Ceny mieszkań – Żyrardów (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do września 2026 typowo po 8808 zł/m² (184 sprzedaże z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń).
- Typowa cena8808 zł/m²mieszkania używane, 184 sprzedaże, wrzesień 2025 – wrzesień 2026
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
W skrócie – Żyrardów
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: sierpień 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 191 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Żyrardów
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Dane w tabeli
| Miesiąc | Mieszkania używane | sprzedaży |
|---|---|---|
| gru 24 | 7792 zł | 44 |
| sty 25 | 7555 zł | 52 |
| lut 25 | 7974 zł | 70 |
| mar 25 | 8365 zł | 76 |
| kwi 25 | 8643 zł | 70 |
| maj 25 | 8735 zł | 68 |
| cze 25 | 8638 zł | 71 |
| lip 25 | 8428 zł | 69 |
| sie 25 | 8284 zł | 60 |
| wrz 25 | 8189 zł | 53 |
| paź 25 | 8175 zł | 54 |
| lis 25 | 8506 zł | 56 |
| gru 25 | 8456 zł | 53 |
| sty 26 | 8479 zł | 51 |
| lut 26 | 8759 zł | 51 |
| mar 26 | 8776 zł | 51 |
| kwi 26 | 8801 zł | 48 |
| maj 26 | 9052 zł | 45 |
| cze 26 | 8921 zł | 56 |
| lip 26 | 9088 zł | 58 |
| sie 26 | 8808 zł | 48 |
Ostatnio o 3,1% poniżej najwyższej typowej ceny na wykresie: 3 mies. do sierpnia 2026 (48 sprzedaży – mało sprzedaży) wobec 3 mies. do lipca 2026 (58 sprzedaży – mało sprzedaży).
Jak czytać wykres
Najwyższy punkt: 9088 zł/m², 58 sprzedaży – mało sprzedaży, 3 mies. do lipca 2026; ostatni: 8808 zł/m², 48 sprzedaży – mało sprzedaży, 3 mies. do sierpnia 2026. Wykres od grudnia 2024.
Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.
Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach
Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: +12,9% – więcej niż zwykłe wahania (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 201 sprzedaży, 2025 r.: 253 sprzedaże).
| Rok | Typowa cena za m², mieszkania używane | Zmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku |
|---|---|---|
| 2025styczeń – grudzień 2025 | 8368 zł253 sprzedaże | +12,9% |
| 2024styczeń – grudzień 2024 | 7498 zł201 sprzedaży | – |
Ta zmiana jest większa niż zwykłe wahania typowej ceny przy tej liczbie sprzedaży (ok. ±6,5%). Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot.
Jak liczymy zmianę rok do roku
Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje
Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.
Masz adres w Żyrardowie?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w dzielnicach – Żyrardów
Cen dzielnic nie podajemy – nie mamy sprzedaży przypisanych do dzielnic tej miejscowości. Typowa cena jest dla całej miejscowości, bez podziału na dzielnice; różnice pokazują metraż.
Ceny na ulicach – Żyrardów
W ostatnich 12 miesiącach żadna ulica nie miała 30 sprzedaży. Niżej ulice z ceną z dłuższego okresu – 3 lata (starsze ceny przeliczone na dziś). Cenę swojego adresu sprawdzisz w wyszukiwarce adresu.
Cena z dłuższego okresu (3 lata), bo w ostatnich 12 miesiącach było tam mniej niż 30 sprzedaży; starsze ceny przeliczyliśmy na poziom z ostatnich 12 miesięcy danych.
| Ulica | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| ul. Bielnikowa | 7825 zł/m²nowe mieszkania | 45 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Chabrowa | 8572 zł/m²nowe mieszkania | 46 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Legionów Polskich | 10 653 zł/m² | 36 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
Ulice bez typowej ceny (za mało sprzedaży)
Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.
Przy ulicy – typowa cena m² mieszkań używanych jej osiedla, dzielnicy albo całego miasta, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 (w nawiasie sprzedaże w obszarze). To nie jest cena ulicy.
- Parkingowamniej niż 10 sprzedaży · Żyrardów (całe miasto): 8808 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Bolesława Limanowskiegomniej niż 10 sprzedaży · Żyrardów (całe miasto): 8808 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Gen.józefa Halleramniej niż 10 sprzedaży · Żyrardów (całe miasto): 8808 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Henryka Sienkiewiczamniej niż 10 sprzedaży · Żyrardów (całe miasto): 8808 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Hiellego Karolamniej niż 10 sprzedaży · Żyrardów (całe miasto): 8808 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Jana Skrowaczewskiegomniej niż 10 sprzedaży · Żyrardów (całe miasto): 8808 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Józefa Mireckiegomniej niż 10 sprzedaży · Żyrardów (całe miasto): 8808 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Kapitana Stanisława Pałacamniej niż 10 sprzedaży · Żyrardów (całe miasto): 8808 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Ludwika Waryńskiegomniej niż 10 sprzedaży · Żyrardów (całe miasto): 8808 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Marii Nietrzebkimniej niż 10 sprzedaży · Żyrardów (całe miasto): 8808 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Michała Ossowskiegomniej niż 10 sprzedaży · Żyrardów (całe miasto): 8808 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Słonecznamniej niż 10 sprzedaży · Żyrardów (całe miasto): 8808 zł/m² (184 sprzedaże)
Pokaż wszystkie 15
- ul. Spółdzielczamniej niż 10 sprzedaży · Żyrardów (całe miasto): 8808 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Stefana Okrzeimniej niż 10 sprzedaży · Żyrardów (całe miasto): 8808 zł/m² (184 sprzedaże)
- ul. Środkowamniej niż 10 sprzedaży · Żyrardów (całe miasto): 8808 zł/m² (184 sprzedaże)
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu
- Metraż (używane): najdrożej za m² do 40 m², najtaniej 40–60 m² – różnica 9% (71 i 75 sprzedaży).
- Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 76 z 191 sprzedaży (40%).
- Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).
wrzesień 2025 – wrzesień 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | 9187 złtypowo 7,7–10,7 tys. zł · 71 sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| 40–60 m² | 8456 złtypowo 7,7–11,1 tys. zł · 75 sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| 60–80 m² | 8657 zł72 sprzedaże · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| ponad 80 m² | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 35 i 50 m² w Żyrardowie?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 35 m² – około 322 000 zł (9187 zł/m² w przedziale do 40 m², 71 sprzedaży)
- 50 m² – około 423 000 zł (8456 zł/m² w przedziale 40–60 m², 75 sprzedaży)
Według liczby izb (używane, typowa cena całego mieszkania): 1 izba – 237 tys. zł (36 sprzedaży), 2 izby – 338 tys. zł (51 sprzedaży), 3 izby – 401 tys. zł (73 sprzedaże); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Izba to nie zawsze pokój – bywa nią też oddzielna kuchnia, więc to nie ceny mieszkań dwu- czy trzypokojowych. Ceny według liczby izb w miastach – w tabeli 40 miast z największą liczbą sprzedaży, to miasto w pliku CSV.
Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Żyrardów
Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 184 sprzedaże.
Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
| Cena za m² | Sprzedaże |
|---|---|
| poniżej 7 tys. zł | 32 |
| 7–8 tys. zł | 30 |
| 8–9 tys. zł | 35 |
| 9–10,5 tys. zł | 31 |
| od 10,5 tys. zł | 56 |
Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Żyrardów: o 40% mniej niż w całym województwie (mazowieckie, 10 863 sprzedaże) i o 1% mniej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
Wśród 22 miejscowości z województwa mazowieckiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Żyrardów ma 20. najwyższą typową cenę za m².
Ceny w okolicy
Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin. Drożej niż w Żyrardowie: Pruszków (o 49%), Piastów (o 37%), Piaseczno (o 36%), Warszawa (o 87%).
- Metr używanego mieszkania do 40 m² kosztował tu typowo o 9% drożej niż w mieszkaniu 40–60 m². Dane: 71 sprzedaży do 40 m² i 75 sprzedaży 40–60 m², wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
- Używane mieszkania kupowały tu w 5% firmy i inne podmioty (184 sprzedaże ze znaną kategorią, wrzesień 2025 – wrzesień 2026), a sprzedawały w 8% – kto kupuje i sprzedaje.
Inne miejscowości – województwo mazowieckie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Żyrardów (typowa cena).
Szczegóły, źródła i pytania
Limit ceny w programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” – Żyrardów
W skrócie: typowa cena w Żyrardowie: mieszkania używane – poniżej limitu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026).
Szczegóły limitu
W programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” (kredyt bez wkładu własnego z gwarancją BGK) cena za m² nie może przekroczyć limitu. Limit na IV kwartał 2026 (sprawdzone 5.10.2026) obok typowej ceny z aktów notarialnych:
- Mieszkania używane (i każdy zakup nie od dewelopera): limit 10 469,73 zł/m² – typowa cena w Żyrardowie: 8808 zł/m² (184 sprzedaże, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
To typowe ceny; konkretne mieszkanie może być droższe lub tańsze – sprawdź cenę ogłoszenia narzędziem „Czy to dobra cena?”. O kredycie decyduje bank. Limit wyliczamy według ustawy: średni wskaźnik kosztu odtworzenia 1 m² 8053,64 zł (pozostała część województwa) z obwieszczeń wojewody z 29.03.2026 i 25.09.2026 × 1,3 albo 1,4. Wiążącą tabelę limitów publikuje BGK.
Jak dokładne są nasze wyceny – Żyrardów
Wyniku testu trafności wycen w Żyrardowie jeszcze nie podajemy – test nie objął dość sprzedaży z tej miejscowości; ceny na tej stronie pochodzą z 191 sprzedaży mieszkań (wrzesień 2025 – wrzesień 2026). Jak sprawdzamy trafność
Rejestr cen nieruchomości – Żyrardów
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 191 sprzedaży mieszkań (Żyrardów, wrzesień 2025 – wrzesień 2026), w tym mniej niż 10 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Poza mieszkaniami: miejsce w hali garażowej w Żyrardowie kosztowało typowo 30 tys. zł (30 sprzedaży); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Ceny miejsc postojowych i garaży w miastach.
Pytania i odpowiedzi – Żyrardów
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Żyrardowie?
Typowa cena to 8808 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 184 sprzedaże): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 7636 zł/m² a 10 788 zł/m². To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Żyrardowie?
Od września 2025 do września 2026 policzyliśmy 191 sprzedaży mieszkań, w tym mniej niż 10 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Żyrardowie?
Około 423 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 8456 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 75 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 385 000 zł do 555 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie do 40 m² w Żyrardowie?
Około 322 000 zł za 35 m² przy typowej cenie mieszkań do 40 m² – 9187 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 71 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 35 m² wychodzi orientacyjnie od 268 000 zł do 375 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 35 m² – liczymy według metrażu, a nie liczby pokoi; piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Czy mieszkania w Żyrardowie są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 1% taniej. Województwo mazowieckie: 14 698 zł/m² (10 863 sprzedaże) – tu o 40% taniej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają w Żyrardowie?
Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: +3,3%. Mieszkania używane – teraz 8991 zł/m² z 82 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 8706 zł/m² z 102 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±12,8%. Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Jak aktualne są ceny mieszkań w Żyrardowie?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do września 2026 – razem 191 sprzedaży mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 12.08.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. Dlatego okres kończy się przed dniem pobrania, a najnowsze tygodnie jeszcze się uzupełniają. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Żyrardów? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/zyrardow/”.