Ceny mieszkań – Toruń (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do marca 2026 typowo po 9005 zł/m² (551 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń). Rejestr cen w Toruniu ma na razie sprzedaże do marca 2026.
- Typowa cena9005 zł/m²mieszkania używane, 551 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, ostatnie akty: marzec 2026
- Twoja dzielnica4 dzielnicetypowa cena i liczba sprzedaży w każdej
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: październik 2025 – maj 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
Uwaga – cała miejscowość, rynek wtórny: najnowsze akty jeszcze spływają do rejestru, więc ceny mogą opierać się głównie na starszych transakcjach: 100% sprzedaży mieszkań używanych z ostatnich 12 mies. pochodzi z okresu wrzesień 2025 – marzec 2026; najnowsza sprzedaż w danych: marzec 2026.
W skrócie – Toruń
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: marzec 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 971 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Toruń
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Dane w tabeli
| Miesiąc | Mieszkania używane | sprzedaży | Nowe od dewelopera | sprzedaży |
|---|---|---|---|---|
| gru 24 | 8539 zł | 327 | 8610 zł | 79 |
| sty 25 | 8505 zł | 299 | 8897 zł | 70 |
| lut 25 | 8559 zł | 294 | 8950 zł | 75 |
| mar 25 | 8719 zł | 303 | 9562 zł | 91 |
| kwi 25 | 8839 zł | 324 | 9747 zł | 149 |
| maj 25 | 8843 zł | 330 | 9834 zł | 181 |
| cze 25 | 8741 zł | 331 | 9824 zł | 175 |
| lip 25 | 8706 zł | 347 | 9393 zł | 220 |
| sie 25 | 8727 zł | 378 | 9269 zł | 196 |
| wrz 25 | 8826 zł | 409 | 9615 zł | 248 |
| paź 25 | 8863 zł | 391 | 10 200 zł | 191 |
| lis 25 | 8992 zł | 381 | 10 144 zł | 195 |
| gru 25 | 9124 zł | 371 | 9900 zł | 295 |
| sty 26 | 9135 zł | 354 | 9787 zł | 337 |
| lut 26 | 8996 zł | 262 | 9774 zł | 296 |
Ostatnio o 1,5% poniżej najwyższej typowej ceny na wykresie: 3 mies. do lutego 2026 (262 sprzedaże) wobec 3 mies. do stycznia 2026 (354 sprzedaże).
Jak czytać wykres
Najwyższy punkt: 9135 zł/m², 354 sprzedaże, 3 mies. do stycznia 2026; ostatni: 8996 zł/m², 262 sprzedaże, 3 mies. do lutego 2026. Wykres od grudnia 2024.
Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.
Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach
Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: +4,3% – więcej niż zwykłe wahania (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 1376 sprzedaży, 2025 r.: 1415 sprzedaży).
| Rok | Typowa cena za m², mieszkania używane | Zmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku |
|---|---|---|
| 2025styczeń – grudzień 2025 | 8837 zł1415 sprzedaży | +4,3% |
| 2024styczeń – grudzień 2024 | 8593 zł1376 sprzedaży | +12,8% |
| 2023styczeń – grudzień 2023 | 7518 zł1225 sprzedaży | +4% |
| 2022styczeń – grudzień 2022 | 7184 zł1013 sprzedaży | – |
Ta zmiana jest większa niż zwykłe wahania typowej ceny przy tej liczbie sprzedaży (ok. ±2,6%). Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot.
Jak liczymy zmianę rok do roku
Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje
Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.
Ulice, osiedla i dzielnice z największą zmianą typowej ceny rok do roku: gdzie ceny mieszkań rosną najszybciej.
Osadź wykres u siebie
Wykres cen mieszkań – Toruń: typowa cena za m², liczba sprzedaży, okres, źródło i link. Wklej kod na stronę lub blog. Liczby odświeżają się same po każdej aktualizacji danych. Podgląd wykresu – Toruń
<iframe src="https://wycenowo.pl/osadz/ceny/torun/" title="Wykres cen mieszkań – Toruń (wycenowo.pl)" width="100%" height="480" style="border:0;max-width:700px" loading="lazy"></iframe>
<p><a href="https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/torun/">wycenowo.pl – ceny mieszkań Toruń</a></p>
Masz adres w Toruniu?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w dzielnicach – Toruń
Typowa cena za m² w dzielnicach, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, osobno dla mieszkań używanych i nowych. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy
Najdrożej: Koniuchy – 9089 zł/m²; najtaniej: Podgórz – 8122 zł/m² (typowa cena za m², mieszkania używane).
| Dzielnica | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| Koniuchy | 9089 zł55 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| Stare Miasto | 8900 zł48 sprzedaży mało sprzedaży | brak sprzedaży |
| Bydgoskie Przedmieście | 8325 zł106 sprzedaży | brak sprzedaży |
| Podgórz | 8122 zł48 sprzedaży mało sprzedaży | 8536 zł41 sprzedaży mało sprzedaży |
mało sprzedaży – mniej niż 60 sprzedaży, więc taki wynik jest mniej pewny (co to znaczy).
Cena z dłuższego okresu (2 lata), bo w ostatnich 12 miesiącach było tam mniej niż 30 sprzedaży.
| Miejsce | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| Czerniewice | 9310 zł/m² | 31 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Jakubskie Przedmieście | 10 042 zł/m² | 88 sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Na Skarpie | 7553 zł/m² | 83 sprzedaże | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Winnica | 11 707 zł/m²nowe mieszkania | 37 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
Dzielnice, w których sprzedaży było za mało, żeby podać typową cenę
Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.
- Glinkibrak sprzedaży
- Kaszczorekmniej niż 10 sprzedaży
- Piaskibrak sprzedaży
- Rybakimniej niż 10 sprzedaży
- Starotoruńskie Przedmieściebrak sprzedaży
Nazwę, typową cenę i liczbę sprzedaży pokazuje dymek – najedź na obszar albo go dotknij.
Typowa cena za m², mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026; szare pola – mniej niż 30 sprzedaży. Granice: © autorzy OpenStreetMap (ODbL). Kliknij dzielnicę, żeby zobaczyć szczegóły.
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Ceny na 4 ulicach
Typowa cena za m² przy ulicach z co najmniej 30 sprzedażami, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – najwięcej sprzedaży najpierw.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena.
Wszystkie ulice w Toruniu (19) → w tym 15 z ceną z 24 mies.
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu, dzielnicy i rynku (nowe czy używane)
- Metraż (używane): najdrożej za m² do 40 m², najtaniej ponad 80 m² – różnica 23% (173 i 31 sprzedaży mało sprzedaży).
- Nowe czy używane: nowe o 10% drożej za m² (420 i 551 sprzedaży).
- Dzielnica (używane): Koniuchy o 12% drożej za m² niż Podgórz (55 i 48 sprzedaży mało sprzedaży).
- Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 467 z 971 sprzedaży (48%).
- Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).
wrzesień 2025 – marzec 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | 9411 złtypowo 8,2–11,1 tys. zł · 173 sprzedaże | 10 231 złtypowo 8,8–10,6 tys. zł · 101 sprzedaży |
| 40–60 m² | 8761 złtypowo 7,6–10,3 tys. zł · 251 sprzedaży | 9990 złtypowo 9,3–10,4 tys. zł · 216 sprzedaży |
| 60–80 m² | 8451 złtypowo 7,1–10,2 tys. zł · 96 sprzedaży | 9659 złtypowo 9,2–9,9 tys. zł · 83 sprzedaże |
| ponad 80 m² | 7677 złtypowo 6,9–10 tys. zł · 31 sprzedaży mało sprzedaży | 8635 zł90 sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. |
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 35, 50, 70 i 90 m² w Toruniu?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – marzec 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 35 m² – około 329 000 zł (9411 zł/m² w przedziale do 40 m², 173 sprzedaże)
- 50 m² – około 438 000 zł (8761 zł/m² w przedziale 40–60 m², 251 sprzedaży)
- 70 m² – około 592 000 zł (8451 zł/m² w przedziale 60–80 m², 96 sprzedaży)
- 90 m² – około 691 000 zł (7677 zł/m² w przedziale ponad 80 m², 31 sprzedaży mało sprzedaży)
Według wielkości: do 40 m² · 40–60 m² · 60–80 m² · ponad 80 m²
Według liczby izb (używane, typowa cena całego mieszkania): 2 izby – 400 tys. zł (127 sprzedaży), 3 izby – 389 tys. zł (225 sprzedaży), 4+ izby – 470 tys. zł (176 sprzedaży); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Izba to nie zawsze pokój – bywa nią też oddzielna kuchnia, więc to nie ceny mieszkań dwu- czy trzypokojowych. Ceny według liczby izb w miastach.
Ile kosztuje mieszkanie w Toruniu? Przykład: dwa mieszkania 50 m²
Szukasz mieszkania około 50 m² w Toruniu? Tak wypadają mieszkania 40–60 m² używane i nowe od dewelopera (wrzesień 2025 – marzec 2026) – typowa cena za m² każdej grupy razy 50 m²:
Różnica to ok. 62 000 zł (12% za m²). To nie jest dopłata za samą nowość: nowe mieszkania stoją często w innych częściach miejscowości i bywają sprzedawane bez wykończenia. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.
Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).
Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →
Co kupisz za swój budżet w Toruniu
Orientacyjnie: ile metrów używanego mieszkania wychodzi za 3 przykładowe kwoty przy typowej cenie za m² w całym mieście i w dzielnicach. Środkowa kwota to mniej więcej cena 50 m² przy typowej cenie w mieście, pozostałe – o ok. 30% mniej i więcej.
| Gdzie | Za 300 tys. zł | Za 450 tys. zł | Za 600 tys. zł |
|---|---|---|---|
| Toruń – całe miasto9005 zł/m² · 551 sprzedaży · wrzesień 2025 – marzec 2026 | ok. 33 m² | ok. 50 m² | ok. 67 m² |
| Podgórz (najtańsza dzielnica)8122 zł/m² · 48 sprzedaży mało sprzedaży · wrzesień 2025 – wrzesień 2026 | ok. 37 m² | ok. 55 m² | ok. 74 m² |
| Stare Miasto (dzielnica z ceną najbliżej typowej)8900 zł/m² · 48 sprzedaży mało sprzedaży · wrzesień 2025 – wrzesień 2026 | ok. 34 m² | ok. 51 m² | ok. 67 m² |
| Koniuchy (najdroższa dzielnica)9089 zł/m² · 55 sprzedaży mało sprzedaży · wrzesień 2025 – wrzesień 2026 | ok. 33 m² | ok. 50 m² | ok. 66 m² |
To przeliczenie orientacyjne (kwota ÷ typowa cena za m²), nie oferta: typowe ceny mieszkań sprzedanych w podanym okresie, z aktów notarialnych, bez kosztów zakupu i remontu. Pokazujemy tylko miejsca z co najmniej 30 sprzedażami; mało sprzedaży – od 30 do 59.
Sprawdź swój budżet dowolna kwota, metraż albo liczba pokoi
Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Toruń
Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 551 sprzedaży.
Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
| Cena za m² | Sprzedaże |
|---|---|
| poniżej 6 tys. zł | 35 |
| 6–7 tys. zł | 50 |
| 7–8 tys. zł | 105 |
| 8–9 tys. zł | 84 |
| 9–10 tys. zł | 98 |
| 10–11 tys. zł | 75 |
| 11–12 tys. zł | 58 |
| od 12 tys. zł | 46 |
Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.
Ceny ofertowe deweloperów a ceny z aktów – Toruń
W skrócie: cena ofertowa nowego mieszkania w Toruniu jest o 14% wyższa niż cena z aktów notarialnych.
Cena ofertowa to cena z cennika w dniu pobrania, a nie cena, za którą mieszkanie się sprzedało. Akt przy nowym mieszkaniu podpisuje się zwykle po oddaniu budynku, często rok–dwa po umowie deweloperskiej – to inne mieszkania i inny czas, więc różnica nie jest rabatem. Ceny ofertowe w innych miastach i opis danych
Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości; ceny ofertowe – cenniki deweloperów z dane.gov.pl (licencja CC0 1.0), opracowanie wycenowo.pl. Źródła i licencje
Kupujesz od dewelopera? Omów ofertę z ekspertem – zestawi cenę z cennika z cenami nowych mieszkań z aktów w okolicy.
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Toruń: o 19% więcej niż w całym województwie (kujawsko-pomorskie, 2593 sprzedaże) i o 1% więcej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
Wśród 4 miejscowości z województwa kujawsko-pomorskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Toruń ma najwyższą typową cenę za m².
Ceny w okolicy
Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin.
- Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 12% drożej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 400 sprzedaży nowych i 520 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
- Używane mieszkania do 2 km od Rynku Staromiejskiego sprzedawały się typowo po 8436 zł/m² (143 sprzedaże), a 4–7 km – po 8826 zł/m² (99 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – odległość od centrum.
Inne miejscowości – województwo kujawsko-pomorskie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Toruń (typowa cena).
Szczegóły, źródła i pytania
Transakcje dostępne w rejestrze według miesiąca – Toruń
Mieszkania używane, czerwiec 2025 – maj 2026: liczba sprzedaży w rejestrze (pasek) i typowa cena za m² w miesiącu. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy
Najwięcej sprzedaży: wrzesień 2025 (141 sprzedaży), najmniej: styczeń 2026 (104 sprzedaże). Typowa cena w poszczególnych miesiącach: bez wyraźnej różnicy – różnice mieszczą się w granicach przypadku. Miesiące „niepełne” pomijamy w podsumowaniu – akty z nich jeszcze spływają do rejestru.
Limit ceny w programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” – Toruń
W skrócie: typowa cena w Toruniu: mieszkania używane – poniżej limitu, nowe mieszkania od dewelopera – poniżej limitu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026).
Szczegóły limitu i ceny dzielnic
W programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” (kredyt bez wkładu własnego z gwarancją BGK) cena za m² nie może przekroczyć limitu. Limit na IV kwartał 2026 (sprawdzone 5.10.2026) obok typowej ceny z aktów notarialnych:
- Mieszkania używane (i każdy zakup nie od dewelopera): limit 9979,45 zł/m² – typowa cena w Toruniu: 9005 zł/m² (551 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
- Nowe mieszkania od dewelopera (pierwszy nabywca): limit 10 747,10 zł/m² – typowa cena w Toruniu: 9900 zł/m² (420 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
- Dzielnice z typową ceną poniżej limitu (mieszkania używane): 4 z 4
- Dzielnice z typową ceną poniżej limitu (nowe mieszkania): 1 z 1
| Dzielnica | Używane – typowa cena za m² i limit | Nowe – typowa cena za m² i limit |
|---|---|---|
| Podgórz | 8122 złponiżej limitu · 48 sprzedaży mało sprzedaży | 8536 złponiżej limitu · 41 sprzedaży mało sprzedaży |
| Bydgoskie Przedmieście | 8325 złponiżej limitu · 106 sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Stare Miasto | 8900 złponiżej limitu · 48 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Koniuchy | 9089 złponiżej limitu · 55 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedaży |
Typowe ceny dzielnic – wrzesień 2025 – wrzesień 2026, każda z co najmniej 30 sprzedaży (liczba sprzedaży – pod ceną w tabeli).
To typowe ceny; konkretne mieszkanie może być droższe lub tańsze – sprawdź cenę ogłoszenia narzędziem „Czy to dobra cena?”. O kredycie decyduje bank. Limit wyliczamy według ustawy: średni wskaźnik kosztu odtworzenia 1 m² 7676,50 zł (Toruń – siedziba wojewody lub sejmiku województwa) z obwieszczeń wojewody z 25.03.2026 i 28.09.2026 × 1,3 albo 1,4. Wiążącą tabelę limitów publikuje BGK.
Jak dokładne są nasze wyceny – Toruń
Wyniku testu trafności wycen w Toruniu jeszcze nie podajemy – test nie objął dość sprzedaży z tej miejscowości; ceny na tej stronie pochodzą z 971 sprzedaży mieszkań (wrzesień 2025 – wrzesień 2026). Jak sprawdzamy trafność
Rejestr cen nieruchomości – Toruń
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 971 sprzedaży mieszkań (Toruń, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 551 używanych i 420 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Poza mieszkaniami: miejsce w hali garażowej w Toruniu kosztowało typowo 36 tys. zł (239 sprzedaży), garaż jako osobny lokal – 55 tys. zł (51 sprzedaży); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Ceny miejsc postojowych i garaży w miastach.
Pytania i odpowiedzi – Toruń
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Toruniu?
Typowa cena to 9005 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – marzec 2026, 551 sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 7572 zł/m² a 10 580 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 9900 zł/m² (420 sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Toruniu?
Od września 2025 do marca 2026 policzyliśmy 971 sprzedaży mieszkań: 551 używanych i 420 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Toruniu?
Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 9900 zł/m² (420 sprzedaży), a używane – po 9005 zł/m² (551 sprzedaży), wrzesień 2025 – marzec 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 10% więcej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Toruniu?
Około 438 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 8761 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – marzec 2026, 251 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 379 000 zł do 516 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie do 40 m² w Toruniu?
Około 329 000 zł za 35 m² przy typowej cenie mieszkań do 40 m² – 9411 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – marzec 2026, 173 sprzedaże). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 35 m² wychodzi orientacyjnie od 287 000 zł do 390 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 35 m² – liczymy według metrażu, a nie liczby pokoi; piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje mieszkanie 70 m² w Toruniu?
Około 592 000 zł za 70 m² przy typowej cenie mieszkań 60–80 m² – 8451 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – marzec 2026, 96 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 70 m² wychodzi orientacyjnie od 500 000 zł do 711 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 70 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Gdzie mieszkania są najdroższe, a gdzie najtańsze w Toruniu?
Najwyższa typowa cena za m²: Koniuchy – 9089 zł/m² (55 sprzedaży). Najniższa: Podgórz – 8122 zł/m² (48 sprzedaży). Porównujemy 4 dzielnice, mieszkania używane, wrzesień 2025 – marzec 2026. Typowa cena zależy też od tego, jakie mieszkania akurat się tam sprzedały – metraż, wiek budynku.
Czy mieszkania w Toruniu są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 1% drożej. Województwo kujawsko-pomorskie: 7577 zł/m² (2593 sprzedaże) – tu o 19% drożej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – marzec 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Jak aktualne są ceny mieszkań w Toruniu?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do marca 2026 – razem 971 sprzedaży mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 03.03.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. W ostatnich miesiącach jest tu w danych bardzo mało sprzedaży, więc typowa cena opiera się głównie na starszych transakcjach z tego okresu. Nie wiemy, czy dzisiejsze ceny są wyższe, czy niższe. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Toruń? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/torun/”.