Wycena mieszkania – Piła

Bezpłatna wycena z cen, za które naprawdę sprzedały się podobne mieszkania – 517 sprzedaży z Rejestru Cen Nieruchomości od września 2025 do września 2026. Punkt wyjścia: typowa cena 6353 zł/m² (mieszkania używane, 439 sprzedaży).

Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →

Dane: Rejestr Cen Nieruchomości, transakcje wrzesień 2025 – wrzesień 2026, pobrane 12.10.2026.

Jak liczymy wycenę

Wpisz ulicę i numer – mamy spis adresów tej miejscowości. Porównujemy z cenami podobnych mieszkań z tej ulicy albo z całej miejscowości i zawsze piszemy, z jakiego obszaru, z ilu sprzedaży i z jakiego okresu jest wynik.

Ile kosztuje mieszkanie 35, 50 i 70 m² w Pile?

Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); dokładniej – formularz wyceny.

  • 35 m² – około 216 000 zł (6162 zł/m² w przedziale do 40 m², 129 sprzedaży)
  • 50 m² – około 316 000 zł (6323 zł/m² w przedziale 40–60 m², 196 sprzedaży)
  • 70 m² – około 459 000 zł (6562 zł/m² w przedziale 60–80 m², 98 sprzedaży)

Ceny według metrażu, nowe i używane osobno – Piła

Przykładowe ulice – Piła

Ulice ze stroną cen (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); kliknij ulicę, by zobaczyć jej ceny i wycenić adres.

Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – typowa cena – Piła. Cena z dopiskiem „24 mies.” albo „36 mies.” pochodzi z dłuższego okresu (podanego przy cenie) – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży. Ceny starszych sprzedaży przeliczamy na dzisiejszy poziom cen.

Ulice na stronie cen mieszkań – Piła

Co pokazują dane – Piła

Rejestr Cen Nieruchomości, wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Ceny za m² dotyczą rynku: mieszkania używane, jeśli nie napisano inaczej. W nawiasie – liczba sprzedaży.

6353 zł/m²typowa cena – mieszkania używane (439 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
−29%za m² wobec Polski: 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży)
nowe +38%za m² wobec używanych (78 i 439 sprzedaży)

Na tle Polski i województwa

W Pile kupuje się o 29% taniej niż typowo w Polsce: 6353 zł/m² (439 sprzedaży) wobec 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży). W województwie wielkopolskim – 8904 zł/m² (9091 sprzedaży), czyli w Pile taniej o 29%. Piła jest na 30. miejscu od najdroższej wśród 42 miejscowości województwa z typową ceną; najwyższą ma Poznań – 11 336 zł/m² (3706 sprzedaży).

Ceny w okolicy

Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); odległość w linii prostej między środkami gmin. Do 60 km jest ich mniej niż 4 – dalej najbliższe z tego samego województwa. Drożej niż w Pile: Swarzędz (o 43%), Poznań (o 78%). Taniej: Trzcianka (o 24%), Złotów (o 11%).

Nowe czy używane

Nowe mieszkania od dewelopera to 15% sprzedaży w Pile (78 z 517 sprzedaży). Nowe kosztowały o 38% więcej za m² – 8757 zł/m² (78 sprzedaży) wobec 6353 zł/m² (439 sprzedaży) za używane.

Metraże

W Pile najwięcej transakcji dotyczyło mieszkań 40–60 m²: 41% sprzedaży (210 z 517), typowo 6323 zł/m² (196 sprzedaży). Metr w mieszkaniach 60–80 m² kosztował 6562 zł/m² (98 sprzedaży), o 6% więcej niż w mieszkaniach do 40 m² – 6162 zł/m² (129 sprzedaży).

Zmiana ceny

W ostatnich 6 mies. ceny w Pile nie zmieniły się wyraźnie: −0,2%, a przy tej liczbie sprzedaży typowa cena i tak waha się o ok. ±6,8%. Mieszkania używane – teraz 6349 zł/m² (229 sprzedaży, marzec 2026 – wrzesień 2026), wcześniej 6361 zł/m² (210 sprzedaży, wrzesień 2025 – marzec 2026).

Jak dokładne są nasze wyceny – Piła

Sprawdziliśmy to na 105 sprzedażach mieszkań używanych i nowych z okresu 24.06.2026–23.09.2026. Każde mieszkanie wyceniliśmy tak, jakby jeszcze się nie sprzedało – z cen podobnych mieszkań z całej miejscowości sprzed tej sprzedaży – i porównaliśmy wynik z ceną z aktu notarialnego. Połowa wycen różniła się od ceny z aktu o mniej niż 21,7%, a 23% – o najwyżej 10%. Wyniki w innych miastach

Wycena mieszkania w województwie wielkopolskim

wycena mieszkania Poznań · wycena mieszkania Luboń · wycena mieszkania Kalisz · wycena mieszkania Ostrów Wielkopolski · wycena mieszkania Leszno · wycena mieszkania Konin

Pytania o wycenę mieszkania – Piła

Ile jest warte mieszkanie w Pile?

Typowo: 35 m² – około 216 000 zł (6162 zł/m², 129 sprzedaży), a 70 m² – około 459 000 zł (6562 zł/m², 98 sprzedaży). To typowe ceny za m² w tych metrażach – mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Dokładniej – bezpłatna wycena z adresem.

Na ilu sprzedażach opiera się wycena mieszkania w Pile?

Od września 2025 do września 2026 z Rejestru Cen Nieruchomości mamy 517 sprzedaży mieszkań: 439 używanych i 78 nowych. Wynik zawsze podaje obszar, liczbę sprzedaży i okres.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w Pile?

Wyceń mieszkanie