Ceny mieszkań – Łomża (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do maja 2026 typowo po 7584 zł/m² (130 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń). Rejestr cen w Łomży ma na razie sprzedaże do maja 2026.
- Typowa cena7584 zł/m²mieszkania używane, 130 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, ostatnie akty: maj 2026
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: październik 2025 – kwiecień 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
Uwaga – cała miejscowość, rynek wtórny: najnowsze akty jeszcze spływają do rejestru, więc ceny mogą opierać się głównie na starszych transakcjach: 83% sprzedaży mieszkań używanych z ostatnich 12 mies. pochodzi z okresu wrzesień 2025 – marzec 2026; najnowsza sprzedaż w danych: maj 2026.
W skrócie – Łomża
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: maj 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 283 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Łomża
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Dane w tabeli
| Miesiąc | Mieszkania używane | sprzedaży | Nowe od dewelopera | sprzedaży |
|---|---|---|---|---|
| gru 24 | 7566 zł | 46 | 7781 zł | 44 |
| sty 25 | 7150 zł | 43 | – | 0 |
| lut 25 | 6773 zł | 46 | – | 0 |
| mar 25 | 6917 zł | 42 | – | 0 |
| kwi 25 | 7132 zł | 48 | – | 0 |
| maj 25 | 7321 zł | 55 | 8500 zł | 75 |
| cze 25 | 6900 zł | 58 | 8029 zł | 83 |
| lip 25 | 7392 zł | 61 | 8205 zł | 96 |
| sie 25 | 7417 zł | 53 | – | 0 |
| wrz 25 | 7568 zł | 63 | 8098 zł | 41 |
| paź 25 | 7412 zł | 60 | 8165 zł | 71 |
| lis 25 | 6742 zł | 57 | 8110 zł | 76 |
| gru 25 | 6604 zł | 56 | 8188 zł | 61 |
| sty 26 | 6623 zł | 55 | – | 0 |
| lut 26 | 7010 zł | 55 | – | 0 |
| mar 26 | 7984 zł | 51 | – | 0 |
| kwi 26 | 8531 zł | 48 | 7803 zł | 81 |
| maj 26 | 8324 zł | 36 | 7797 zł | 81 |
Ostatnio o 2,4% poniżej najwyższej typowej ceny na wykresie: 3 mies. do maja 2026 (36 sprzedaży – mało sprzedaży) wobec 3 mies. do kwietnia 2026 (48 sprzedaży – mało sprzedaży).
Jak czytać wykres
Najwyższy punkt: 8531 zł/m², 48 sprzedaży – mało sprzedaży, 3 mies. do kwietnia 2026; ostatni: 8324 zł/m², 36 sprzedaży – mało sprzedaży, 3 mies. do maja 2026. Wykres od grudnia 2024.
Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.
Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach
Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: −3,3% – bez wyraźnej zmiany (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 206 sprzedaży, 2025 r.: 219 sprzedaży).
| Rok | Typowa cena za m², mieszkania używane | Zmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku |
|---|---|---|
| 2025styczeń – grudzień 2025 | 7157 zł219 sprzedaży | −3,3%bez wyraźnej zmiany |
| 2024styczeń – grudzień 2024 | 7391 zł206 sprzedaży | +15,8% |
| 2023styczeń – grudzień 2023 | 6199 zł180 sprzedaży | +3,8%bez wyraźnej zmiany |
| 2022styczeń – grudzień 2022 | 6110 zł207 sprzedaży | – |
Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±6,5%. Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot.
Jak liczymy zmianę rok do roku
Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje
Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.
Masz adres w Łomży?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w dzielnicach – Łomża
Cen dzielnic nie podajemy – nie mamy sprzedaży przypisanych do dzielnic tej miejscowości. Typowa cena jest dla całej miejscowości, bez podziału na dzielnice; różnice pokazują metraż i ulice.
Ceny na ulicach – Łomża
Co najmniej 30 sprzedaży (wrzesień 2025 – wrzesień 2026) miały tylko 2 ulice. Cenę swojego adresu sprawdzisz w wyszukiwarce adresu.
| Ulica | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| ul. Ks. Jerzego Popiełuszki | 8725 zł/m²nowe mieszkania | 72 sprzedaże | wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 1 rok |
| ul. Sybiraków | 7500 zł/m²nowe mieszkania | 43 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 1 rok |
Cena z dłuższego okresu (2 lata), bo w ostatnich 12 miesiącach było tam mniej niż 30 sprzedaży.
| Ulica | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| ul. Akademicka | 7199 zł/m²nowe mieszkania | 44 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Księcia Stanisława | 9325 zł/m²nowe mieszkania | 49 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Szmaragdowa | 9843 zł/m² | 34 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
Ulice bez typowej ceny (za mało sprzedaży)
Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.
Przy ulicy – typowa cena m² mieszkań używanych jej osiedla, dzielnicy albo całego miasta, wrzesień 2025 – maj 2026 (w nawiasie sprzedaże w obszarze). To nie jest cena ulicy.
- ul. Bolesława Prusamniej niż 10 sprzedaży · Łomża (całe miasto): 7584 zł/m² (130 sprzedaży)
- ul. Browarnamniej niż 10 sprzedaży · Łomża (całe miasto): 7584 zł/m² (130 sprzedaży)
- ul. Dwornamniej niż 10 sprzedaży · Łomża (całe miasto): 7584 zł/m² (130 sprzedaży)
- ul. Leopolda Staffamniej niż 10 sprzedaży · Łomża (całe miasto): 7584 zł/m² (130 sprzedaży)
- ul. por. Łagody10 sprzedaży · Łomża (całe miasto): 7584 zł/m² (130 sprzedaży)
- ul. Rycerska21 sprzedaży · Łomża (całe miasto): 7584 zł/m² (130 sprzedaży)
- ul. Władysława Reymontamniej niż 10 sprzedaży · Łomża (całe miasto): 7584 zł/m² (130 sprzedaży)
- ul. Wojska Polskiegomniej niż 10 sprzedaży · Łomża (całe miasto): 7584 zł/m² (130 sprzedaży)
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu i rynku (nowe czy używane)
- Metraż (używane): najdrożej za m² 40–60 m², najtaniej 60–80 m² – różnica 3% (67 i 35 sprzedaży mało sprzedaży).
- Nowe czy używane: nowe o 6% drożej za m² (153 i 130 sprzedaży).
- Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 130 z 283 sprzedaży (46%).
- Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).
wrzesień 2025 – maj 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | 7525 zł79 sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. | 8193 złtypowo 7,7–8,9 tys. zł · 40 sprzedaży mało sprzedaży |
| 40–60 m² | 7763 złtypowo 6,6–9,3 tys. zł · 67 sprzedaży | 7677 złtypowo 7,4–8,6 tys. zł · 63 sprzedaże |
| 60–80 m² | 7568 złtypowo 6,1–8,9 tys. zł · 35 sprzedaży mało sprzedaży | 8111 złtypowo 7,9–8,7 tys. zł · 42 sprzedaże mało sprzedaży |
| ponad 80 m² | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 50 i 70 m² w Łomży?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 50 m² – około 388 000 zł (7763 zł/m² w przedziale 40–60 m², 67 sprzedaży)
- 70 m² – około 530 000 zł (7568 zł/m² w przedziale 60–80 m², 35 sprzedaży mało sprzedaży)
Według liczby izb (używane, typowa cena całego mieszkania): 3 izby – 340 tys. zł (55 sprzedaży), 4+ izby – 425 tys. zł (43 sprzedaże); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Izba to nie zawsze pokój – bywa nią też oddzielna kuchnia, więc to nie ceny mieszkań dwu- czy trzypokojowych. Ceny według liczby izb w miastach – w tabeli 40 miast z największą liczbą sprzedaży, to miasto w pliku CSV.
Ile kosztuje mieszkanie w Łomży? Przykład: dwa mieszkania 50 m²
Szukasz mieszkania około 50 m² w Łomży? Tak wypadają mieszkania 40–60 m² używane i nowe od dewelopera (wrzesień 2025 – maj 2026) – typowa cena za m² każdej grupy razy 50 m²:
Kwoty są prawie takie same. To nie jest dopłata za samą nowość: nowe mieszkania stoją często w innych częściach miejscowości i bywają sprzedawane bez wykończenia. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.
Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).
Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →
Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Łomża
Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 130 sprzedaży.
Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
| Cena za m² | Sprzedaże |
|---|---|
| poniżej 6 tys. zł | 31 |
| 6–7,5 tys. zł | 32 |
| 7,5–9,5 tys. zł | 36 |
| od 9,5 tys. zł | 31 |
Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.
Ceny ofertowe deweloperów a ceny z aktów – Łomża
W skrócie: cena ofertowa nowego mieszkania w Łomży jest o 14% wyższa niż cena z aktów notarialnych.
Cena ofertowa to cena z cennika w dniu pobrania, a nie cena, za którą mieszkanie się sprzedało. Akt przy nowym mieszkaniu podpisuje się zwykle po oddaniu budynku, często rok–dwa po umowie deweloperskiej – to inne mieszkania i inny czas, więc różnica nie jest rabatem. Ceny ofertowe w innych miastach i opis danych
Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości; ceny ofertowe – cenniki deweloperów z dane.gov.pl (licencja CC0 1.0), opracowanie wycenowo.pl. Źródła i licencje
Kupujesz od dewelopera? Omów ofertę z ekspertem – zestawi cenę z cennika z cenami nowych mieszkań z aktów w okolicy.
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Łomża: o 21% mniej niż w całym województwie (podlaskie, 2617 sprzedaży) i o 15% mniej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
- Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 2% drożej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 105 sprzedaży nowych i 102 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
- Liczby sprzedaży na 1000 mieszkańców tu nie porównujemy z innymi miastami: dane rejestru niepełne (do 05.2026) – porównanie miast.
Inne miejscowości – województwo podlaskie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Łomża (typowa cena).
Szczegóły, źródła i pytania
Limit ceny w programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” – Łomża
W skrócie: typowa cena w Łomży: mieszkania używane – poniżej limitu, nowe mieszkania od dewelopera – poniżej limitu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026).
Szczegóły limitu
W programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” (kredyt bez wkładu własnego z gwarancją BGK) cena za m² nie może przekroczyć limitu. Limit na IV kwartał 2026 (sprawdzone 5.10.2026) obok typowej ceny z aktów notarialnych:
- Mieszkania używane (i każdy zakup nie od dewelopera): limit 9555,65 zł/m² – typowa cena w Łomży: 7584 zł/m² (130 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
- Nowe mieszkania od dewelopera (pierwszy nabywca): limit 10 290,70 zł/m² – typowa cena w Łomży: 8050 zł/m² (153 sprzedaże, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
To typowe ceny; konkretne mieszkanie może być droższe lub tańsze – sprawdź cenę ogłoszenia narzędziem „Czy to dobra cena?”. O kredycie decyduje bank. Limit wyliczamy według ustawy: średni wskaźnik kosztu odtworzenia 1 m² 7350,50 zł (pozostała część województwa) z obwieszczeń wojewody z 27.03.2026 i 29.09.2026 × 1,3 albo 1,4. Wiążącą tabelę limitów publikuje BGK.
Jak dokładne są nasze wyceny – Łomża
Wyniku testu trafności wycen w Łomży jeszcze nie podajemy – test nie objął dość sprzedaży z tej miejscowości; ceny na tej stronie pochodzą z 283 sprzedaży mieszkań (wrzesień 2025 – wrzesień 2026). Jak sprawdzamy trafność
Rejestr cen nieruchomości – Łomża
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 283 sprzedaże mieszkań (Łomża, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 130 używanych i 153 nowe (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Poza mieszkaniami: miejsce w hali garażowej w Łomży kosztowało typowo 40 tys. zł (43 sprzedaże), garaż jako osobny lokal – 62 tys. zł (41 sprzedaży); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Ceny miejsc postojowych i garaży w miastach.
Pytania i odpowiedzi – Łomża
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Łomży?
Typowa cena to 7584 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026, 130 sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 6117 zł/m² a 9236 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 8050 zł/m² (153 sprzedaże). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Łomży?
Od września 2025 do maja 2026 policzyliśmy 283 sprzedaże mieszkań: 130 używanych i 153 nowe (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Łomży?
Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 8050 zł/m² (153 sprzedaże), a używane – po 7584 zł/m² (130 sprzedaży), wrzesień 2025 – maj 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 6% więcej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Łomży?
Około 388 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 7763 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026, 67 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 328 000 zł do 465 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje mieszkanie 70 m² w Łomży?
Około 530 000 zł za 70 m² przy typowej cenie mieszkań 60–80 m² – 7568 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026, 35 sprzedaży – mało sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 70 m² wychodzi orientacyjnie od 424 000 zł do 625 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 70 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Czy mieszkania w Łomży są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 15% taniej. Województwo podlaskie: 9576 zł/m² (2617 sprzedaży) – tu o 21% taniej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – maj 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Jak aktualne są ceny mieszkań w Łomży?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do maja 2026 – razem 283 sprzedaże mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 06.05.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. W ostatnich miesiącach jest tu w danych bardzo mało sprzedaży, więc typowa cena opiera się głównie na starszych transakcjach z tego okresu. Nie wiemy, czy dzisiejsze ceny są wyższe, czy niższe. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Łomża? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/lomza/”.