Ceny mieszkań – Bielsko-Biała (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do września 2026 typowo po 8282 zł/m² (597 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń).
- Typowa cena8282 zł/m²mieszkania używane, 597 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026
- Twoje osiedle5 osiedlitypowa cena i liczba sprzedaży w każdej
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: październik 2025 – maj 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
W skrócie – Bielsko-Biała
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: sierpień 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 987 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Bielsko-Biała
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Dane w tabeli
| Miesiąc | Mieszkania używane | sprzedaży | Nowe od dewelopera | sprzedaży |
|---|---|---|---|---|
| gru 24 | 7871 zł | 120 | 9044 zł | 47 |
| sty 25 | 8255 zł | 144 | 8641 zł | 60 |
| lut 25 | 8356 zł | 150 | 8617 zł | 88 |
| mar 25 | 8384 zł | 129 | 9819 zł | 127 |
| kwi 25 | 8280 zł | 114 | 9959 zł | 153 |
| maj 25 | 8019 zł | 144 | 10 418 zł | 135 |
| cze 25 | 7990 zł | 153 | 9592 zł | 99 |
| lip 25 | 7919 zł | 157 | 9636 zł | 66 |
| sie 25 | 7882 zł | 136 | 9571 zł | 50 |
| wrz 25 | 7907 zł | 146 | 10 442 zł | 68 |
| paź 25 | 7857 zł | 156 | 10 584 zł | 108 |
| lis 25 | 7921 zł | 146 | 10 418 zł | 141 |
| gru 25 | 7984 zł | 142 | 10 251 zł | 145 |
| sty 26 | 8382 zł | 145 | 10 104 zł | 141 |
| lut 26 | 8399 zł | 165 | 10 284 zł | 102 |
| mar 26 | 8399 zł | 179 | 10 553 zł | 85 |
| kwi 26 | 8282 zł | 185 | 10 300 zł | 65 |
| maj 26 | 8209 zł | 189 | 10 238 zł | 93 |
| cze 26 | 8333 zł | 183 | 10 203 zł | 120 |
| lip 26 | 8246 zł | 179 | 10 237 zł | 121 |
| sie 26 | 8478 zł | 133 | 10 219 zł | 82 |
| wrz 26 | 8103 zł | 77 | 10 191 zł | 32 |
Ostatnio o 4,4% poniżej najwyższej typowej ceny na wykresie: 3 mies. do września 2026 (77 sprzedaży) wobec 3 mies. do sierpnia 2026 (133 sprzedaże).
Jak czytać wykres
Najwyższy punkt: 8478 zł/m², 133 sprzedaże, 3 mies. do sierpnia 2026; ostatni: 8103 zł/m², 77 sprzedaży, 3 mies. do września 2026. Wykres od grudnia 2024.
Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.
Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach
Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: +1,4% – bez wyraźnej zmiany (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 611 sprzedaży, 2025 r.: 570 sprzedaży).
| Rok | Typowa cena za m², mieszkania używane | Zmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku |
|---|---|---|
| 2025styczeń – grudzień 2025 | 8038 zł570 sprzedaży | +1,4%bez wyraźnej zmiany |
| 2024styczeń – grudzień 2024 | 7894 zł611 sprzedaży | +15,1% |
| 2023styczeń – grudzień 2023 | 6946 zł650 sprzedaży | +6,4% |
| 2022styczeń – grudzień 2022 | 6549 zł560 sprzedaży | – |
Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±4,2%. Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot.
Jak liczymy zmianę rok do roku
Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje
Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.
Ulice, osiedla i dzielnice z największą zmianą typowej ceny rok do roku: gdzie ceny mieszkań rosną najszybciej.
Osadź wykres u siebie
Wykres cen mieszkań – Bielsko-Biała: typowa cena za m², liczba sprzedaży, okres, źródło i link. Wklej kod na stronę lub blog. Liczby odświeżają się same po każdej aktualizacji danych. Podgląd wykresu – Bielsko-Biała
<iframe src="https://wycenowo.pl/osadz/ceny/bielsko-biala/" title="Wykres cen mieszkań – Bielsko-Biała (wycenowo.pl)" width="100%" height="480" style="border:0;max-width:700px" loading="lazy"></iframe>
<p><a href="https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/bielsko-biala/">wycenowo.pl – ceny mieszkań Bielsko-Biała</a></p>
Masz adres w Bielsku-Białej?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w osiedlach – Bielsko-Biała
Typowa cena za m² w osiedlach (jednostkach pomocniczych miasta), wrzesień 2025 – wrzesień 2026, osobno dla mieszkań używanych i nowych. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy
Najdrożej: Kamienica – 11 421 zł/m²; najtaniej: Wapienica – 8485 zł/m² (typowa cena za m², mieszkania używane).
| Osiedle | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| Kamienica | 11 421 zł34 sprzedaże mało sprzedaży | za mało sprzedażytylko 16 sprzedaży |
| Stare Bielsko | 9333 zł32 sprzedaże mało sprzedaży | 10 104 zł143 sprzedaże |
| Bielsko Południe | 9194 zł34 sprzedaże mało sprzedaży | 8105 zł64 sprzedaże · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. |
| Złote Łany | 8555 zł50 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| Wapienica | 8485 zł39 sprzedaży mało sprzedaży | 10 626 zł48 sprzedaży mało sprzedaży |
mało sprzedaży – mniej niż 60 sprzedaży, więc taki wynik jest mniej pewny (co to znaczy).
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
Cena z dłuższego okresu (2 lata), bo w ostatnich 12 miesiącach było tam mniej niż 30 sprzedaży.
| Miejsce | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| Beskidzkie | 7993 zł/m² | 50 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Biała Północ | 10 065 zł/m²nowe mieszkania | 47 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Górne Przedmieście | 7880 zł/m² | 42 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Grunwaldzkie | 7862 zł/m² | 45 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Komorowice Krakowskie | 7876 zł/m² | 31 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Mikuszowice Śląskie | 9013 zł/m² | 40 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Słoneczne | 8042 zł/m² | 38 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Śródmieście | 7608 zł/m² | 52 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Wojska Polskiego | 7756 zł/m² | 32 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
Osiedla, w których sprzedaży było za mało, żeby podać typową cenę
Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.
- Aleksandrowicemniej niż 10 sprzedaży
- Biała Krakowska11 sprzedaży
- Biała Śródmieściemniej niż 10 sprzedaży
- Biała Wschód17 sprzedaży
- Hałcnów17 sprzedaży
- Karpackiemniej niż 10 sprzedaży
- Kopernika11 sprzedaży
- Leszczyny13 sprzedaży
- Lipnik12 sprzedaży
- Mieszka Imniej niż 10 sprzedaży
- Mikuszowice Krakowskiemniej niż 10 sprzedaży
- Piastowskiemniej niż 10 sprzedaży
Pokaż wszystkie 14
- Polskich Skrzydełmniej niż 10 sprzedaży
- Straconkamniej niż 10 sprzedaży
Nazwę, typową cenę i liczbę sprzedaży pokazuje dymek – najedź na obszar albo go dotknij.
Typowa cena za m², mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026; szare pola – mniej niż 30 sprzedaży. Granice: © autorzy OpenStreetMap (ODbL). Kliknij osiedle, żeby zobaczyć szczegóły.
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Ceny na 3 ulicach
Typowa cena za m² przy ulicach z co najmniej 30 sprzedażami, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – najwięcej sprzedaży najpierw.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena.
Wszystkie ulice w Bielsku-Białej (16) → w tym 13 z ceną z 24 mies.
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu, dzielnicy i rynku (nowe czy używane)
- Metraż (używane): najdrożej za m² do 40 m², najtaniej ponad 80 m² – różnica 27% (150 i 77 sprzedaży).
- Nowe czy używane: nowe o 24% drożej za m² (390 i 597 sprzedaży).
- Dzielnica (używane): Kamienica o 35% drożej za m² niż Wapienica (34 i 39 sprzedaży mało sprzedaży).
- Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 458 z 987 sprzedaży (46%).
- Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).
wrzesień 2025 – wrzesień 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | 8770 złtypowo 7,3–10,1 tys. zł · 150 sprzedaży | 10 652 złtypowo 9,9–11,4 tys. zł · 73 sprzedaże |
| 40–60 m² | 8373 złtypowo 7,4–10 tys. zł · 271 sprzedaży | 10 501 złtypowo 9,5–11,3 tys. zł · 187 sprzedaży |
| 60–80 m² | 8079 złtypowo 6,8–9,8 tys. zł · 99 sprzedaży | 9995 złtypowo 8,7–11 tys. zł · 81 sprzedaży |
| ponad 80 m² | 6881 złtypowo 5,5–8,7 tys. zł · 77 sprzedaży | 8385 złtypowo 7,5–9,6 tys. zł · 49 sprzedaży mało sprzedaży |
„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 35, 50, 70 i 90 m² w Bielsku-Białej?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 35 m² – około 307 000 zł (8770 zł/m² w przedziale do 40 m², 150 sprzedaży)
- 50 m² – około 419 000 zł (8373 zł/m² w przedziale 40–60 m², 271 sprzedaży)
- 70 m² – około 566 000 zł (8079 zł/m² w przedziale 60–80 m², 99 sprzedaży)
- 90 m² – około 619 000 zł (6881 zł/m² w przedziale ponad 80 m², 77 sprzedaży)
Według wielkości: do 40 m² · 40–60 m² · 60–80 m² · ponad 80 m²
Według liczby izb (używane, typowa cena całego mieszkania): 2 izby – 344 tys. zł (140 sprzedaży), 3 izby – 390 tys. zł (238 sprzedaży), 4+ izby – 485 tys. zł (198 sprzedaży); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Izba to nie zawsze pokój – bywa nią też oddzielna kuchnia, więc to nie ceny mieszkań dwu- czy trzypokojowych. Ceny według liczby izb w miastach.
Ile kosztuje mieszkanie w Bielsku-Białej? Przykład: dwa mieszkania 50 m²
Szukasz mieszkania około 50 m² w Bielsku-Białej? Tak wypadają mieszkania 40–60 m² używane i nowe od dewelopera (wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – typowa cena za m² każdej grupy razy 50 m²:
Różnica to ok. 106 000 zł (20% za m²). To nie jest dopłata za samą nowość: nowe mieszkania stoją często w innych częściach miejscowości i bywają sprzedawane bez wykończenia. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.
Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).
Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →
Co kupisz za swój budżet w Bielsku-Białej
Orientacyjnie: ile metrów używanego mieszkania wychodzi za 3 przykładowe kwoty przy typowej cenie za m² w całym mieście i w osiedlach. Środkowa kwota to mniej więcej cena 50 m² przy typowej cenie w mieście, pozostałe – o ok. 30% mniej i więcej. Sprzedaże: wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
| Gdzie | Za 300 tys. zł | Za 400 tys. zł | Za 550 tys. zł |
|---|---|---|---|
| Bielsko-Biała – całe miasto8282 zł/m² · 597 sprzedaży | ok. 36 m² | ok. 48 m² | ok. 66 m² |
| Wapienica (najtańsze osiedle)8485 zł/m² · 39 sprzedaży mało sprzedaży | ok. 35 m² | ok. 47 m² | ok. 65 m² |
| Złote Łany (osiedle z ceną najbliżej typowej)8555 zł/m² · 50 sprzedaży mało sprzedaży | ok. 35 m² | ok. 47 m² | ok. 64 m² |
| Kamienica (najdroższe osiedle)11 421 zł/m² · 34 sprzedaże mało sprzedaży | ok. 26 m² | ok. 35 m² | ok. 48 m² |
To przeliczenie orientacyjne (kwota ÷ typowa cena za m²), nie oferta: typowe ceny mieszkań sprzedanych w podanym okresie, z aktów notarialnych, bez kosztów zakupu i remontu. Pokazujemy tylko miejsca z co najmniej 30 sprzedażami; mało sprzedaży – od 30 do 59.
Sprawdź swój budżet dowolna kwota, metraż albo liczba pokoi
Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Bielsko-Biała
Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 597 sprzedaży.
Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
| Cena za m² | Sprzedaże |
|---|---|
| poniżej 5 tys. zł | 35 |
| 5–7 tys. zł | 121 |
| 7–8 tys. zł | 110 |
| 8–9 tys. zł | 116 |
| 9–10 tys. zł | 76 |
| 10–11 tys. zł | 50 |
| 11–12 tys. zł | 45 |
| od 12 tys. zł | 44 |
Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.
Ceny ofertowe deweloperów a ceny z aktów – Bielsko-Biała
W skrócie: cena ofertowa nowego mieszkania w Bielsku-Białej jest o 10% wyższa niż cena z aktów notarialnych.
Cena ofertowa to cena z cennika w dniu pobrania, a nie cena, za którą mieszkanie się sprzedało. Akt przy nowym mieszkaniu podpisuje się zwykle po oddaniu budynku, często rok–dwa po umowie deweloperskiej – to inne mieszkania i inny czas, więc różnica nie jest rabatem. Ceny ofertowe w innych miastach i opis danych
Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości; ceny ofertowe – cenniki deweloperów z dane.gov.pl (licencja CC0 1.0), opracowanie wycenowo.pl. Źródła i licencje
Kupujesz od dewelopera? Omów ofertę z ekspertem – zestawi cenę z cennika z cenami nowych mieszkań z aktów w okolicy.
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Bielsko-Biała: o 34% więcej niż w całym województwie (śląskie, 11 019 sprzedaży) i o 7% mniej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
Wśród 30 miejscowości z województwa śląskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Bielsko-Biała ma najwyższą typową cenę za m².
Ceny w okolicy
Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin. Taniej: Żory (o 28%). Podobnie (różnica poniżej 3%): Katowice.
- Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 24% drożej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 390 sprzedaży nowych i 597 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
- Na 1000 mieszkańców przypadło tu 6,0 sprzedaży mieszkań (987 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026; mieszkańcy: GUS, licencja CC BY 4.0, stan na 31.12.2025; 20. miejsce z 23 miast) – porównanie miast.
Inne miejscowości – województwo śląskie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Bielsko-Biała (typowa cena).
Szczegóły, źródła i pytania
Transakcje dostępne w rejestrze według miesiąca – Bielsko-Biała
Mieszkania używane, czerwiec 2025 – maj 2026: liczba sprzedaży w rejestrze (pasek) i typowa cena za m² w miesiącu. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy
listopad 2023 – grudzień 2025: najwyższa typowa cena – luty: o 5,2% wyższa niż w 12 miesiącach wokół (98 sprzedaży z 2 lat). Więcej: kiedy najlepiej sprzedać mieszkanie.
Limit ceny w programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” – Bielsko-Biała
W skrócie: typowa cena w Bielsku-Białej: mieszkania używane – poniżej limitu, nowe mieszkania od dewelopera – powyżej limitu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026).
Szczegóły limitu i ceny osiedli
W programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” (kredyt bez wkładu własnego z gwarancją BGK) cena za m² nie może przekroczyć limitu. Limit na IV kwartał 2026 (sprawdzone 5.10.2026) obok typowej ceny z aktów notarialnych:
- Mieszkania używane (i każdy zakup nie od dewelopera): limit 9421,10 zł/m² – typowa cena w Bielsku-Białej: 8282 zł/m² (597 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
- Nowe mieszkania od dewelopera (pierwszy nabywca): limit 10 145,80 zł/m² – typowa cena w Bielsku-Białej: 10 279 zł/m² (390 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – powyżej limitu.
- Osiedla z typową ceną poniżej limitu (mieszkania używane): 4 z 5
- Osiedla z typową ceną poniżej limitu (nowe mieszkania): 1 z 2
| Osiedle | Używane – typowa cena za m² i limit | Nowe – typowa cena za m² i limit |
|---|---|---|
| Wapienica | 8485 złponiżej limitu · 39 sprzedaży mało sprzedaży | 10 626 złpowyżej limitu · 48 sprzedaży mało sprzedaży |
| Złote Łany | 8555 złponiżej limitu · 50 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Bielsko Południe | 9194 złponiżej limitu · 34 sprzedaże mało sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Stare Bielsko | 9333 złponiżej limitu · 32 sprzedaże mało sprzedaży | 10 104 złponiżej limitu · 143 sprzedaże |
| Kamienica | 11 421 złpowyżej limitu · 34 sprzedaże mało sprzedaży | za mało sprzedaży |
Typowe ceny osiedli – wrzesień 2025 – wrzesień 2026, każda z co najmniej 30 sprzedaży (liczba sprzedaży – pod ceną w tabeli).
To typowe ceny; konkretne mieszkanie może być droższe lub tańsze – sprawdź cenę ogłoszenia narzędziem „Czy to dobra cena?”. O kredycie decyduje bank. Limit wyliczamy według ustawy: średni wskaźnik kosztu odtworzenia 1 m² 7247,00 zł (pozostała część województwa) z obwieszczeń wojewody z 25.03.2026 i 28.09.2026 × 1,3 albo 1,4. Wiążącą tabelę limitów publikuje BGK.
Jak dokładne są nasze wyceny – Bielsko-Biała
Sprawdziliśmy to na 138 sprzedażach mieszkań używanych i nowych z okresu 24.06.2026–23.09.2026. Każde mieszkanie wyceniliśmy tak, jakby jeszcze się nie sprzedało – z cen podobnych mieszkań z całej miejscowości sprzed tej sprzedaży – i porównaliśmy wynik z ceną z aktu notarialnego. Połowa wycen różniła się od ceny z aktu o mniej niż 11,8%, a 46% – o najwyżej 10%. Wyniki w innych miastach
Rejestr cen nieruchomości – Bielsko-Biała
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 987 sprzedaży mieszkań (Bielsko-Biała, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 597 używanych i 390 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Pytania i odpowiedzi – Bielsko-Biała
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Bielsku-Białej?
Typowa cena to 8282 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 597 sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 6935 zł/m² a 9875 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 10 279 zł/m² (390 sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Bielsku-Białej?
Od września 2025 do września 2026 policzyliśmy 987 sprzedaży mieszkań: 597 używanych i 390 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Bielsku-Białej?
Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 10 279 zł/m² (390 sprzedaży), a używane – po 8282 zł/m² (597 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 24% więcej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Bielsku-Białej?
Około 419 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 8373 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 271 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 370 000 zł do 498 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie do 40 m² w Bielsku-Białej?
Około 307 000 zł za 35 m² przy typowej cenie mieszkań do 40 m² – 8770 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 150 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 35 m² wychodzi orientacyjnie od 255 000 zł do 353 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 35 m² – liczymy według metrażu, a nie liczby pokoi; piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje mieszkanie 70 m² w Bielsku-Białej?
Około 566 000 zł za 70 m² przy typowej cenie mieszkań 60–80 m² – 8079 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 99 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 70 m² wychodzi orientacyjnie od 478 000 zł do 688 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 70 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Gdzie mieszkania są najdroższe, a gdzie najtańsze w Bielsku-Białej?
Najwyższa typowa cena za m²: Kamienica – 11 421 zł/m² (34 sprzedaże). Najniższa: Wapienica – 8485 zł/m² (39 sprzedaży). Porównujemy 5 dzielnic, mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Typowa cena zależy też od tego, jakie mieszkania akurat się tam sprzedały – metraż, wiek budynku.
Czy mieszkania w Bielsku-Białej są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 7% taniej. Województwo śląskie: 6203 zł/m² (11 019 sprzedaży) – tu o 34% drożej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają w Bielsku-Białej?
Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: −0,7%. Mieszkania używane – teraz 8246 zł/m² z 279 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 8307 zł/m² z 318 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±5,2%. Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Jak aktualne są ceny mieszkań w Bielsku-Białej?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do września 2026 – razem 987 sprzedaży mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 21.08.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. Dlatego okres kończy się przed dniem pobrania, a najnowsze tygodnie jeszcze się uzupełniają. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Bielsko-Biała? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/bielsko-biala/”.