Ceny mieszkań – Gdynia (ceny transakcyjne)

Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do czerwca 2026 typowo po 11 816 zł/m² (1395 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń). Rejestr cen w Gdyni ma na razie sprzedaże do czerwca 2026.

  1. Typowa cena11 816 zł/m²mieszkania używane, 1395 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, ostatnie akty: czerwiec 2026
  2. Twoja dzielnica18 dzielnictypowa cena i liczba sprzedaży w każdej
  3. Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
  4. Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu

Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: październik 2025 – maj 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.

W skrócie – Gdynia

9,9–14,2 tys. złTypowy zakres cen za m² – mieszkania używane. W tych granicach mieściła się połowa sprzedaży
12 914 złTypowa cena za m² – nowe mieszkania od dewelopera (589 sprzedaży)
ok. 577 000 złPrzykład: 50 m² × typowa cena mieszkań 40–60 m² (mieszkania używane, 671 sprzedaży) – ilustracja, nie wycena lokalu
ok. 42 m²500 tys. zł odpowiada około tylu m² przy typowej cenie w mieście (mieszkania używane). To przeliczenie orientacyjne, nie oferta.Na co mnie stać? Policz dla swojej kwoty →
1984Sprzedaże razem (używane i nowe), wrzesień 2025 – czerwiec 2026
30%Udział nowych mieszkań w sprzedażach
17 578 złNajdroższa dzielnica: Orłowo (mieszkania używane, 37 sprzedaży mało sprzedaży)
9042 złNajtańsza dzielnica: Pogórze (mieszkania używane, 30 sprzedaży mało sprzedaży)

Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: czerwiec 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 1984 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy

Czy ceny rosną, czy spadają – Gdynia

+4,4%zmiana w 3 miesiące
+6,3%zmiana w 12 miesięcy
+4,4%od gru 24
Typowa cena za m², Gdynia Mieszkania używaneNowe od dewelopera

wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych

Dane w tabeli
MiesiącMieszkania używanesprzedażyNowe od deweloperasprzedaży
gru 2411 607 zł39810 522 zł331
sty 2511 247 zł40612 291 zł418
lut 2511 493 zł42312 021 zł497
mar 2511 605 zł43412 379 zł518
kwi 2511 649 zł45311 572 zł525
maj 2511 532 zł46712 246 zł519
cze 2511 303 zł50012 111 zł412
lip 2511 402 zł50312 263 zł377
sie 2511 413 zł51912 066 zł339
wrz 2511 342 zł54211 625 zł294
paź 2511 479 zł51312 482 zł200
lis 2511 647 zł48214 083 zł111
gru 2511 951 zł44515 354 zł133
sty 2611 983 zł42513 708 zł129
lut 2611 879 zł42912 778 zł188
mar 2611 726 zł45411 633 zł183
kwi 2611 610 zł51010 845 zł219
maj 2611 740 zł52912 354 zł261
cze 2611 821 zł44812 852 zł266
lip 2612 118 zł26113 508 zł193

Ostatnio najwyższa typowa cena na wykresie: 3 mies. do lipca 2026 (261 sprzedaży).

Jak czytać wykres

Ostatni punkt: 12 118 zł/m², 261 sprzedaży, 3 mies. do lipca 2026. Wykres od grudnia 2024.

Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.

Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach

Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: +4% – więcej niż zwykłe wahania (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 1877 sprzedaży, 2025 r.: 1921 sprzedaży).

RokTypowa cena za m², mieszkania używaneZmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku
2025styczeń – grudzień 202511 532 zł1921 sprzedaży+4%
2024styczeń – grudzień 202411 128 zł1877 sprzedaży+10,5%
2023styczeń – grudzień 202310 000 zł1798 sprzedaży+5,3%
2022styczeń – grudzień 20229626 zł1662 sprzedaże–

Ta zmiana jest większa niż zwykłe wahania typowej ceny przy tej liczbie sprzedaży (ok. ±1,9%). Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot.

Jak liczymy zmianę rok do roku

Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje

Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.

Ulice, osiedla i dzielnice z największą zmianą typowej ceny rok do roku: gdzie ceny mieszkań rosną najszybciej.

Osadź wykres u siebie

Wykres cen mieszkań – Gdynia: typowa cena za m², liczba sprzedaży, okres, źródło i link. Wklej kod na stronę lub blog. Liczby odświeżają się same po każdej aktualizacji danych. Podgląd wykresu – Gdynia

<iframe src="https://wycenowo.pl/osadz/ceny/gdynia/" title="Wykres cen mieszkań – Gdynia (wycenowo.pl)" width="100%" height="480" style="border:0;max-width:700px" loading="lazy"></iframe> <p><a href="https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/gdynia/">wycenowo.pl – ceny mieszkań Gdynia</a></p>

Masz adres w Gdyni?

Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.

Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →

Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.

Gdzie drożej, gdzie taniej

Ceny mieszkań w dzielnicach – Gdynia

Typowa cena za m² w dzielnicach, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, osobno dla mieszkań używanych i nowych. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy

Najdrożej: Orłowo – 17 578 zł/m²; najtaniej: Pogórze – 9042 zł/m² (typowa cena za m², mieszkania używane).

DzielnicaUżywane – typowa cena za m²Nowe – typowa cena za m²
Orłowo17 578 zł37 sprzedaży mało sprzedaży22 661 zł123 sprzedaże · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies.
Mały Kack15 866 zł52 sprzedaże mało sprzedaży18 651 zł30 sprzedaży mało sprzedaży
Śródmieście15 180 zł150 sprzedaży18 491 zł79 sprzedaży
Redłowo13 987 zł49 sprzedaży mało sprzedażybrak sprzedaży
Wzgórze Świętego Maksymiliana13 638 zł71 sprzedażyza mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży
Chwarzno-Wiczlino12 691 zł126 sprzedaży10 184 zł131 sprzedaży
Witomino12 190 zł98 sprzedaży13 496 zł267 sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies.
Grabówek11 715 zł41 sprzedaży mało sprzedaży17 076 zł39 sprzedaży mało sprzedaży
Działki Leśne11 396 zł42 sprzedaże mało sprzedażybrak sprzedaży
Wielki Kack11 247 zł53 sprzedaże mało sprzedaży11 903 zł32 sprzedaże mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies.
Oksywie10 832 zł30 sprzedaży mało sprzedażybrak sprzedaży
Karwiny10 748 zł47 sprzedaży mało sprzedaży9765 zł33 sprzedaże mało sprzedaży
Dąbrowa10 580 zł62 sprzedaże12 000 zł66 sprzedaży
Pustki Cisowskie-Demptowo10 437 zł38 sprzedaży mało sprzedaży13 128 zł50 sprzedaży mało sprzedaży
Chylonia9907 zł67 sprzedażyza mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży
Obłuże9793 zł70 sprzedażyza mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży
Cisowa9254 zł32 sprzedaże mało sprzedażyza mało sprzedażytylko 10 sprzedaży
Pogórze9042 zł30 sprzedaży mało sprzedażyza mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży
Pokaż wszystkie 18 dzielnic

mało sprzedaży – mniej niż 60 sprzedaży, więc taki wynik jest mniej pewny (co to znaczy).

Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.

MiejsceTypowa cena za m²Liczba sprzedażyOkres
Kamienna Góra16 453 zł/m²37 sprzedaży mało sprzedażywrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata
Leszczynki10 361 zł/m²58 sprzedaży mało sprzedażywrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata

Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.

poniżej 9907 zł/m²9907–10 831 zł/m²10 832–11 714 zł/m²11 715–13 986 zł/m²13 987 zł/m² i więcejza mało sprzedaży

Nazwę, typową cenę i liczbę sprzedaży pokazuje dymek – najedź na obszar albo go dotknij.

Typowa cena za m², mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026; szare pola – mniej niż 30 sprzedaży. Granice: © autorzy OpenStreetMap (ODbL). Kliknij dzielnicę, żeby zobaczyć szczegóły.

wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych

Ceny na 10 ulicach

Typowa cena za m² przy ulicach z co najmniej 30 sprzedażami, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – najwięcej sprzedaży najpierw.

Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena.

Wszystkie ulice w Gdyni (60) → w tym 50 z ceną z 24 mies.

Metraż, nowe i używane

Jak różnią się ceny według metrażu, dzielnicy i rynku (nowe czy używane)

  • Metraż (używane): najdrożej za m² ponad 80 m², najtaniej 60–80 m² – różnica 15% (145 i 267 sprzedaży).
  • Nowe czy używane: nowe o 9% drożej za m² (589 i 1395 sprzedaży).
  • Dzielnica (używane): Orłowo o 94% drożej za m² niż Pogórze (37 i 30 sprzedaży mało sprzedaży).
  • Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 918 z 1984 sprzedaży (46%).
  • Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).

wrzesień 2025 – czerwiec 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.

MetrażUżywane – typowa cena za m²Nowe – typowa cena za m²
do 40 m²12 323 złtypowo 10,4–14,4 tys. zł · 312 sprzedaży14 211 złtypowo 12,8–17,3 tys. zł · 91 sprzedaży
40–60 m²11 533 złtypowo 9,7–13,9 tys. zł · 671 sprzedaży12 402 złtypowo 10,5–16,3 tys. zł · 247 sprzedaży
60–80 m²11 374 złtypowo 9,8–13,5 tys. zł · 267 sprzedaży12 250 złtypowo 10,2–17,2 tys. zł · 139 sprzedaży
ponad 80 m²13 115 złtypowo 10,4–16,1 tys. zł · 145 sprzedaży14 490 złtypowo 10,9–18,7 tys. zł · 112 sprzedaży

„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.

Ile kosztuje mieszkanie 35, 50, 70 i 90 m² w Gdyni?

Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026); dokładniej – formularz wyceny.

  • 35 m² – około 431 000 zł (12 323 zł/m² w przedziale do 40 m², 312 sprzedaży)
  • 50 m² – około 577 000 zł (11 533 zł/m² w przedziale 40–60 m², 671 sprzedaży)
  • 70 m² – około 796 000 zł (11 374 zł/m² w przedziale 60–80 m², 267 sprzedaży)
  • 90 m² – około 1 180 000 zł (13 115 zł/m² w przedziale ponad 80 m², 145 sprzedaży)

Według wielkości: do 40 m² · 40–60 m² · 60–80 m² · ponad 80 m²

Ile kosztuje mieszkanie w Gdyni? Przykład: dwa mieszkania 50 m²

Szukasz mieszkania około 50 m² w Gdyni? Tak wypadają mieszkania 40–60 m² używane i nowe od dewelopera (wrzesień 2025 – czerwiec 2026) – typowa cena za m² każdej grupy razy 50 m²:

Różnica to ok. 43 000 zł (7% za m²). To nie jest dopłata za samą nowość: nowe mieszkania stoją często w innych częściach miejscowości i bywają sprzedawane bez wykończenia. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.

Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).

Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →

Co kupisz za swój budżet w Gdyni

Orientacyjnie: ile metrów używanego mieszkania wychodzi za 3 przykładowe kwoty przy typowej cenie za m² w całym mieście i w dzielnicach. Środkowa kwota to mniej więcej cena 50 m² przy typowej cenie w mieście, pozostałe – o ok. 30% mniej i więcej.

GdzieZa 400 tys. złZa 600 tys. złZa 750 tys. zł
Gdynia – całe miasto11 816 zł/m² · 1395 sprzedaży · wrzesień 2025 – czerwiec 2026ok. 34 m²ok. 51 m²ok. 63 m²
Pogórze (najtańsza dzielnica)9042 zł/m² · 30 sprzedaży mało sprzedaży · wrzesień 2025 – wrzesień 2026ok. 44 m²ok. 66 m²ok. 83 m²
Grabówek (dzielnica z ceną najbliżej typowej)11 715 zł/m² · 41 sprzedaży mało sprzedaży · wrzesień 2025 – wrzesień 2026ok. 34 m²ok. 51 m²ok. 64 m²
Orłowo (najdroższa dzielnica)17 578 zł/m² · 37 sprzedaży mało sprzedaży · wrzesień 2025 – wrzesień 2026ok. 23 m²ok. 34 m²ok. 43 m²

To przeliczenie orientacyjne (kwota ÷ typowa cena za m²), nie oferta: typowe ceny mieszkań sprzedanych w podanym okresie, z aktów notarialnych, bez kosztów zakupu i remontu. Pokazujemy tylko miejsca z co najmniej 30 sprzedażami; mało sprzedaży – od 30 do 59.

Sprawdź swój budżet dowolna kwota, metraż albo liczba pokoi

Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Gdynia

Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 1395 sprzedaży.

Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
Cena za m²Sprzedaże
poniżej 8 tys. zł76
8–10 tys. zł283
10–12 tys. zł368
12–14 tys. zł300
14–16 tys. zł166
16–18 tys. zł98
od 18 tys. zł104

Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.

Ceny ofertowe deweloperów a ceny z aktów – Gdynia

W skrócie: cena ofertowa nowego mieszkania w Gdyni jest o 4% wyższa niż cena z aktów notarialnych.

13 413 zł/m²W cennikach deweloperów – typowa cena za m² nowego mieszkania (1286 lokali w ofercie, 33 inwestycji, cenniki z 22.09–05.10.2026)
12 914 zł/m²W aktach notarialnych – nowe mieszkania od deweloperów, typowa cena za m² (589 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
+4%Cena ofertowa wobec ceny z aktów (różnica zbiorów, nie rabat)

Cena ofertowa to cena z cennika w dniu pobrania, a nie cena, za którą mieszkanie się sprzedało. Akt przy nowym mieszkaniu podpisuje się zwykle po oddaniu budynku, często rok–dwa po umowie deweloperskiej – to inne mieszkania i inny czas, więc różnica nie jest rabatem. Ceny ofertowe w innych miastach i opis danych

Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości; ceny ofertowe – cenniki deweloperów z dane.gov.pl (licencja CC0 1.0), opracowanie wycenowo.pl. Źródła i licencje

Kupujesz od dewelopera? Omów ofertę z ekspertem – zestawi cenę z cennika z cenami nowych mieszkań z aktów w okolicy.

Na tle województwa i Polski

Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)

W skrócie: Gdynia: o 21% więcej niż w całym województwie (pomorskie, 7303 sprzedaże) i o 33% więcej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.

Gdynia11 816 zł/m²
woj. pomorskie9798 zł/m²
Polska8893 zł/m²

Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.

Wśród 24 miejscowości z województwa pomorskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Gdynia ma 4. najwyższą typową cenę za m².

Ceny w okolicy

Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin. Taniej: Lębork (o 49%).

  • Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 9% drożej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 589 sprzedaży nowych i 1395 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
  • Liczby sprzedaży na 1000 mieszkańców tu nie porównujemy z innymi miastami: dane rejestru niepełne (do 06.2026) – porównanie miast.

Inne miejscowości – województwo pomorskie

Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.

Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Gdynia (typowa cena).

Szczegóły, źródła i pytania

Transakcje dostępne w rejestrze według miesiąca – Gdynia

Mieszkania używane, czerwiec 2025 – maj 2026: liczba sprzedaży w rejestrze (pasek) i typowa cena za m² w miesiącu. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy

Pokaż wcześniejsze miesiące (8)
cze 2516811 450 zł/m²
lip 2518011 360 zł/m²
sie 2517111 320 zł/m²
wrz 2519111 380 zł/m²
paź 2515111 780 zł/m²
lis 2514012 130 zł/m²
gru 2515411 880 zł/m²
sty 2613111 880 zł/m²
lut 2614411 870 zł/m²
mar 2617911 430 zł/m²
kwi 2618711 400 zł/m²
maj 2616312 120 zł/m²

listopad 2023 – grudzień 2025: najwyższa typowa cena – październik: o 3,5% wyższa niż w 12 miesiącach wokół (300 sprzedaży z 2 lat). Więcej: kiedy najlepiej sprzedać mieszkanie.

Limit ceny w programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” – Gdynia

W skrócie: typowa cena w Gdyni: mieszkania używane – powyżej limitu, nowe mieszkania od dewelopera – powyżej limitu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026).

Szczegóły limitu i ceny dzielnic

W programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” (kredyt bez wkładu własnego z gwarancją BGK) cena za m² nie może przekroczyć limitu. Limit na IV kwartał 2026 (sprawdzone 5.10.2026) obok typowej ceny z aktów notarialnych:

  • Mieszkania używane (i każdy zakup nie od dewelopera): limit 11 687,65 zł/m² – typowa cena w Gdyni: 11 816 zł/m² (1395 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – powyżej limitu.
  • Nowe mieszkania od dewelopera (pierwszy nabywca): limit 12 586,70 zł/m² – typowa cena w Gdyni: 12 914 zł/m² (589 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – powyżej limitu.
  • Dzielnice z typową ceną poniżej limitu (mieszkania używane): 10 z 18
  • Dzielnice z typową ceną poniżej limitu (nowe mieszkania): 3 z 7
DzielnicaUżywane – typowa cena za m² i limitNowe – typowa cena za m² i limit
Pogórze9042 złponiżej limitu · 30 sprzedaży mało sprzedażyza mało sprzedaży
Cisowa9254 złponiżej limitu · 32 sprzedaże mało sprzedażyza mało sprzedaży
Obłuże9793 złponiżej limitu · 70 sprzedażyza mało sprzedaży
Chylonia9907 złponiżej limitu · 67 sprzedażyza mało sprzedaży
Pustki Cisowskie-Demptowo10 437 złponiżej limitu · 38 sprzedaży mało sprzedaży13 128 złpowyżej limitu · 50 sprzedaży mało sprzedaży
Dąbrowa10 580 złponiżej limitu · 62 sprzedaże12 000 złponiżej limitu · 66 sprzedaży
Karwiny10 748 złponiżej limitu · 47 sprzedaży mało sprzedaży9765 złponiżej limitu · 33 sprzedaże mało sprzedaży
Oksywie10 832 złponiżej limitu · 30 sprzedaży mało sprzedażyza mało sprzedaży
Wielki Kack11 247 złponiżej limitu · 53 sprzedaże mało sprzedażyza mało sprzedaży
Działki Leśne11 396 złponiżej limitu · 42 sprzedaże mało sprzedażyza mało sprzedaży
Grabówek11 715 złpowyżej limitu · 41 sprzedaży mało sprzedaży17 076 złpowyżej limitu · 39 sprzedaży mało sprzedaży
Witomino12 190 złpowyżej limitu · 98 sprzedażyza mało sprzedaży
Chwarzno-Wiczlino12 691 złpowyżej limitu · 126 sprzedaży10 184 złponiżej limitu · 131 sprzedaży
Wzgórze Świętego Maksymiliana13 638 złpowyżej limitu · 71 sprzedażyza mało sprzedaży
Redłowo13 987 złpowyżej limitu · 49 sprzedaży mało sprzedażyza mało sprzedaży
Śródmieście15 180 złpowyżej limitu · 150 sprzedaży18 491 złpowyżej limitu · 79 sprzedaży
Mały Kack15 866 złpowyżej limitu · 52 sprzedaże mało sprzedaży18 651 złpowyżej limitu · 30 sprzedaży mało sprzedaży
Orłowo17 578 złpowyżej limitu · 37 sprzedaży mało sprzedażyza mało sprzedaży
Pozostałe dzielnice – jeszcze 10

Typowe ceny dzielnic – wrzesień 2025 – wrzesień 2026, każda z co najmniej 30 sprzedaży (liczba sprzedaży – pod ceną w tabeli).

To typowe ceny; konkretne mieszkanie może być droższe lub tańsze – sprawdź cenę ogłoszenia narzędziem „Czy to dobra cena?”. O kredycie decyduje bank. Limit wyliczamy według ustawy: średni wskaźnik kosztu odtworzenia 1 m² 8990,50 zł (gmina sąsiadująca ze stolicą województwa) z obwieszczeń wojewody z 27.03.2026 i 25.09.2026 × 1,3 albo 1,4. Wiążącą tabelę limitów publikuje BGK.

Jak dokładne są nasze wyceny – Gdynia

Wyniku testu trafności wycen w Gdyni jeszcze nie podajemy – test nie objął dość sprzedaży z tej miejscowości; ceny na tej stronie pochodzą z 1984 sprzedaży mieszkań (wrzesień 2025 – wrzesień 2026). Jak sprawdzamy trafność

Rejestr cen nieruchomości – Gdynia

Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 1984 sprzedaże mieszkań (Gdynia, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 1395 używanych i 589 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.

Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje

Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.

Poza mieszkaniami: miejsce w hali garażowej w Gdyni kosztowało typowo 40 tys. zł (107 sprzedaży), garaż jako osobny lokal – 78 tys. zł (38 sprzedaży); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Ceny miejsc postojowych i garaży w miastach.

Pytania i odpowiedzi – Gdynia

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Gdyni?

Typowa cena to 11 816 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026, 1395 sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 9935 zł/m² a 14 201 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 12 914 zł/m² (589 sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.

Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Gdyni?

Od września 2025 do czerwca 2026 policzyliśmy 1984 sprzedaże mieszkań: 1395 używanych i 589 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.

Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Gdyni?

Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 12 914 zł/m² (589 sprzedaży), a używane – po 11 816 zł/m² (1395 sprzedaży), wrzesień 2025 – czerwiec 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 9% więcej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.

Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Gdyni?

Około 577 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 11 533 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026, 671 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 487 000 zł do 695 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.

Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie do 40 m² w Gdyni?

Około 431 000 zł za 35 m² przy typowej cenie mieszkań do 40 m² – 12 323 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026, 312 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 35 m² wychodzi orientacyjnie od 364 000 zł do 504 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 35 m² – liczymy według metrażu, a nie liczby pokoi; piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.

Ile kosztuje mieszkanie 70 m² w Gdyni?

Około 796 000 zł za 70 m² przy typowej cenie mieszkań 60–80 m² – 11 374 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026, 267 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 70 m² wychodzi orientacyjnie od 687 000 zł do 948 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 70 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.

Gdzie mieszkania są najdroższe, a gdzie najtańsze w Gdyni?

Najwyższa typowa cena za m²: Orłowo – 17 578 zł/m² (37 sprzedaży). Najniższa: Pogórze – 9042 zł/m² (30 sprzedaży). Porównujemy 18 dzielnic, mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026. Typowa cena zależy też od tego, jakie mieszkania akurat się tam sprzedały – metraż, wiek budynku.

Czy mieszkania w Gdyni są droższe niż w całej Polsce?

W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 33% drożej. Województwo pomorskie: 9798 zł/m² (7303 sprzedaże) – tu o 21% drożej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – czerwiec 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.

Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają w Gdyni?

Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: +0,1%. Mieszkania używane – teraz 11 818 zł/m² z 503 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 11 807 zł/m² z 892 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±4,2%. Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.

Jak aktualne są ceny mieszkań w Gdyni?

Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do czerwca 2026 – razem 1984 sprzedaże mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 26.06.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. W ostatnich miesiącach jest tu w danych bardzo mało sprzedaży, więc typowa cena opiera się głównie na starszych transakcjach z tego okresu. Nie wiemy, czy dzisiejsze ceny są wyższe, czy niższe. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.

Obserwuj to miejsce

Chcesz śledzić ceny – Gdynia? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Typowa cena za m² – Gdynia, woj. pomorskie: 11 816 zł (mieszkania używane, 1395 sprzedaży, wrz 2025 – cze 2026). Karta ceny wycenowo.pl

Karta do udostępnienia

Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.

Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/gdynia/”.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w Gdyni?

Wyceń mieszkanie