Ceny mieszkań – Mińsk Mazowiecki (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do maja 2026 typowo po 9844 zł/m² (161 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń). Rejestr cen w Mińsku Mazowieckim ma na razie sprzedaże do maja 2026.
- Typowa cena9844 zł/m²mieszkania używane, 161 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, ostatnie akty: maj 2026
- Twoja ulica3 ulicetypowa cena i liczba sprzedaży w każdej
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: październik 2025 – kwiecień 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
Uwaga – cała miejscowość, rynek wtórny: najnowsze akty jeszcze spływają do rejestru, więc ceny mogą opierać się głównie na starszych transakcjach: 81% sprzedaży mieszkań używanych z ostatnich 12 mies. pochodzi z okresu wrzesień 2025 – marzec 2026; najnowsza sprzedaż w danych: maj 2026.
W skrócie – Mińsk Mazowiecki
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: maj 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 404 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Mińsk Mazowiecki
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Dane w tabeli
| Miesiąc | Mieszkania używane | sprzedaży | Nowe od dewelopera | sprzedaży |
|---|---|---|---|---|
| gru 24 | 10 012 zł | 56 | 9298 zł | 49 |
| sty 25 | 9794 zł | 61 | 9268 zł | 99 |
| lut 25 | 10 219 zł | 50 | 9268 zł | 99 |
| mar 25 | 9459 zł | 51 | 9256 zł | 55 |
| kwi 25 | 9532 zł | 48 | – | 0 |
| maj 25 | 9828 zł | 61 | – | 0 |
| cze 25 | 10 151 zł | 62 | 10 994 zł | 30 |
| lip 25 | 10 217 zł | 69 | 10 783 zł | 34 |
| sie 25 | 10 057 zł | 71 | – | 0 |
| wrz 25 | 10 057 zł | 65 | 10 667 zł | 45 |
| paź 25 | 10 126 zł | 66 | 10 324 zł | 90 |
| lis 25 | 9671 zł | 65 | 10 289 zł | 98 |
| gru 25 | 9686 zł | 65 | 10 869 zł | 119 |
| sty 26 | 9664 zł | 57 | 12 048 zł | 97 |
| lut 26 | 9984 zł | 58 | 12 399 zł | 106 |
| mar 26 | 10 312 zł | 64 | 11 914 zł | 64 |
| kwi 26 | 10 227 zł | 62 | 11 747 zł | 41 |
| maj 26 | 10 033 zł | 49 | 10 210 zł | 54 |
Ostatnio o 2,7% poniżej najwyższej typowej ceny na wykresie: 3 mies. do maja 2026 (49 sprzedaży – mało sprzedaży) wobec 3 mies. do marca 2026 (64 sprzedaże).
Jak czytać wykres
Najwyższy punkt: 10 312 zł/m², 64 sprzedaże, 3 mies. do marca 2026; ostatni: 10 033 zł/m², 49 sprzedaży – mało sprzedaży, 3 mies. do maja 2026. Wykres od grudnia 2024.
Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.
Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach
Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: +9,5% – więcej niż zwykłe wahania (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 288 sprzedaży, 2025 r.: 243 sprzedaże).
| Rok | Typowa cena za m², mieszkania używane | Zmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku |
|---|---|---|
| 2025styczeń – grudzień 2025 | 9916 zł243 sprzedaże | +9,5% |
| 2024styczeń – grudzień 2024 | 9027 zł288 sprzedaży | +21,5% |
| 2023styczeń – grudzień 2023 | 7438 zł211 sprzedaży | +5,2%bez wyraźnej zmiany |
| 2022styczeń – grudzień 2022 | 7036 zł177 sprzedaży | – |
Ta zmiana jest większa niż zwykłe wahania typowej ceny przy tej liczbie sprzedaży (ok. ±5,4%). Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot.
Jak liczymy zmianę rok do roku
Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje
Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.
Osadź wykres u siebie
Wykres cen mieszkań – Mińsk Mazowiecki: typowa cena za m², liczba sprzedaży, okres, źródło i link. Wklej kod na stronę lub blog. Liczby odświeżają się same po każdej aktualizacji danych. Podgląd wykresu – Mińsk Mazowiecki
<iframe src="https://wycenowo.pl/osadz/ceny/minsk-mazowiecki/" title="Wykres cen mieszkań – Mińsk Mazowiecki (wycenowo.pl)" width="100%" height="480" style="border:0;max-width:700px" loading="lazy"></iframe>
<p><a href="https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/minsk-mazowiecki/">wycenowo.pl – ceny mieszkań Mińsk Mazowiecki</a></p>
Masz adres w Mińsku Mazowieckim?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w dzielnicach – Mińsk Mazowiecki
Cen dzielnic nie podajemy – nie mamy sprzedaży przypisanych do dzielnic tej miejscowości. Typowa cena jest dla całej miejscowości, bez podziału na dzielnice; różnice pokazują metraż i ulice.
Ceny na 3 ulicach
Typowa cena za m² przy ulicach z co najmniej 30 sprzedażami, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – najwięcej sprzedaży najpierw.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena.
Wszystkie ulice w Mińsku Mazowieckim (9) → w tym 6 z ceną z 24 mies.
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu i rynku (nowe czy używane)
- Metraż (używane): najdrożej za m² 40–60 m², najtaniej 60–80 m² – różnica 5% (93 i 36 sprzedaży mało sprzedaży).
- Nowe czy używane: nowe o 10% drożej za m² (243 i 161 sprzedaży).
- Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 190 z 404 sprzedaży (47%).
- Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).
wrzesień 2025 – maj 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | 10 072 zł78 sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. | 12 044 złtypowo 11,3–12,9 tys. zł · 86 sprzedaży |
| 40–60 m² | 10 050 złtypowo 9–11,6 tys. zł · 93 sprzedaże | 10 594 złtypowo 10–11,9 tys. zł · 97 sprzedaży |
| 60–80 m² | 9605 złtypowo 8,5–10,6 tys. zł · 36 sprzedaży mało sprzedaży | 9670 złtypowo 9,4–10,3 tys. zł · 46 sprzedaży mało sprzedaży |
| ponad 80 m² | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży | 7813 zł34 sprzedaże mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. |
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 50 i 70 m² w Mińsku Mazowieckim?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 50 m² – około 503 000 zł (10 050 zł/m² w przedziale 40–60 m², 93 sprzedaże)
- 70 m² – około 672 000 zł (9605 zł/m² w przedziale 60–80 m², 36 sprzedaży mało sprzedaży)
Według wielkości: 40–60 m² · 60–80 m²
Ile kosztuje mieszkanie w Mińsku Mazowieckim? Przykład: dwa mieszkania 50 m²
Szukasz mieszkania około 50 m² w Mińsku Mazowieckim? Tak wypadają mieszkania 40–60 m² używane i nowe od dewelopera (wrzesień 2025 – maj 2026) – typowa cena za m² każdej grupy razy 50 m²:
Różnica to ok. 27 000 zł (5% za m²). To nie jest dopłata za samą nowość: nowe mieszkania stoją często w innych częściach miejscowości i bywają sprzedawane bez wykończenia. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.
Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).
Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →
Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Mińsk Mazowiecki
Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 161 sprzedaży.
Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
| Cena za m² | Sprzedaże |
|---|---|
| poniżej 8,5 tys. zł | 38 |
| 8,5–10 tys. zł | 48 |
| 10–11,5 tys. zł | 40 |
| od 11,5 tys. zł | 35 |
Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.
Ceny ofertowe deweloperów a ceny z aktów – Mińsk Mazowiecki
W skrócie: cena ofertowa nowego mieszkania w Mińsku Mazowieckim jest o 6% wyższa niż cena z aktów notarialnych.
Cena ofertowa to cena z cennika w dniu pobrania, a nie cena, za którą mieszkanie się sprzedało. Akt przy nowym mieszkaniu podpisuje się zwykle po oddaniu budynku, często rok–dwa po umowie deweloperskiej – to inne mieszkania i inny czas, więc różnica nie jest rabatem. Ceny ofertowe w innych miastach i opis danych
Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości; ceny ofertowe – cenniki deweloperów z dane.gov.pl (licencja CC0 1.0), opracowanie wycenowo.pl. Źródła i licencje
Kupujesz od dewelopera? Omów ofertę z ekspertem – zestawi cenę z cennika z cenami nowych mieszkań z aktów w okolicy.
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Mińsk Mazowiecki: o 33% mniej niż w całym województwie (mazowieckie, 10 863 sprzedaże) i o 11% więcej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
Wśród 22 miejscowości z województwa mazowieckiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Mińsk Mazowiecki ma 18. najwyższą typową cenę za m².
Ceny w okolicy
Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin.
- Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 4% drożej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 143 sprzedaże nowych i 129 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
- Używane mieszkania kupowały tu w 4% firmy i inne podmioty (161 sprzedaży ze znaną kategorią, wrzesień 2025 – wrzesień 2026), a sprzedawały w 4% – kto kupuje i sprzedaje.
Inne miejscowości – województwo mazowieckie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Mińsk Mazowiecki (typowa cena).
Szczegóły, źródła i pytania
Limit ceny w programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” – Mińsk Mazowiecki
W skrócie: typowa cena w Mińsku Mazowieckim: mieszkania używane – poniżej limitu, nowe mieszkania od dewelopera – poniżej limitu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026).
Szczegóły limitu
W programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” (kredyt bez wkładu własnego z gwarancją BGK) cena za m² nie może przekroczyć limitu. Limit na IV kwartał 2026 (sprawdzone 5.10.2026) obok typowej ceny z aktów notarialnych:
- Mieszkania używane (i każdy zakup nie od dewelopera): limit 10 469,73 zł/m² – typowa cena w Mińsku Mazowieckim: 9844 zł/m² (161 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
- Nowe mieszkania od dewelopera (pierwszy nabywca): limit 11 275,10 zł/m² – typowa cena w Mińsku Mazowieckim: 10 796 zł/m² (243 sprzedaże, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
To typowe ceny; konkretne mieszkanie może być droższe lub tańsze – sprawdź cenę ogłoszenia narzędziem „Czy to dobra cena?”. O kredycie decyduje bank. Limit wyliczamy według ustawy: średni wskaźnik kosztu odtworzenia 1 m² 8053,64 zł (pozostała część województwa) z obwieszczeń wojewody z 29.03.2026 i 25.09.2026 × 1,3 albo 1,4. Wiążącą tabelę limitów publikuje BGK.
Jak dokładne są nasze wyceny – Mińsk Mazowiecki
Wyniku testu trafności wycen w Mińsku Mazowieckim jeszcze nie podajemy – test nie objął dość sprzedaży z tej miejscowości; ceny na tej stronie pochodzą z 404 sprzedaży mieszkań (wrzesień 2025 – wrzesień 2026). Jak sprawdzamy trafność
Rejestr cen nieruchomości – Mińsk Mazowiecki
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 404 sprzedaże mieszkań (Mińsk Mazowiecki, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 161 używanych i 243 nowe (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Poza mieszkaniami: miejsce w hali garażowej w Mińsku Mazowieckim kosztowało typowo 40 tys. zł (53 sprzedaże); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Ceny miejsc postojowych i garaży w miastach.
Pytania i odpowiedzi – Mińsk Mazowiecki
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Mińsku Mazowieckim?
Typowa cena to 9844 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026, 161 sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 8546 zł/m² a 11 308 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 10 796 zł/m² (243 sprzedaże). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Mińsku Mazowieckim?
Od września 2025 do maja 2026 policzyliśmy 404 sprzedaże mieszkań: 161 używanych i 243 nowe (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Mińsku Mazowieckim?
Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 10 796 zł/m² (243 sprzedaże), a używane – po 9844 zł/m² (161 sprzedaży), wrzesień 2025 – maj 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 10% więcej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Mińsku Mazowieckim?
Około 503 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 10 050 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026, 93 sprzedaże). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 450 000 zł do 578 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje mieszkanie 70 m² w Mińsku Mazowieckim?
Około 672 000 zł za 70 m² przy typowej cenie mieszkań 60–80 m² – 9605 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026, 36 sprzedaży – mało sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 70 m² wychodzi orientacyjnie od 596 000 zł do 739 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 70 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Czy mieszkania w Mińsku Mazowieckim są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 11% drożej. Województwo mazowieckie: 14 698 zł/m² (10 863 sprzedaże) – tu o 33% taniej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – maj 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają w Mińsku Mazowieckim?
Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: +1,6%. Mieszkania używane – teraz 9929 zł/m² z 30 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 9776 zł/m² z 131 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±9,1%. Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Jak aktualne są ceny mieszkań w Mińsku Mazowieckim?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do maja 2026 – razem 404 sprzedaże mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 20.05.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. W ostatnich miesiącach jest tu w danych bardzo mało sprzedaży, więc typowa cena opiera się głównie na starszych transakcjach z tego okresu. Nie wiemy, czy dzisiejsze ceny są wyższe, czy niższe. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Mińsk Mazowiecki? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/minsk-mazowiecki/”.