Ceny mieszkań – Mysłowice (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do maja 2026 typowo po 6105 zł/m² (153 sprzedaże z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń). Rejestr cen w Mysłowicach ma na razie sprzedaże do maja 2026.
- Typowa cena6105 zł/m²mieszkania używane, 153 sprzedaże, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, ostatnie akty: maj 2026
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: wrzesień 2025 – luty 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
Uwaga – cała miejscowość, rynek wtórny: najnowsze akty jeszcze spływają do rejestru, więc ceny mogą opierać się głównie na starszych transakcjach: 84% sprzedaży mieszkań używanych z ostatnich 12 mies. pochodzi z okresu wrzesień 2025 – marzec 2026; najnowsza sprzedaż w danych: maj 2026.
W skrócie – Mysłowice
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: maj 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 164 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Mysłowice
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Dane w tabeli
| Miesiąc | Mieszkania używane | sprzedaży | Nowe od dewelopera | sprzedaży |
|---|---|---|---|---|
| gru 24 | 5500 zł | 73 | 9773 zł | 58 |
| sty 25 | 5590 zł | 67 | 9811 zł | 70 |
| lut 25 | 5717 zł | 73 | 10 082 zł | 44 |
| mar 25 | 5908 zł | 84 | – | 0 |
| kwi 25 | 6128 zł | 89 | – | 0 |
| maj 25 | 5697 zł | 89 | – | 0 |
| cze 25 | 5602 zł | 90 | – | 0 |
| lip 25 | 5583 zł | 91 | – | 0 |
| sie 25 | 5783 zł | 86 | – | 0 |
| wrz 25 | 5905 zł | 84 | – | 0 |
| paź 25 | 5905 zł | 96 | – | 0 |
| lis 25 | 5774 zł | 88 | – | 0 |
| gru 25 | 5653 zł | 75 | – | 0 |
| sty 26 | 6078 zł | 70 | – | 0 |
| lut 26 | 6250 zł | 65 | – | 0 |
| mar 26 | 6553 zł | 55 | – | 0 |
Ostatnio najwyższa typowa cena na wykresie: 3 mies. do marca 2026 (55 sprzedaży – mało sprzedaży).
Jak czytać wykres
Ostatni punkt: 6553 zł/m², 55 sprzedaży – mało sprzedaży, 3 mies. do marca 2026. Wykres od grudnia 2024.
Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.
Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach
Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: +6,2% – więcej niż zwykłe wahania (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 317 sprzedaży, 2025 r.: 333 sprzedaże).
| Rok | Typowa cena za m², mieszkania używane | Zmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku |
|---|---|---|
| 2025styczeń – grudzień 2025 | 5744 zł333 sprzedaże | +6,2% |
| 2024styczeń – grudzień 2024 | 5426 zł317 sprzedaży | – |
Ta zmiana jest większa niż zwykłe wahania typowej ceny przy tej liczbie sprzedaży (ok. ±5,1%). Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot.
Jak liczymy zmianę rok do roku
Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje
Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.
Osadź wykres u siebie
Wykres cen mieszkań – Mysłowice: typowa cena za m², liczba sprzedaży, okres, źródło i link. Wklej kod na stronę lub blog. Liczby odświeżają się same po każdej aktualizacji danych. Podgląd wykresu – Mysłowice
<iframe src="https://wycenowo.pl/osadz/ceny/myslowice/" title="Wykres cen mieszkań – Mysłowice (wycenowo.pl)" width="100%" height="480" style="border:0;max-width:700px" loading="lazy"></iframe>
<p><a href="https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/myslowice/">wycenowo.pl – ceny mieszkań Mysłowice</a></p>
Masz adres w Mysłowicach?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w dzielnicach – Mysłowice
Cen dzielnic nie podajemy – nie mamy sprzedaży przypisanych do dzielnic tej miejscowości. Typowa cena jest dla całej miejscowości, bez podziału na dzielnice; różnice pokazują metraż.
Ceny na ulicach – Mysłowice
W ostatnich 12 miesiącach żadna ulica nie miała 30 sprzedaży. Niżej ulice z ceną z dłuższego okresu – 2 lata. Cenę swojego adresu sprawdzisz w wyszukiwarce adresu.
Cena z dłuższego okresu (2 lata), bo w ostatnich 12 miesiącach było tam mniej niż 30 sprzedaży.
| Ulica | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| ul. Fryderyka Chopina | 10 357 zł/m² | 50 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Wielka Skotnica | 5739 zł/m² | 33 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
Ulice bez typowej ceny (za mało sprzedaży)
Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.
Przy ulicy – typowa cena m² mieszkań używanych jej osiedla, dzielnicy albo całego miasta, wrzesień 2025 – maj 2026 (w nawiasie sprzedaże w obszarze). To nie jest cena ulicy.
- ul. Armii Krajowejmniej niż 10 sprzedaży · Mysłowice (całe miasto): 6105 zł/m² (153 sprzedaże)
- ul. Bolinymniej niż 10 sprzedaży · Mysłowice (całe miasto): 6105 zł/m² (153 sprzedaże)
- ul. Brzęczkowickamniej niż 10 sprzedaży · Mysłowice (całe miasto): 6105 zł/m² (153 sprzedaże)
- ul. Gustawa Morcinkamniej niż 10 sprzedaży · Mysłowice (całe miasto): 6105 zł/m² (153 sprzedaże)
- ul. Katowickamniej niż 10 sprzedaży · Mysłowice (całe miasto): 6105 zł/m² (153 sprzedaże)
- ul. ks. Jana Nygimniej niż 10 sprzedaży · Mysłowice (całe miasto): 6105 zł/m² (153 sprzedaże)
- ul. ks. kardynała Augusta Hlondamniej niż 10 sprzedaży · Mysłowice (całe miasto): 6105 zł/m² (153 sprzedaże)
- ul. Orła Białegomniej niż 10 sprzedaży · Mysłowice (całe miasto): 6105 zł/m² (153 sprzedaże)
- ul. Słoneczne Wzgórzemniej niż 10 sprzedaży · Mysłowice (całe miasto): 6105 zł/m² (153 sprzedaże)
- ul. Stanisława Wyspiańskiegomniej niż 10 sprzedaży · Mysłowice (całe miasto): 6105 zł/m² (153 sprzedaże)
- ul. Wojciecha Korfantegomniej niż 10 sprzedaży · Mysłowice (całe miasto): 6105 zł/m² (153 sprzedaże)
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu
- Metraż (używane): najdrożej za m² 60–80 m², najtaniej 40–60 m² – różnica 15% (41 i 81 sprzedaży mało sprzedaży).
- Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 81 z 164 sprzedaży (49%).
- Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).
wrzesień 2025 – maj 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | 5440 zł100 sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| 40–60 m² | 5830 złtypowo 5–6,9 tys. zł · 81 sprzedaży | 9347 zł41 sprzedaży mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. |
| 60–80 m² | 6694 złtypowo 5,3–7,6 tys. zł · 41 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| ponad 80 m² | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 50 i 70 m² w Mysłowicach?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 50 m² – około 292 000 zł (5830 zł/m² w przedziale 40–60 m², 81 sprzedaży)
- 70 m² – około 469 000 zł (6694 zł/m² w przedziale 60–80 m², 41 sprzedaży mało sprzedaży)
Według liczby izb (używane, typowa cena całego mieszkania): 3 izby – 270 tys. zł (66 sprzedaży), 4+ izby – 383 tys. zł (65 sprzedaży); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Izba to nie zawsze pokój – bywa nią też oddzielna kuchnia, więc to nie ceny mieszkań dwu- czy trzypokojowych. Ceny według liczby izb w miastach – w tabeli 40 miast z największą liczbą sprzedaży, to miasto w pliku CSV.
Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Mysłowice
Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 153 sprzedaże.
Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
| Cena za m² | Sprzedaże |
|---|---|
| poniżej 5 tys. zł | 30 |
| 5–6 tys. zł | 44 |
| 6–7 tys. zł | 35 |
| od 7 tys. zł | 44 |
Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Mysłowice: o 2% mniej niż w całym województwie (śląskie, 11 019 sprzedaży) i o 31% mniej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
Wśród 30 miejscowości z województwa śląskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Mysłowice ma 12. najwyższą typową cenę za m².
Ceny w okolicy
Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin.
- Liczby sprzedaży na 1000 mieszkańców tu nie porównujemy z innymi miastami: dane rejestru niepełne (do 05.2026) – porównanie miast.
- Używane mieszkania kupowały tu w 3% firmy i inne podmioty (153 sprzedaże ze znaną kategorią, wrzesień 2025 – wrzesień 2026), a sprzedawały w 3% – kto kupuje i sprzedaje.
Inne miejscowości – województwo śląskie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Mysłowice (typowa cena).
Szczegóły, źródła i pytania
Transakcje dostępne w rejestrze według miesiąca – Mysłowice
Mieszkania używane, czerwiec 2025 – maj 2026: liczba sprzedaży w rejestrze (pasek) i typowa cena za m² w miesiącu. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy
listopad 2023 – grudzień 2025: najniższa typowa cena – grudzień: o 6,2% niższa niż w 12 miesiącach wokół (74 sprzedaże z 3 lat). Więcej: kiedy najlepiej sprzedać mieszkanie.
Limit ceny w programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” – Mysłowice
W skrócie: typowa cena w Mysłowicach: mieszkania używane – poniżej limitu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026).
Szczegóły limitu
W programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” (kredyt bez wkładu własnego z gwarancją BGK) cena za m² nie może przekroczyć limitu. Limit na IV kwartał 2026 (sprawdzone 5.10.2026) obok typowej ceny z aktów notarialnych:
- Mieszkania używane (i każdy zakup nie od dewelopera): limit 9897,88 zł/m² – typowa cena w Mysłowicach: 6105 zł/m² (153 sprzedaże, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
To typowe ceny; konkretne mieszkanie może być droższe lub tańsze – sprawdź cenę ogłoszenia narzędziem „Czy to dobra cena?”. O kredycie decyduje bank. Limit wyliczamy według ustawy: średni wskaźnik kosztu odtworzenia 1 m² 7613,75 zł (gmina sąsiadująca ze stolicą województwa) z obwieszczeń wojewody z 25.03.2026 i 28.09.2026 × 1,3 albo 1,4. Wiążącą tabelę limitów publikuje BGK.
Jak dokładne są nasze wyceny – Mysłowice
Wyniku testu trafności wycen w Mysłowicach jeszcze nie podajemy – test nie objął dość sprzedaży z tej miejscowości; ceny na tej stronie pochodzą z 164 sprzedaży mieszkań (wrzesień 2025 – wrzesień 2026). Jak sprawdzamy trafność
Rejestr cen nieruchomości – Mysłowice
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 164 sprzedaże mieszkań (Mysłowice, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 153 używane i 11 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Pytania i odpowiedzi – Mysłowice
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Mysłowicach?
Typowa cena to 6105 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026, 153 sprzedaże): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 5246 zł/m² a 7098 zł/m². To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Mysłowicach?
Od września 2025 do maja 2026 policzyliśmy 164 sprzedaże mieszkań: 153 używane i 11 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Mysłowicach?
Około 292 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 5830 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026, 81 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 252 000 zł do 345 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje mieszkanie 70 m² w Mysłowicach?
Około 469 000 zł za 70 m² przy typowej cenie mieszkań 60–80 m² – 6694 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – maj 2026, 41 sprzedaży – mało sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 70 m² wychodzi orientacyjnie od 374 000 zł do 534 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 70 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Czy mieszkania w Mysłowicach są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 31% taniej. Województwo śląskie: 6203 zł/m² (11 019 sprzedaży) – tu o 2% taniej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – maj 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Jak aktualne są ceny mieszkań w Mysłowicach?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do maja 2026 – razem 164 sprzedaże mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 29.05.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. W ostatnich miesiącach jest tu w danych bardzo mało sprzedaży, więc typowa cena opiera się głównie na starszych transakcjach z tego okresu. Nie wiemy, czy dzisiejsze ceny są wyższe, czy niższe. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Mysłowice? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/myslowice/”.