Ceny mieszkań – Ożarów Mazowiecki (ceny transakcyjne)

Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do marca 2026 typowo po 12 051 zł/m² (41 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń mało sprzedaży). Rejestr cen w Ożarowie Mazowieckim ma na razie sprzedaże do marca 2026.

  1. Typowa cena12 051 zł/m²mieszkania używane, 41 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, ostatnie akty: marzec 2026 mało sprzedaży
  2. Twoja ulica3 ulicetypowa cena i liczba sprzedaży w każdej
  3. Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
  4. Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu

Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: wrzesień 2025 – marzec 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.

Uwaga – cała miejscowość, rynek wtórny: najnowsze akty jeszcze spływają do rejestru, więc ceny mogą opierać się głównie na starszych transakcjach: 100% sprzedaży mieszkań używanych z ostatnich 12 mies. pochodzi z okresu wrzesień 2025 – marzec 2026; najnowsza sprzedaż w danych: marzec 2026.

W skrócie – Ożarów Mazowiecki

10,5–13,9 tys. złTypowy zakres cen za m² – mieszkania używane. W tych granicach mieściła się połowa sprzedaży
11 000 złTypowa cena za m² – nowe mieszkania od dewelopera (240 sprzedaży)
ok. 603 000 złPrzykład: 50 m² × typowa cena wszystkich metraży (mieszkania używane) – ilustracja, nie wycena lokalu
ok. 41 m²500 tys. zł odpowiada około tylu m² przy typowej cenie w mieście (mieszkania używane). To przeliczenie orientacyjne, nie oferta.
281Sprzedaże razem (używane i nowe), wrzesień 2025 – marzec 2026
85%Udział nowych mieszkań w sprzedażach

Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: marzec 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 281 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy

Czy ceny rosną, czy spadają – Ożarów Mazowiecki

Najnowsze akty w Ożarowie Mazowieckim jeszcze spływają do rejestru – porównanie pokażemy po uzupełnieniu danych.

Masz adres w Ożarowie Mazowieckim?

Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.

Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →

Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.

Gdzie drożej, gdzie taniej

Ceny mieszkań w dzielnicach – Ożarów Mazowiecki

Cen dzielnic nie podajemy – nie mamy sprzedaży przypisanych do dzielnic tej miejscowości. Typowa cena jest dla całej miejscowości, bez podziału na dzielnice; różnice pokazują metraż i ulice.

Ceny na 3 ulicach

Typowa cena za m² przy ulicach z co najmniej 30 sprzedażami, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – najwięcej sprzedaży najpierw.

Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena.

Ulice z ceną z dłuższego okresu – w ostatnich 12 miesiącach było tam mniej niż 30 sprzedaży:

UlicaTypowa cena za m²Liczba sprzedażyOkres
ul. Nadbrzeżna13 532 zł/m²30 sprzedaży mało sprzedażywrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata

Wszystkie ulice w Ożarowie Mazowieckim (4) → w tym 1 z ceną z 24 mies.

Metraż, nowe i używane

Jak różnią się ceny według metrażu i rynku (nowe czy używane)

  • Nowe czy używane: nowe o 9% taniej za m² (240 i 41 sprzedaży mało sprzedaży).
  • Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 155 z 281 sprzedaży (55%).
  • Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).

wrzesień 2025 – marzec 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.

MetrażUżywane – typowa cena za m²Nowe – typowa cena za m²
do 40 m²za mało sprzedażytylko 11 sprzedaży10 300 zł35 sprzedaży mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies.
40–60 m²12 509 zł54 sprzedaże mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies.11 250 złtypowo 10,7–12 tys. zł · 136 sprzedaży
60–80 m²za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży10 516 złtypowo 10,2–11,3 tys. zł · 63 sprzedaże
ponad 80 m²za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży9137 zł91 sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies.

Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.

„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.

Ceny ofertowe deweloperów a ceny z aktów – Ożarów Mazowiecki

W skrócie: cena ofertowa nowego mieszkania w Ożarowie Mazowieckim jest o 7% wyższa niż cena z aktów notarialnych.

11 730 zł/m²W cennikach deweloperów – typowa cena za m² nowego mieszkania (611 lokali w ofercie, 7 inwestycji, cenniki z 22.09–05.10.2026)
11 000 zł/m²W aktach notarialnych – nowe mieszkania od deweloperów, typowa cena za m² (240 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
+7%Cena ofertowa wobec ceny z aktów (różnica zbiorów, nie rabat)

Cena ofertowa to cena z cennika w dniu pobrania, a nie cena, za którą mieszkanie się sprzedało. Akt przy nowym mieszkaniu podpisuje się zwykle po oddaniu budynku, często rok–dwa po umowie deweloperskiej – to inne mieszkania i inny czas, więc różnica nie jest rabatem. Ceny ofertowe w innych miastach i opis danych

Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości; ceny ofertowe – cenniki deweloperów z dane.gov.pl (licencja CC0 1.0), opracowanie wycenowo.pl. Źródła i licencje

Kupujesz od dewelopera? Omów ofertę z ekspertem – zestawi cenę z cennika z cenami nowych mieszkań z aktów w okolicy.

Na tle województwa i Polski

Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)

W skrócie: Ożarów Mazowiecki: o 18% mniej niż w całym województwie (mazowieckie, 10 863 sprzedaże) i o 36% więcej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.

Ożarów Mazowiecki12 051 zł/m²
woj. mazowieckie14 698 zł/m²
Polska8893 zł/m²

Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.

Wśród 22 miejscowości z województwa mazowieckiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Ożarów Mazowiecki ma 8. najwyższą typową cenę za m².

Ceny w okolicy

Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin.

  • Używane mieszkania kupowały tu w 0% firmy i inne podmioty (41 sprzedaży ze znaną kategorią, wrzesień 2025 – wrzesień 2026), a sprzedawały w 5% – kto kupuje i sprzedaje.

Inne miejscowości – województwo mazowieckie

Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.

Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Ożarów Mazowiecki (typowa cena).

Szczegóły, źródła i pytania

Limit ceny w programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” – Ożarów Mazowiecki

W skrócie: typowa cena w Ożarowie Mazowieckim: mieszkania używane – poniżej limitu, nowe mieszkania od dewelopera – poniżej limitu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026).

Szczegóły limitu

W programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” (kredyt bez wkładu własnego z gwarancją BGK) cena za m² nie może przekroczyć limitu. Limit na IV kwartał 2026 (sprawdzone 5.10.2026) obok typowej ceny z aktów notarialnych:

  • Mieszkania używane (i każdy zakup nie od dewelopera): limit 12 563,68 zł/m² – typowa cena w Ożarowie Mazowieckim: 12 051 zł/m² (41 sprzedaży mało sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
  • Nowe mieszkania od dewelopera (pierwszy nabywca): limit 13 530,12 zł/m² – typowa cena w Ożarowie Mazowieckim: 11 000 zł/m² (240 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.

To typowe ceny; konkretne mieszkanie może być droższe lub tańsze – sprawdź cenę ogłoszenia narzędziem „Czy to dobra cena?”. O kredycie decyduje bank. Limit wyliczamy według ustawy: średni wskaźnik kosztu odtworzenia 1 m² 9664,37 zł (gmina sąsiadująca ze stolicą województwa) z obwieszczeń wojewody z 29.03.2026 i 25.09.2026 × 1,3 albo 1,4. Wiążącą tabelę limitów publikuje BGK.

Jak dokładne są nasze wyceny – Ożarów Mazowiecki

Wyniku testu trafności wycen w Ożarowie Mazowieckim jeszcze nie podajemy – test nie objął dość sprzedaży z tej miejscowości; ceny na tej stronie pochodzą z 281 sprzedaży mieszkań (wrzesień 2025 – wrzesień 2026). Jak sprawdzamy trafność

Rejestr cen nieruchomości – Ożarów Mazowiecki

Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 281 sprzedaży mieszkań (Ożarów Mazowiecki, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 41 używanych i 240 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.

Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje

Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.

Pytania i odpowiedzi – Ożarów Mazowiecki

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Ożarowie Mazowieckim?

Typowa cena to 12 051 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – marzec 2026, 41 sprzedaży – mało sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 10 500 zł/m² a 13 894 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 11 000 zł/m² (240 sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.

Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Ożarowie Mazowieckim?

Od września 2025 do marca 2026 policzyliśmy 281 sprzedaży mieszkań: 41 używanych i 240 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.

Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Ożarowie Mazowieckim?

Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 11 000 zł/m² (240 sprzedaży), a używane – po 12 051 zł/m² (41 sprzedaży – mało sprzedaży, traktuj orientacyjnie), wrzesień 2025 – marzec 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 9% mniej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.

Czy mieszkania w Ożarowie Mazowieckim są droższe niż w całej Polsce?

W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 36% drożej. Województwo mazowieckie: 14 698 zł/m² (10 863 sprzedaże) – tu o 18% taniej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – marzec 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.

Jak aktualne są ceny mieszkań w Ożarowie Mazowieckim?

Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do marca 2026 – razem 281 sprzedaży mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 19.03.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. W ostatnich miesiącach jest tu w danych bardzo mało sprzedaży, więc typowa cena opiera się głównie na starszych transakcjach z tego okresu. Nie wiemy, czy dzisiejsze ceny są wyższe, czy niższe. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.

Obserwuj to miejsce

Chcesz śledzić ceny – Ożarów Mazowiecki? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Typowa cena za m² – Ożarów Mazowiecki, woj. mazowieckie: 12 051 zł (mieszkania używane, 41 sprzedaży, wrz 2025 – mar 2026, mało sprzedaży). Karta ceny wycenowo.pl

Karta do udostępnienia

Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.

Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/ozarow-mazowiecki/”.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w Ożarowie Mazowieckim?

Wyceń mieszkanie