeszowa. W krajowej usłudze (geoportal.gov.pl) części tych transakcji nie znajdziesz albo są bez adresu. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Pytania i odpowiedzi – Rzeszów
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Rzeszowie?
Typowa cena to 10 090 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 1456 sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 8478 zł/m² a 11 711 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 9858 zł/m² (1613 sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Rzeszowie?
Od września 2025 do września 2026 policzyliśmy 3069 sprzedaży mieszkań: 1456 używanych i 1613 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Rzeszowie?
Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 9858 zł/m² (1613 sprzedaży), a używane – po 10 090 zł/m² (1456 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 2% mniej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Rzeszowie?
Około 497 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 9932 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 705 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 425 000 zł do 575 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie do 40 m² w Rzeszowie?
Około 393 000 zł za 35 m² przy typowej cenie mieszkań do 40 m² – 11 226 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 394 sprzedaże). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 35 m² wychodzi orientacyjnie od 344 000 zł do 448 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 35 m² – liczymy według metrażu, a nie liczby pokoi; piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje mieszkanie 70 m² w Rzeszowie?
Około 657 000 zł za 70 m² przy typowej cenie mieszkań 60–80 m² – 9392 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 298 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 70 m² wychodzi orientacyjnie od 550 000 zł do 748 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 70 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Gdzie mieszkania są najdroższe, a gdzie najtańsze w Rzeszowie?
Najwyższa typowa cena za m²: Staromieście – 11 531 zł/m² (42 sprzedaże). Najniższa: Krakowska-Południe – 8898 zł/m² (40 sprzedaży). Porównujemy 12 dzielnic, mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Typowa cena zależy też od tego, jakie mieszkania akurat się tam sprzedały – metraż, wiek budynku.
Czy mieszkania w Rzeszowie są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 13% drożej. Województwo podkarpackie: 9211 zł/m² (1916 sprzedaży) – tu o 10% drożej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Jak aktualne są ceny mieszkań w Rzeszowie?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do września 2026 – razem 3069 sprzedaży mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 23.09.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. Dlatego okres kończy się przed dniem pobrania, a najnowsze tygodnie jeszcze się uzupełniają. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Rzeszów? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości – rejestr cen Miasta Rzeszowa (plik GML publikowany przez miasto; w krajowej usłudze Geoportalu tych sprzedaży nie ma albo są bez adresu). Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/rzeszow/”.