Wycena mieszkania – Nysa

Bezpłatna wycena z cen, za które naprawdę sprzedały się podobne mieszkania – 356 sprzedaży z Rejestru Cen Nieruchomości od września 2025 do września 2026. Punkt wyjścia: typowa cena 6389 zł/m² (mieszkania używane, 252 sprzedaże).

Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →

Dane: Rejestr Cen Nieruchomości, transakcje wrzesień 2025 – wrzesień 2026, pobrane 12.10.2026.

Jak liczymy wycenę

Wpisz ulicę i numer – mamy spis adresów tej miejscowości. Porównujemy z cenami podobnych mieszkań z tej ulicy albo z całej miejscowości i zawsze piszemy, z jakiego obszaru, z ilu sprzedaży i z jakiego okresu jest wynik.

Ile kosztuje mieszkanie 35, 50 i 70 m² w Nysie?

Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); dokładniej – formularz wyceny.

  • 35 m² – około 251 000 zł (7161 zł/m² w przedziale do 40 m², 72 sprzedaże)
  • 50 m² – około 313 000 zł (6259 zł/m² w przedziale 40–60 m², 126 sprzedaży)
  • 70 m² – około 394 000 zł (5622 zł/m² w przedziale 60–80 m², 38 sprzedaży mało sprzedaży)

Ceny według metrażu, nowe i używane osobno – Nysa

Co pokazują dane – Nysa

Rejestr Cen Nieruchomości, wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Ceny za m² dotyczą rynku: mieszkania używane, jeśli nie napisano inaczej. W nawiasie – liczba sprzedaży.

6389 zł/m²typowa cena – mieszkania używane (252 sprzedaże, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
−28%za m² wobec Polski: 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży)
nowe +28%za m² wobec używanych (104 i 252 sprzedaże)

Na tle Polski i województwa

W Nysie kupuje się o 28% taniej niż typowo w Polsce: 6389 zł/m² (252 sprzedaże) wobec 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży). W województwie opolskim typowa cena jest prawie taka sama – 6242 zł/m² (2293 sprzedaże). Nysa jest na 2. miejscu od najdroższej wśród 10 miejscowości województwa z typową ceną; najwyższą ma Opole – 9193 zł/m² (843 sprzedaże).

Ceny w okolicy

Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin. Drożej niż w Nysie: Opole (o 44%). Taniej: Ząbkowice Śląskie (o 26%).

Nowe czy używane

Nowe mieszkania od dewelopera to 29% sprzedaży w Nysie (104 z 356 sprzedaży). Nowe kosztowały o 28% więcej za m² – 8202 zł/m² (104 sprzedaże) wobec 6389 zł/m² (252 sprzedaże) za używane.

Metraże

W Nysie najwięcej transakcji dotyczyło mieszkań 40–60 m²: 46% sprzedaży (165 z 356), typowo 6259 zł/m² (126 sprzedaży). Za m² najdrożej wychodzą najmniejsze mieszkania – 7161 zł/m² (72 sprzedaże), mieszkania 60–80 m² – o 27% taniej: 5622 zł/m² (38 sprzedaży mało sprzedaży).

Zmiana ceny

W ostatnich 6 mies. ceny w Nysie nie zmieniły się wyraźnie: +7,3%, a przy tej liczbie sprzedaży typowa cena i tak waha się o ok. ±7,6%. Mieszkania używane – teraz 6673 zł/m² (97 sprzedaży, marzec 2026 – wrzesień 2026), wcześniej 6218 zł/m² (155 sprzedaży, wrzesień 2025 – marzec 2026).

Wycena mieszkania w województwie opolskim

wycena mieszkania Opole · wycena mieszkania Kędzierzyn-Koźle · wycena mieszkania Brzeg

Pytania o wycenę mieszkania – Nysa

Ile jest warte mieszkanie w Nysie?

Typowo: 35 m² – około 251 000 zł (7161 zł/m², 72 sprzedaże), a 70 m² – około 394 000 zł (5622 zł/m², 38 sprzedaży – mało sprzedaży). To typowe ceny za m² w tych metrażach – mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Dokładniej – bezpłatna wycena z adresem.

Na ilu sprzedażach opiera się wycena mieszkania w Nysie?

Od września 2025 do września 2026 z Rejestru Cen Nieruchomości mamy 356 sprzedaży mieszkań: 252 używane i 104 nowe. Wynik zawsze podaje obszar, liczbę sprzedaży i okres.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w Nysie?

Wyceń mieszkanie