Ceny mieszkań – Tarnów (ceny transakcyjne)

Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do maja 2026 typowo po 6618 zł/m² (285 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń). Rejestr cen w Tarnowie ma na razie sprzedaże do maja 2026.

  1. Typowa cena6618 zł/m²mieszkania używane, 285 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, ostatnie akty: maj 2026
  2. Twoja dzielnica4 dzielnicetypowa cena i liczba sprzedaży w każdej
  3. Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
  4. Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu

Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: październik 2025 – kwiecień 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.

W skrócie – Tarnów

5,5–8,1 tys. złTypowy zakres cen za m² – mieszkania używane. W tych granicach mieściła się połowa sprzedaży
8594 złTypowa cena za m² – nowe mieszkania od dewelopera (310 sprzedaży)
ok. 338 000 złPrzykład: 50 m² × typowa cena mieszkań 40–60 m² (mieszkania używane, 156 sprzedaży) – ilustracja, nie wycena lokalu
ok. 76 m²500 tys. zł odpowiada około tylu m² przy typowej cenie w mieście (mieszkania używane). To przeliczenie orientacyjne, nie oferta.
595Sprzedaże razem (używane i nowe), wrzesień 2025 – maj 2026
52%Udział nowych mieszkań w sprzedażach
6189 złNajdroższa dzielnica: Strusina (mieszkania używane, 40 sprzedaży mało sprzedaży)
5808 złNajtańsza dzielnica: Piaskówka (mieszkania używane, 30 sprzedaży mało sprzedaży)

Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: maj 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 595 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy

Czy ceny rosną, czy spadają – Tarnów

+2,7%zmiana w 3 miesiące
+4,2%zmiana w 12 miesięcy
+3,7%od gru 24
Typowa cena za m², Tarnów Mieszkania używaneNowe od dewelopera

wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych

Dane w tabeli
MiesiącMieszkania używanesprzedażyNowe od deweloperasprzedaży
gru 246518 zł1026846 zł37
sty 256291 zł927374 zł30
lut 256848 zł1077330 zł37
mar 256649 zł108–0
kwi 256550 zł1087614 zł66
maj 256483 zł1008131 zł117
cze 256502 zł988318 zł119
lip 256538 zł1038446 zł91
sie 256677 zł1108379 zł51
wrz 256525 zł1147850 zł48
paź 256322 zł1068646 zł146
lis 256188 zł978809 zł201
gru 256288 zł988747 zł243
sty 266537 zł1148588 zł145
lut 266582 zł1207828 zł79
mar 266757 zł1267599 zł32
kwi 266740 zł1187728 zł43
maj 266757 zł947906 zł41

Ostatnio o 1,3% poniżej najwyższej typowej ceny na wykresie: 3 mies. do maja 2026 (94 sprzedaże) wobec 3 mies. do lutego 2025 (107 sprzedaży).

Jak czytać wykres

Najwyższy punkt: 6848 zł/m², 107 sprzedaży, 3 mies. do lutego 2025; ostatni: 6757 zł/m², 94 sprzedaże, 3 mies. do maja 2026. Wykres od grudnia 2024.

Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.

Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach

Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: +2,1% – bez wyraźnej zmiany (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 443 sprzedaże, 2025 r.: 418 sprzedaży).

RokTypowa cena za m², mieszkania używaneZmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku
2025styczeń – grudzień 20256526 zł418 sprzedaży+2,1%bez wyraźnej zmiany
2024styczeń – grudzień 20246319 zł443 sprzedaże+7,5%
2023styczeń – grudzień 20235916 zł398 sprzedaży+8,6%
2022styczeń – grudzień 20225522 zł350 sprzedaży–

Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±5,2%. Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot.

Jak liczymy zmianę rok do roku

Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje

Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.

Ulice, osiedla i dzielnice z największą zmianą typowej ceny rok do roku: gdzie ceny mieszkań rosną najszybciej.

Osadź wykres u siebie

Wykres cen mieszkań – Tarnów: typowa cena za m², liczba sprzedaży, okres, źródło i link. Wklej kod na stronę lub blog. Liczby odświeżają się same po każdej aktualizacji danych. Podgląd wykresu – Tarnów

<iframe src="https://wycenowo.pl/osadz/ceny/tarnow/" title="Wykres cen mieszkań – Tarnów (wycenowo.pl)" width="100%" height="480" style="border:0;max-width:700px" loading="lazy"></iframe> <p><a href="https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/tarnow/">wycenowo.pl – ceny mieszkań Tarnów</a></p>

Masz adres w Tarnowie?

Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.

Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →

Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.

Gdzie drożej, gdzie taniej

Ceny mieszkań w dzielnicach – Tarnów

Typowa cena za m² w dzielnicach, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, osobno dla mieszkań używanych i nowych. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy

DzielnicaUżywane – typowa cena za m²Nowe – typowa cena za m²
Strusina6189 zł40 sprzedaży mało sprzedaży8250 zł44 sprzedaże mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies.
Piaskówka5808 zł30 sprzedaży mało sprzedażyza mało sprzedażytylko 13 sprzedaży
Rzędzinza mało sprzedażytylko 12 sprzedaży8654 zł150 sprzedaży
Krakowskaza mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży7815 zł35 sprzedaży mało sprzedaży

mało sprzedaży – mniej niż 60 sprzedaży, więc taki wynik jest mniej pewny (co to znaczy).

Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.

MiejsceTypowa cena za m²Liczba sprzedażyOkres
Grabówka6321 zł/m²60 sprzedażywrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata
Gumniska-Zabłocie7675 zł/m²32 sprzedaże mało sprzedażywrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata
Jasna6323 zł/m²52 sprzedaże mało sprzedażywrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata
Mościce6480 zł/m²52 sprzedaże mało sprzedażywrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata
Starówka6270 zł/m²76 sprzedażywrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata
Westerplatte7725 zł/m²57 sprzedaży mało sprzedażywrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata

Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.

5808 zł/m²6189 zł/m²za mało sprzedaży

Nazwę, typową cenę i liczbę sprzedaży pokazuje dymek – najedź na obszar albo go dotknij.

Typowa cena za m², mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026; szare pola – mniej niż 30 sprzedaży. Granice: © autorzy OpenStreetMap (ODbL). Kliknij dzielnicę, żeby zobaczyć szczegóły.

wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych

Ceny na 3 ulicach

Typowa cena za m² przy ulicach z co najmniej 30 sprzedażami, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – najwięcej sprzedaży najpierw.

Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena.

Wszystkie ulice w Tarnowie (11) → w tym 8 z ceną z 24 mies.

Metraż, nowe i używane

Jak różnią się ceny według metrażu, dzielnicy i rynku (nowe czy używane)

  • Metraż (używane): najdrożej za m² do 40 m², najtaniej 60–80 m² – różnica 24% (76 i 38 sprzedaży mało sprzedaży).
  • Nowe czy używane: nowe o 30% drożej za m² (310 i 285 sprzedaży).
  • Dzielnica (używane): Strusina o 7% drożej za m² niż Piaskówka (40 i 30 sprzedaży mało sprzedaży).
  • Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 291 z 595 sprzedaży (49%).
  • Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).

wrzesień 2025 – maj 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.

MetrażUżywane – typowa cena za m²Nowe – typowa cena za m²
do 40 m²7023 złtypowo 5,8–8,3 tys. zł · 76 sprzedaży8747 złtypowo 8,3–9,3 tys. zł · 133 sprzedaże
40–60 m²6764 złtypowo 5,6–8,4 tys. zł · 156 sprzedaży8188 złtypowo 7,6–9 tys. zł · 135 sprzedaży
60–80 m²5657 złtypowo 4,9–7 tys. zł · 38 sprzedaży mało sprzedaży7586 zł69 sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies.
ponad 80 m²5096 zł43 sprzedaże mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies.za mało sprzedażytylko 13 sprzedaży

Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.

„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.

Ile kosztuje mieszkanie 35, 50 i 70 m² w Tarnowie?

Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026); dokładniej – formularz wyceny.

  • 35 m² – około 246 000 zł (7023 zł/m² w przedziale do 40 m², 76 sprzedaży)
  • 50 m² – około 338 000 zł (6764 zł/m² w przedziale 40–60 m², 156 sprzedaży)
  • 70 m² – około 396 000 zł (5657 zł/m² w przedziale 60–80 m², 38 sprzedaży mało sprzedaży)

Według wielkości: do 40 m² · 40–60 m² · 60–80 m²

Według liczby izb (używane, typowa cena całego mieszkania): 2 izby – 250 tys. zł (67 sprzedaży), 3 izby – 300 tys. zł (140 sprzedaży), 4+ izby – 370 tys. zł (77 sprzedaży); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Izba to nie zawsze pokój – bywa nią też oddzielna kuchnia, więc to nie ceny mieszkań dwu- czy trzypokojowych. Ceny według liczby izb w miastach.

Ile kosztuje mieszkanie w Tarnowie? Przykład: dwa mieszkania 50 m²

Szukasz mieszkania około 50 m² w Tarnowie? Tak wypadają mieszkania 40–60 m² używane i nowe od dewelopera (wrzesień 2025 – maj 2026) – typowa cena za m² każdej grupy razy 50 m²:

Różnica to ok. 71 000 zł (17% za m²). To nie jest dopłata za samą nowość: nowe mieszkania stoją często w innych częściach miejscowości i bywają sprzedawane bez wykończenia. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.

Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).

Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →

Co kupisz za swój budżet w Tarnowie

Orientacyjnie: ile metrów używanego mieszkania wychodzi za 3 przykładowe kwoty przy typowej cenie za m² w całym mieście i w dzielnicach. Środkowa kwota to mniej więcej cena 50 m² przy typowej cenie w mieście, pozostałe – o ok. 30% mniej i więcej.

GdzieZa 250 tys. złZa 350 tys. złZa 450 tys. zł
Tarnów – całe miasto6618 zł/m² · 285 sprzedaży · wrzesień 2025 – maj 2026ok. 38 m²ok. 53 m²ok. 68 m²
Piaskówka (najtańsza dzielnica)5808 zł/m² · 30 sprzedaży mało sprzedaży · wrzesień 2025 – wrzesień 2026ok. 43 m²ok. 60 m²ok. 77 m²
Strusina (najdroższa dzielnica)6189 zł/m² · 40 sprzedaży mało sprzedaży · wrzesień 2025 – wrzesień 2026ok. 40 m²ok. 57 m²ok. 73 m²

To przeliczenie orientacyjne (kwota ÷ typowa cena za m²), nie oferta: typowe ceny mieszkań sprzedanych w podanym okresie, z aktów notarialnych, bez kosztów zakupu i remontu. Pokazujemy tylko miejsca z co najmniej 30 sprzedażami; mało sprzedaży – od 30 do 59.

Sprawdź swój budżet dowolna kwota, metraż albo liczba pokoi

Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Tarnów

Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 285 sprzedaży.

Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
Cena za m²Sprzedaże
poniżej 5 tys. zł42
5–5,5 tys. zł33
5,5–6 tys. zł38
6–7 tys. zł52
7–8 tys. zł43
8–9 tys. zł43
od 9 tys. zł34

Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.

Ceny ofertowe deweloperów a ceny z aktów – Tarnów

W skrócie: cena ofertowa nowego mieszkania w Tarnowie jest o 14% wyższa niż cena z aktów notarialnych.

9800 zł/m²W cennikach deweloperów – typowa cena za m² nowego mieszkania (738 lokali w ofercie, 18 inwestycji, cenniki z 22.09–05.10.2026)
8594 zł/m²W aktach notarialnych – nowe mieszkania od deweloperów, typowa cena za m² (310 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
+14%Cena ofertowa wobec ceny z aktów (różnica zbiorów, nie rabat)

Cena ofertowa to cena z cennika w dniu pobrania, a nie cena, za którą mieszkanie się sprzedało. Akt przy nowym mieszkaniu podpisuje się zwykle po oddaniu budynku, często rok–dwa po umowie deweloperskiej – to inne mieszkania i inny czas, więc różnica nie jest rabatem. Ceny ofertowe w innych miastach i opis danych

Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości; ceny ofertowe – cenniki deweloperów z dane.gov.pl (licencja CC0 1.0), opracowanie wycenowo.pl. Źródła i licencje

Kupujesz od dewelopera? Omów ofertę z ekspertem – zestawi cenę z cennika z cenami nowych mieszkań z aktów w okolicy.

Na tle województwa i Polski

Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)

W skrócie: Tarnów: o 53% mniej niż w całym województwie (małopolskie, 7212 sprzedaży) i o 26% mniej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.

Tarnów6618 zł/m²
woj. małopolskie14 008 zł/m²
Polska8893 zł/m²

Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.

Wśród 16 miejscowości z województwa małopolskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Tarnów ma 13. najwyższą typową cenę za m².

Ceny w okolicy

Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); odległość w linii prostej między środkami gmin.

  • Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 23% drożej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 268 sprzedaży nowych i 232 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
  • Liczby sprzedaży na 1000 mieszkańców tu nie porównujemy z innymi miastami: dane rejestru niepełne (do 05.2026) – porównanie miast.

Inne miejscowości – województwo małopolskie

Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.

Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Tarnów (typowa cena).

Szczegóły, źródła i pytania

Transakcje dostępne w rejestrze według miesiąca – Tarnów

Mieszkania używane, czerwiec 2025 – maj 2026: liczba sprzedaży w rejestrze (pasek) i typowa cena za m² w miesiącu. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy

Pokaż wcześniejsze miesiące (8)
cze 2531 mało sprzedaży6920 zł/m²
lip 2536 mało sprzedaży6650 zł/m²
sie 2543 mało sprzedaży6770 zł/m²
wrz 2535 mało sprzedaży5850 zł/m²
paź 25za mało sprzedaży
lis 2534 mało sprzedaży6590 zł/m²
gru 2536 mało sprzedaży6500 zł/m²
sty 2644 mało sprzedaży6540 zł/m²
lut 2640 mało sprzedaży6670 zł/m²
mar 2642 mało sprzedaży7000 zł/m²
kwi 2636 mało sprzedaży6460 zł/m²
maj 2616niepełny – akty jeszcze spływają

Najwięcej sprzedaży: styczeń 2026 (44 sprzedaże). Typowa cena w poszczególnych miesiącach: bez wyraźnej różnicy – różnice mieszczą się w granicach przypadku. Miesiące „niepełne” pomijamy w podsumowaniu – akty z nich jeszcze spływają do rejestru.

Limit ceny w programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” – Tarnów

W skrócie: typowa cena w Tarnowie: mieszkania używane – poniżej limitu, nowe mieszkania od dewelopera – poniżej limitu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026).

Szczegóły limitu i ceny dzielnic

W programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” (kredyt bez wkładu własnego z gwarancją BGK) cena za m² nie może przekroczyć limitu. Limit na IV kwartał 2026 (sprawdzone 5.10.2026) obok typowej ceny z aktów notarialnych:

  • Mieszkania używane (i każdy zakup nie od dewelopera): limit 9367,15 zł/m² – typowa cena w Tarnowie: 6618 zł/m² (285 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
  • Nowe mieszkania od dewelopera (pierwszy nabywca): limit 10 087,70 zł/m² – typowa cena w Tarnowie: 8594 zł/m² (310 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
  • Dzielnice z typową ceną poniżej limitu (mieszkania używane): 2 z 2
  • Dzielnice z typową ceną poniżej limitu (nowe mieszkania): 2 z 2
DzielnicaUżywane – typowa cena za m² i limitNowe – typowa cena za m² i limit
Piaskówka5808 złponiżej limitu · 30 sprzedaży mało sprzedażyza mało sprzedaży
Strusina6189 złponiżej limitu · 40 sprzedaży mało sprzedażyza mało sprzedaży
Krakowskaza mało sprzedaży7815 złponiżej limitu · 35 sprzedaży mało sprzedaży
Rzędzinza mało sprzedaży8654 złponiżej limitu · 150 sprzedaży

Typowe ceny dzielnic – wrzesień 2025 – wrzesień 2026, każda z co najmniej 30 sprzedaży (liczba sprzedaży – pod ceną w tabeli).

To typowe ceny; konkretne mieszkanie może być droższe lub tańsze – sprawdź cenę ogłoszenia narzędziem „Czy to dobra cena?”. O kredycie decyduje bank. Limit wyliczamy według ustawy: średni wskaźnik kosztu odtworzenia 1 m² 7205,50 zł (pozostała część województwa) z obwieszczeń wojewody z 31.03.2026 i 29.09.2026 × 1,3 albo 1,4. Wiążącą tabelę limitów publikuje BGK.

Jak dokładne są nasze wyceny – Tarnów

Wyniku testu trafności wycen w Tarnowie jeszcze nie podajemy – test nie objął dość sprzedaży z tej miejscowości; ceny na tej stronie pochodzą z 595 sprzedaży mieszkań (wrzesień 2025 – wrzesień 2026). Jak sprawdzamy trafność

Rejestr cen nieruchomości – Tarnów

Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 595 sprzedaży mieszkań (Tarnów, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 285 używanych i 310 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.

Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje

Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.

Pytania i odpowiedzi – Tarnów

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Tarnowie?

Typowa cena to 6618 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026, 285 sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 5473 zł/m² a 8146 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 8594 zł/m² (310 sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.

Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Tarnowie?

Od września 2025 do maja 2026 policzyliśmy 595 sprzedaży mieszkań: 285 używanych i 310 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.

Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Tarnowie?

Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 8594 zł/m² (310 sprzedaży), a używane – po 6618 zł/m² (285 sprzedaży), wrzesień 2025 – maj 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 30% więcej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.

Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Tarnowie?

Około 338 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 6764 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026, 156 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 282 000 zł do 418 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.

Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie do 40 m² w Tarnowie?

Około 246 000 zł za 35 m² przy typowej cenie mieszkań do 40 m² – 7023 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026, 76 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 35 m² wychodzi orientacyjnie od 203 000 zł do 292 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 35 m² – liczymy według metrażu, a nie liczby pokoi; piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.

Ile kosztuje mieszkanie 70 m² w Tarnowie?

Około 396 000 zł za 70 m² przy typowej cenie mieszkań 60–80 m² – 5657 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026, 38 sprzedaży – mało sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 70 m² wychodzi orientacyjnie od 342 000 zł do 490 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 70 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.

Gdzie mieszkania są najdroższe, a gdzie najtańsze w Tarnowie?

Najwyższa typowa cena za m²: Strusina – 6189 zł/m² (40 sprzedaży). Najniższa: Piaskówka – 5808 zł/m² (30 sprzedaży). Porównujemy 2 dzielnice, mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026. Typowa cena zależy też od tego, jakie mieszkania akurat się tam sprzedały – metraż, wiek budynku.

Czy mieszkania w Tarnowie są droższe niż w całej Polsce?

W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 26% taniej. Województwo małopolskie: 14 008 zł/m² (7212 sprzedaży) – tu o 53% taniej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – maj 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.

Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają w Tarnowie?

Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: +0,3%. Mieszkania używane – teraz 6631 zł/m² z 68 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 6612 zł/m² z 217 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±13,9%. Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.

Jak aktualne są ceny mieszkań w Tarnowie?

Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do maja 2026 – razem 595 sprzedaży mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 20.05.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. W ostatnich miesiącach jest tu w danych bardzo mało sprzedaży, więc typowa cena opiera się głównie na starszych transakcjach z tego okresu. Nie wiemy, czy dzisiejsze ceny są wyższe, czy niższe. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.

Obserwuj to miejsce

Chcesz śledzić ceny – Tarnów? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Typowa cena za m² – Tarnów, woj. małopolskie: 6618 zł (mieszkania używane, 285 sprzedaży, wrz 2025 – maj 2026). Karta ceny wycenowo.pl

Karta do udostępnienia

Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.

Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/tarnow/”.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w Tarnowie?

Wyceń mieszkanie