Ceny mieszkań – Pogórze (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do września 2026 typowo po 12 538 zł/m² (113 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń).
- Typowa cena12 538 zł/m²mieszkania używane, 113 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
W skrócie – Pogórze
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: sierpień 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 380 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Pogórze
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Dane w tabeli
| Miesiąc | Mieszkania używane | sprzedaży | Nowe od dewelopera | sprzedaży |
|---|---|---|---|---|
| lip 25 | 12 517 zł | 30 | 11 192 zł | 58 |
| paź 25 | 12 755 zł | 30 | – | 0 |
| lis 25 | 12 429 zł | 33 | – | 0 |
| gru 25 | 12 346 zł | 30 | – | 0 |
| mar 26 | 12 285 zł | 31 | – | 0 |
| kwi 26 | 12 545 zł | 34 | 11 279 zł | 90 |
Ostatnio o 1,6% poniżej najwyższej typowej ceny na wykresie: 3 mies. do kwietnia 2026 (34 sprzedaże – mało sprzedaży) wobec 3 mies. do października 2025 (30 sprzedaży – mało sprzedaży).
Jak czytać wykres
Najwyższy punkt: 12 755 zł/m², 30 sprzedaży – mało sprzedaży, 3 mies. do października 2025; ostatni: 12 545 zł/m², 34 sprzedaże – mało sprzedaży, 3 mies. do kwietnia 2026. Wykres od lipca 2025.
Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.
Masz adres – Pogórze?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w dzielnicach – Pogórze
Cen dzielnic nie podajemy – nie mamy sprzedaży przypisanych do dzielnic tej miejscowości. Typowa cena jest dla całej miejscowości, bez podziału na dzielnice; różnice pokazują metraż i ulice.
Ceny na ulicach – Pogórze
Co najmniej 30 sprzedaży (wrzesień 2025 – wrzesień 2026) miała tylko jedna ulica. Cenę swojego adresu sprawdzisz w wyszukiwarce adresu.
| Ulica | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| ul. Ignacego Jana Paderewskiego | 12 638 zł/m² | 31 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 1 rok |
Cena z dłuższego okresu (2 albo 3 lata), bo w ostatnich 12 miesiącach było tam mniej niż 30 sprzedaży; starsze ceny przeliczyliśmy na poziom z ostatnich 12 miesięcy danych.
| Ulica | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| ul. Feliksa Dorsza | 8110 zł/m²nowe mieszkania | 50 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Katalońska | 11 999 zł/m²nowe mieszkania | 57 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. ks. Jana Twardowskiego | 7914 zł/m²nowe mieszkania | 59 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Tadeusza Kościuszki | 13 142 zł/m² | 43 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Tadeusza Różewicza | 9950 zł/m²nowe mieszkania | 38 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
Ulice bez typowej ceny (za mało sprzedaży)
Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.
Przy ulicy – typowa cena m² mieszkań używanych jej osiedla, dzielnicy albo całego miasta, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 (w nawiasie sprzedaże w obszarze). To nie jest cena ulicy.
- ul. Almeryjskamniej niż 10 sprzedaży · Pogórze (całe miasto): 12 538 zł/m² (113 sprzedaży)
- ul. Aragońskamniej niż 10 sprzedaży · Pogórze (całe miasto): 12 538 zł/m² (113 sprzedaży)
- ul. Stefana Czarnieckiegomniej niż 10 sprzedaży · Pogórze (całe miasto): 12 538 zł/m² (113 sprzedaży)
- ul. Teodora Śliwińskiego11 sprzedaży · Pogórze (całe miasto): 12 538 zł/m² (113 sprzedaży)
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu i rynku (nowe czy używane)
- Metraż (używane): najdrożej za m² 40–60 m², najtaniej 60–80 m² – różnica 6% (55 i 36 sprzedaży mało sprzedaży).
- Nowe czy używane: nowe o 10% taniej za m² (267 i 113 sprzedaży).
- Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 172 z 380 sprzedaży (45%).
- Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).
wrzesień 2025 – wrzesień 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | za mało sprzedażytylko 11 sprzedaży | 11 956 złtypowo 11,6–12,2 tys. zł · 56 sprzedaży mało sprzedaży |
| 40–60 m² | 12 860 złtypowo 12–13,6 tys. zł · 55 sprzedaży mało sprzedaży | 11 398 złtypowo 11–11,8 tys. zł · 117 sprzedaży |
| 60–80 m² | 12 181 złtypowo 11,1–13,3 tys. zł · 36 sprzedaży mało sprzedaży | 10 385 złtypowo 9,8–10,9 tys. zł · 82 sprzedaże |
| ponad 80 m² | za mało sprzedażytylko 11 sprzedaży | 11 287 zł37 sprzedaży mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. |
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 50 i 70 m² – Pogórze?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 50 m² – około 643 000 zł (12 860 zł/m² w przedziale 40–60 m², 55 sprzedaży mało sprzedaży)
- 70 m² – około 853 000 zł (12 181 zł/m² w przedziale 60–80 m², 36 sprzedaży mało sprzedaży)
Według wielkości: 40–60 m² · 60–80 m²
Według liczby izb (używane, typowa cena całego mieszkania): 2 izby – 573 tys. zł (42 sprzedaże), 3 izby – 735 tys. zł (48 sprzedaży); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Izba to nie zawsze pokój – bywa nią też oddzielna kuchnia, więc to nie ceny mieszkań dwu- czy trzypokojowych. Ceny według liczby izb w miastach – w tabeli 40 miast z największą liczbą sprzedaży, to miasto w pliku CSV.
Ile kosztuje mieszkanie w miejscowości Pogórze? Przykład: dwa mieszkania 50 m²
Szukasz mieszkania około 50 m² w miejscowości Pogórze? Tak wypadają mieszkania 40–60 m² używane i nowe od dewelopera (wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – typowa cena za m² każdej grupy razy 50 m²:
Różnica to ok. 73 000 zł (13% za m²). To nie jest dopłata za samą nowość: nowe mieszkania stoją często w innych częściach miejscowości i bywają sprzedawane bez wykończenia. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.
Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).
Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →
Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Pogórze
Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 113 sprzedaży.
Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
| Cena za m² | Sprzedaże |
|---|---|
| poniżej 12 tys. zł | 37 |
| 12–13 tys. zł | 30 |
| od 13 tys. zł | 46 |
Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.
Ceny ofertowe deweloperów a ceny z aktów – Pogórze
W skrócie: cena ofertowa nowego mieszkania w miejscowości Pogórze jest o 10% wyższa niż cena z aktów notarialnych.
Cena ofertowa to cena z cennika w dniu pobrania, a nie cena, za którą mieszkanie się sprzedało. Akt przy nowym mieszkaniu podpisuje się zwykle po oddaniu budynku, często rok–dwa po umowie deweloperskiej – to inne mieszkania i inny czas, więc różnica nie jest rabatem. Ceny ofertowe w innych miastach i opis danych
Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości; ceny ofertowe – cenniki deweloperów z dane.gov.pl (licencja CC0 1.0), opracowanie wycenowo.pl. Źródła i licencje
Kupujesz od dewelopera? Omów ofertę z ekspertem – zestawi cenę z cennika z cenami nowych mieszkań z aktów w okolicy.
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Pogórze: o 28% więcej niż w całym województwie (pomorskie, 7303 sprzedaże) i o 41% więcej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
Wśród 24 miejscowości z województwa pomorskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Pogórze ma 3. najwyższą typową cenę za m².
- Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 13% taniej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 199 sprzedaży nowych i 91 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
- Używane mieszkania kupowały tu w 1% firmy i inne podmioty (113 sprzedaży ze znaną kategorią, wrzesień 2025 – wrzesień 2026), a sprzedawały w 5% – kto kupuje i sprzedaje.
Inne miejscowości – województwo pomorskie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Pogórze (typowa cena).
Szczegóły, źródła i pytania
Jak dokładne są nasze wyceny – Pogórze
Sprawdziliśmy to na 92 sprzedażach mieszkań używanych i nowych z okresu 24.06.2026–23.09.2026. Każde mieszkanie wyceniliśmy tak, jakby jeszcze się nie sprzedało – z cen podobnych mieszkań z całej miejscowości sprzed tej sprzedaży – i porównaliśmy wynik z ceną z aktu notarialnego. Połowa wycen różniła się od ceny z aktu o mniej niż 2,5%, a 85% – o najwyżej 10%. Wyniki w innych miastach
Rejestr cen nieruchomości – Pogórze
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 380 sprzedaży mieszkań (Pogórze, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 113 używanych i 267 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Pytania i odpowiedzi – Pogórze
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania – Pogórze?
Typowa cena to 12 538 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 113 sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 11 519 zł/m² a 13 613 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 11 337 zł/m² (267 sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości – Pogórze?
Od września 2025 do września 2026 policzyliśmy 380 sprzedaży mieszkań: 113 używanych i 267 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Czy nowe mieszkania są droższe niż używane – Pogórze?
Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 11 337 zł/m² (267 sprzedaży), a używane – po 12 538 zł/m² (113 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 10% mniej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² – Pogórze?
Około 643 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 12 860 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 55 sprzedaży – mało sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 599 000 zł do 681 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje mieszkanie 70 m² – Pogórze?
Około 853 000 zł za 70 m² przy typowej cenie mieszkań 60–80 m² – 12 181 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 36 sprzedaży – mało sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 70 m² wychodzi orientacyjnie od 776 000 zł do 934 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 70 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Czy mieszkania w miejscowości Pogórze są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 41% drożej. Województwo pomorskie: 9798 zł/m² (7303 sprzedaże) – tu o 28% drożej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają – Pogórze?
Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: +1,2%. Mieszkania używane – teraz 12 645 zł/m² z 51 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 12 494 zł/m² z 62 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±6,1%. Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Jak aktualne są ceny mieszkań – Pogórze?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do września 2026 – razem 380 sprzedaży mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 24.08.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. Dlatego okres kończy się przed dniem pobrania, a najnowsze tygodnie jeszcze się uzupełniają. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Pogórze? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/pogorze/”.