Ceny mieszkań – Opole (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do września 2026 typowo po 9193 zł/m² (843 sprzedaże z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń).
- Typowa cena9193 zł/m²mieszkania używane, 843 sprzedaże, wrzesień 2025 – wrzesień 2026
- Twoja dzielnica10 dzielnictypowa cena i liczba sprzedaży w każdej
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: październik 2025 – maj 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
W skrócie – Opole
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: wrzesień 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 1144 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Opole
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Dane w tabeli
| Miesiąc | Mieszkania używane | sprzedaży | Nowe od dewelopera | sprzedaży |
|---|---|---|---|---|
| gru 24 | 8660 zł | 179 | 10 582 zł | 96 |
| sty 25 | 8767 zł | 179 | 9900 zł | 67 |
| lut 25 | 9042 zł | 192 | 9434 zł | 55 |
| mar 25 | 9042 zł | 186 | 9112 zł | 42 |
| kwi 25 | 8844 zł | 181 | 8564 zł | 49 |
| maj 25 | 8832 zł | 182 | 9455 zł | 45 |
| cze 25 | 8982 zł | 196 | 11 698 zł | 70 |
| lip 25 | 9093 zł | 203 | 12 174 zł | 73 |
| sie 25 | 9057 zł | 207 | 11 629 zł | 75 |
| wrz 25 | 9080 zł | 219 | 8843 zł | 72 |
| paź 25 | 9065 zł | 218 | 8854 zł | 54 |
| lis 25 | 9050 zł | 221 | 9494 zł | 61 |
| gru 25 | 9174 zł | 214 | 11 714 zł | 87 |
| sty 26 | 8985 zł | 199 | 11 899 zł | 87 |
| lut 26 | 9072 zł | 207 | 11 562 zł | 114 |
| mar 26 | 8819 zł | 208 | 10 852 zł | 91 |
| kwi 26 | 9049 zł | 216 | 10 670 zł | 95 |
| maj 26 | 9061 zł | 206 | 9362 zł | 57 |
| cze 26 | 9366 zł | 216 | 11 563 zł | 74 |
| lip 26 | 9354 zł | 219 | 12 028 zł | 90 |
| sie 26 | 9505 zł | 228 | 12 130 zł | 94 |
| wrz 26 | 9636 zł | 186 | 12 168 zł | 42 |
Ostatnio najwyższa typowa cena na wykresie: 3 mies. do września 2026 (186 sprzedaży).
Jak czytać wykres
Ostatni punkt: 9636 zł/m², 186 sprzedaży, 3 mies. do września 2026. Wykres od grudnia 2024.
Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.
Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach
Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: +7,3% – więcej niż zwykłe wahania (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 733 sprzedaże, 2025 r.: 815 sprzedaży).
| Rok | Typowa cena za m², mieszkania używane | Zmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku |
|---|---|---|
| 2025styczeń – grudzień 2025 | 9061 zł815 sprzedaży | +7,3% |
| 2024styczeń – grudzień 2024 | 8603 zł733 sprzedaże | – |
Ta zmiana jest większa niż zwykłe wahania typowej ceny przy tej liczbie sprzedaży (ok. ±2,8%). Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot.
Jak liczymy zmianę rok do roku
Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje
Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.
Ulice, osiedla i dzielnice z największą zmianą typowej ceny rok do roku: gdzie ceny mieszkań rosną najszybciej.
Osadź wykres u siebie
Wykres cen mieszkań – Opole: typowa cena za m², liczba sprzedaży, okres, źródło i link. Wklej kod na stronę lub blog. Liczby odświeżają się same po każdej aktualizacji danych. Podgląd wykresu – Opole
<iframe src="https://wycenowo.pl/osadz/ceny/opole/" title="Wykres cen mieszkań – Opole (wycenowo.pl)" width="100%" height="480" style="border:0;max-width:700px" loading="lazy"></iframe>
<p><a href="https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/opole/">wycenowo.pl – ceny mieszkań Opole</a></p>
Masz adres w Opolu?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w dzielnicach – Opole
Typowa cena za m² w dzielnicach, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, osobno dla mieszkań używanych i nowych. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy
Najdrożej: Półwieś – 10 657 zł/m²; najtaniej: Nadodrze – 8262 zł/m² (typowa cena za m², mieszkania używane).
| Dzielnica | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| Półwieś | 10 657 zł35 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| Szczepanowice - Wójtowa Wieś | 10 473 zł56 sprzedaży mało sprzedaży | 11 819 zł83 sprzedaże |
| Malinka | 9531 zł47 sprzedaży mało sprzedaży | brak sprzedaży |
| Chabry | 9395 zł52 sprzedaże mało sprzedaży | brak sprzedaży |
| Stare Miasto | 9054 zł84 sprzedaże | brak sprzedaży |
| Zaodrze | 8884 zł78 sprzedaży | brak sprzedaży |
| Armii Krajowej | 8632 zł43 sprzedaże mało sprzedaży | brak sprzedaży |
| Śródmieście | 8631 zł168 sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| Nadodrze | 8262 zł34 sprzedaże mało sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| Chmielowice | 10 975 zł33 sprzedaże mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. | 8709 zł30 sprzedaży mało sprzedaży |
Pokaż wszystkie 10 dzielnic
mało sprzedaży – mniej niż 60 sprzedaży, więc taki wynik jest mniej pewny (co to znaczy).
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
Cena z dłuższego okresu (2 lata), bo w ostatnich 12 miesiącach było tam mniej niż 30 sprzedaży.
| Miejsce | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| Gosławice | 12 109 zł/m² | 32 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Kolonia Gosławicka | 9982 zł/m² | 59 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Nowa Wieś Królewska | 8761 zł/m² | 34 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
Dzielnice, w których sprzedaży było za mało, żeby podać typową cenę
Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.
- Bierkowicemniej niż 10 sprzedaży
- Borkibrak sprzedaży
- Brzeziebrak sprzedaży
- Czarnowąsymniej niż 10 sprzedaży
- Groszowice10 sprzedaży
- Grotowicemniej niż 10 sprzedaży
- Grudzicemniej niż 10 sprzedaży
- Krzanowicebrak sprzedaży
- Malinamniej niż 10 sprzedaży
- Sławicemniej niż 10 sprzedaży
- Świerklebrak sprzedaży
- Winów24 sprzedaże
Pokaż wszystkie 16
Nazwę, typową cenę i liczbę sprzedaży pokazuje dymek – najedź na obszar albo go dotknij.
Typowa cena za m², mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026; szare pola – mniej niż 30 sprzedaży. Granice: © autorzy OpenStreetMap (ODbL). Kliknij dzielnicę, żeby zobaczyć szczegóły.
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Ceny na 5 ulicach
Typowa cena za m² przy ulicach z co najmniej 30 sprzedażami, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – najwięcej sprzedaży najpierw.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena.
Wszystkie ulice w Opolu (25) → w tym 20 z ceną z 24 mies.
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu, dzielnicy i rynku (nowe czy używane)
- Metraż (używane): najdrożej za m² do 40 m², najtaniej ponad 80 m² – różnica 39% (209 i 63 sprzedaży).
- Nowe czy używane: nowe o 25% drożej za m² (301 i 843 sprzedaży).
- Dzielnica (używane): Półwieś o 29% drożej za m² niż Nadodrze (35 i 34 sprzedaży mało sprzedaży).
- Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 527 z 1144 sprzedaży (46%).
- Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).
wrzesień 2025 – wrzesień 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | 10 428 złtypowo 8,9–11,7 tys. zł · 209 sprzedaży | 11 425 zł67 sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. |
| 40–60 m² | 9003 złtypowo 8–10,4 tys. zł · 390 sprzedaży | 12 207 złtypowo 11,4–12,8 tys. zł · 137 sprzedaży |
| 60–80 m² | 8835 złtypowo 7,4–10,7 tys. zł · 181 sprzedaży | 11 125 złtypowo 9,5–11,9 tys. zł · 60 sprzedaży |
| ponad 80 m² | 7527 złtypowo 6,2–9,8 tys. zł · 63 sprzedaże | 8429 złtypowo 7,6–10,1 tys. zł · 75 sprzedaży |
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 35, 50, 70 i 90 m² w Opolu?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 35 m² – około 365 000 zł (10 428 zł/m² w przedziale do 40 m², 209 sprzedaży)
- 50 m² – około 450 000 zł (9003 zł/m² w przedziale 40–60 m², 390 sprzedaży)
- 70 m² – około 618 000 zł (8835 zł/m² w przedziale 60–80 m², 181 sprzedaży)
- 90 m² – około 677 000 zł (7527 zł/m² w przedziale ponad 80 m², 63 sprzedaże)
Według wielkości: do 40 m² · 40–60 m² · 60–80 m² · ponad 80 m²
Według liczby izb (używane, typowa cena całego mieszkania): 1 izba – 340 tys. zł (31 sprzedaży), 2 izby – 375 tys. zł (217 sprzedaży), 3 izby – 430 tys. zł (354 sprzedaże), 4+ izby – 540 tys. zł (241 sprzedaży); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Izba to nie zawsze pokój – bywa nią też oddzielna kuchnia, więc to nie ceny mieszkań dwu- czy trzypokojowych. Ceny według liczby izb w miastach.
Ile kosztuje mieszkanie w Opolu? Przykład: dwa mieszkania 50 m²
Szukasz mieszkania około 50 m² w Opolu? Tak wypadają mieszkania 40–60 m² używane i nowe od dewelopera (wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – typowa cena za m² każdej grupy razy 50 m²:
Różnica to ok. 160 000 zł (26% za m²). To nie jest dopłata za samą nowość: nowe mieszkania stoją często w innych częściach miejscowości i bywają sprzedawane bez wykończenia. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.
Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).
Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →
Co kupisz za swój budżet w Opolu
Orientacyjnie: ile metrów używanego mieszkania wychodzi za 3 przykładowe kwoty przy typowej cenie za m² w całym mieście i w dzielnicach. Środkowa kwota to mniej więcej cena 50 m² przy typowej cenie w mieście, pozostałe – o ok. 30% mniej i więcej. Sprzedaże: wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
| Gdzie | Za 300 tys. zł | Za 450 tys. zł | Za 600 tys. zł |
|---|---|---|---|
| Opole – całe miasto9193 zł/m² · 843 sprzedaże | ok. 33 m² | ok. 49 m² | ok. 65 m² |
| Nadodrze (najtańsza dzielnica)8262 zł/m² · 34 sprzedaże mało sprzedaży | ok. 36 m² | ok. 54 m² | ok. 73 m² |
| Stare Miasto (dzielnica z ceną najbliżej typowej)9054 zł/m² · 84 sprzedaże | ok. 33 m² | ok. 50 m² | ok. 66 m² |
| Półwieś (najdroższa dzielnica)10 657 zł/m² · 35 sprzedaży mało sprzedaży | ok. 28 m² | ok. 42 m² | ok. 56 m² |
To przeliczenie orientacyjne (kwota ÷ typowa cena za m²), nie oferta: typowe ceny mieszkań sprzedanych w podanym okresie, z aktów notarialnych, bez kosztów zakupu i remontu. Pokazujemy tylko miejsca z co najmniej 30 sprzedażami; mało sprzedaży – od 30 do 59.
Sprawdź swój budżet dowolna kwota, metraż albo liczba pokoi
Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Opole
Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 843 sprzedaże.
Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
| Cena za m² | Sprzedaże |
|---|---|
| poniżej 6 tys. zł | 44 |
| 6–8 tys. zł | 184 |
| 8–10 tys. zł | 297 |
| 10–12 tys. zł | 208 |
| od 12 tys. zł | 110 |
Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.
Ceny ofertowe deweloperów a ceny z aktów – Opole
W skrócie: cena ofertowa nowego mieszkania w Opolu jest o 3% niższa niż cena z aktów notarialnych.
Cena ofertowa to cena z cennika w dniu pobrania, a nie cena, za którą mieszkanie się sprzedało. Akt przy nowym mieszkaniu podpisuje się zwykle po oddaniu budynku, często rok–dwa po umowie deweloperskiej – to inne mieszkania i inny czas, więc różnica nie jest rabatem. Ceny ofertowe w innych miastach i opis danych
Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości; ceny ofertowe – cenniki deweloperów z dane.gov.pl (licencja CC0 1.0), opracowanie wycenowo.pl. Źródła i licencje
Kupujesz od dewelopera? Omów ofertę z ekspertem – zestawi cenę z cennika z cenami nowych mieszkań z aktów w okolicy.
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Opole: o 47% więcej niż w całym województwie (opolskie, 2293 sprzedaże) i o 3% więcej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
Wśród 10 miejscowości z województwa opolskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Opole ma najwyższą typową cenę za m².
Ceny w okolicy
Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin. Taniej: Kędzierzyn-Koźle (o 46%), Nysa (o 31%), Pyskowice (o 43%).
- Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 29% drożej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 272 sprzedaże nowych i 634 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
- Używane mieszkania do 2 km od Rynku sprzedawały się typowo po 8795 zł/m² (378 sprzedaży), a 4–7 km – po 9877 zł/m² (43 sprzedaże), wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – odległość od centrum.
Inne miejscowości – województwo opolskie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Opole (typowa cena).
Szczegóły, źródła i pytania
Transakcje dostępne w rejestrze według miesiąca – Opole
Mieszkania używane, czerwiec 2025 – maj 2026: liczba sprzedaży w rejestrze (pasek) i typowa cena za m² w miesiącu. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy
W danych z okresu listopad 2023 – grudzień 2025 (1711 sprzedaży) typowa cena w różnych miesiącach roku była podobna – bez wyraźnej różnicy. Więcej: kiedy najlepiej sprzedać mieszkanie.
Limit ceny w programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” – Opole
W skrócie: typowa cena w Opolu: mieszkania używane – powyżej limitu, nowe mieszkania od dewelopera – powyżej limitu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026).
Szczegóły limitu i ceny dzielnic
W programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” (kredyt bez wkładu własnego z gwarancją BGK) cena za m² nie może przekroczyć limitu. Limit na IV kwartał 2026 (sprawdzone 5.10.2026) obok typowej ceny z aktów notarialnych:
- Mieszkania używane (i każdy zakup nie od dewelopera): limit 8741,82 zł/m² – typowa cena w Opolu: 9193 zł/m² (843 sprzedaże, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – powyżej limitu.
- Nowe mieszkania od dewelopera (pierwszy nabywca): limit 9414,27 zł/m² – typowa cena w Opolu: 11 456 zł/m² (301 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – powyżej limitu.
- Dzielnice z typową ceną poniżej limitu (mieszkania używane): 3 z 9
- Dzielnice z typową ceną poniżej limitu (nowe mieszkania): 1 z 2
| Dzielnica | Używane – typowa cena za m² i limit | Nowe – typowa cena za m² i limit |
|---|---|---|
| Nadodrze | 8262 złponiżej limitu · 34 sprzedaże mało sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Śródmieście | 8631 złponiżej limitu · 168 sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Armii Krajowej | 8632 złponiżej limitu · 43 sprzedaże mało sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Zaodrze | 8884 złpowyżej limitu · 78 sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Stare Miasto | 9054 złpowyżej limitu · 84 sprzedaże | za mało sprzedaży |
| Chabry | 9395 złpowyżej limitu · 52 sprzedaże mało sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Malinka | 9531 złpowyżej limitu · 47 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Szczepanowice - Wójtowa Wieś | 10 473 złpowyżej limitu · 56 sprzedaży mało sprzedaży | 11 819 złpowyżej limitu · 83 sprzedaże |
| Półwieś | 10 657 złpowyżej limitu · 35 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Chmielowice | za mało sprzedaży | 8709 złponiżej limitu · 30 sprzedaży mało sprzedaży |
Typowe ceny dzielnic – wrzesień 2025 – wrzesień 2026, każda z co najmniej 30 sprzedaży (liczba sprzedaży – pod ceną w tabeli).
To typowe ceny; konkretne mieszkanie może być droższe lub tańsze – sprawdź cenę ogłoszenia narzędziem „Czy to dobra cena?”. O kredycie decyduje bank. Limit wyliczamy według ustawy: średni wskaźnik kosztu odtworzenia 1 m² 6724,48 zł (stolica województwa) z obwieszczeń wojewody z 30.03.2026 i 30.09.2026 × 1,3 albo 1,4. Wiążącą tabelę limitów publikuje BGK.
Jak dokładne są nasze wyceny – Opole
Sprawdziliśmy to na 274 sprzedażach mieszkań używanych i nowych z okresu 24.06.2026–23.09.2026. Każde mieszkanie wyceniliśmy tak, jakby jeszcze się nie sprzedało – z cen podobnych mieszkań z całej miejscowości sprzed tej sprzedaży – i porównaliśmy wynik z ceną z aktu notarialnego. Połowa wycen różniła się od ceny z aktu o mniej niż 10,0%, a 50% – o najwyżej 10%. Wyniki w innych miastach
Rejestr cen nieruchomości – Opole
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 1144 sprzedaże mieszkań (Opole, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 843 używane i 301 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Poza mieszkaniami: miejsce w hali garażowej w Opolu kosztowało typowo 30 tys. zł (88 sprzedaży), garaż jako osobny lokal – 50 tys. zł (52 sprzedaże); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Ceny miejsc postojowych i garaży w miastach.
Pytania i odpowiedzi – Opole
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Opolu?
Typowa cena to 9193 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 843 sprzedaże): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 7903 zł/m² a 10 960 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 11 456 zł/m² (301 sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Opolu?
Od września 2025 do września 2026 policzyliśmy 1144 sprzedaże mieszkań: 843 używane i 301 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Opolu?
Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 11 456 zł/m² (301 sprzedaży), a używane – po 9193 zł/m² (843 sprzedaże), wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 25% więcej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Opolu?
Około 450 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 9003 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 390 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 398 000 zł do 518 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie do 40 m² w Opolu?
Około 365 000 zł za 35 m² przy typowej cenie mieszkań do 40 m² – 10 428 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 209 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 35 m² wychodzi orientacyjnie od 312 000 zł do 410 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 35 m² – liczymy według metrażu, a nie liczby pokoi; piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje mieszkanie 70 m² w Opolu?
Około 618 000 zł za 70 m² przy typowej cenie mieszkań 60–80 m² – 8835 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 181 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 70 m² wychodzi orientacyjnie od 519 000 zł do 748 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 70 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Gdzie mieszkania są najdroższe, a gdzie najtańsze w Opolu?
Najwyższa typowa cena za m²: Półwieś – 10 657 zł/m² (35 sprzedaży). Najniższa: Nadodrze – 8262 zł/m² (34 sprzedaże). Porównujemy 9 dzielnic, mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Typowa cena zależy też od tego, jakie mieszkania akurat się tam sprzedały – metraż, wiek budynku.
Czy mieszkania w Opolu są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 3% drożej. Województwo opolskie: 6242 zł/m² (2293 sprzedaże) – tu o 47% drożej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają w Opolu?
Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: +4,9%. Mieszkania używane – teraz 9423 zł/m² z 420 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 8985 zł/m² z 423 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest większa niż zwykłe wahania typowej ceny przy tej liczbie sprzedaży (ok. ±4,3%). Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Jak aktualne są ceny mieszkań w Opolu?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do września 2026 – razem 1144 sprzedaże mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 18.09.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. Dlatego okres kończy się przed dniem pobrania, a najnowsze tygodnie jeszcze się uzupełniają. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Opole? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/opole/”.