Ceny mieszkań – Będzin (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do września 2026 typowo po 5441 zł/m² (352 sprzedaże z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń).
- Typowa cena5441 zł/m²mieszkania używane, 352 sprzedaże, wrzesień 2025 – wrzesień 2026
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: październik 2025 – kwiecień 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
W skrócie – Będzin
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: wrzesień 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 391 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Będzin
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Dane w tabeli
| Miesiąc | Mieszkania używane | sprzedaży |
|---|---|---|
| gru 24 | 5575 zł | 115 |
| sty 25 | 5819 zł | 87 |
| lut 25 | 5653 zł | 90 |
| mar 25 | 5467 zł | 86 |
| kwi 25 | 5366 zł | 98 |
| maj 25 | 4988 zł | 95 |
| cze 25 | 5135 zł | 97 |
| lip 25 | 5082 zł | 98 |
| sie 25 | 5300 zł | 89 |
| wrz 25 | 5187 zł | 76 |
| paź 25 | 5192 zł | 82 |
| lis 25 | 5496 zł | 91 |
| gru 25 | 5477 zł | 103 |
| sty 26 | 5396 zł | 101 |
| lut 26 | 5225 zł | 94 |
| mar 26 | 5357 zł | 99 |
| kwi 26 | 5547 zł | 98 |
| maj 26 | 5544 zł | 106 |
| cze 26 | 5590 zł | 85 |
| lip 26 | 5200 zł | 71 |
| sie 26 | 5362 zł | 64 |
| wrz 26 | 5362 zł | 56 |
Ostatnio o 7,9% poniżej najwyższej typowej ceny na wykresie: 3 mies. do września 2026 (56 sprzedaży – mało sprzedaży) wobec 3 mies. do stycznia 2025 (87 sprzedaży).
Jak czytać wykres
Najwyższy punkt: 5819 zł/m², 87 sprzedaży, 3 mies. do stycznia 2025; ostatni: 5362 zł/m², 56 sprzedaży – mało sprzedaży, 3 mies. do września 2026. Wykres od grudnia 2024.
Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.
Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach
Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: +0,3% – bez wyraźnej zmiany (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 369 sprzedaży, 2025 r.: 362 sprzedaże).
| Rok | Typowa cena za m², mieszkania używane | Zmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku |
|---|---|---|
| 2025styczeń – grudzień 2025 | 5361 zł362 sprzedaże | +0,3%bez wyraźnej zmiany |
| 2024styczeń – grudzień 2024 | 5353 zł369 sprzedaży | +8,2% |
| 2023styczeń – grudzień 2023 | 4835 zł227 sprzedaży | +2,5%bez wyraźnej zmiany |
| 2022styczeń – grudzień 2022 | 4716 zł234 sprzedaże | – |
Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±6,6%. Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot.
Jak liczymy zmianę rok do roku
Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje
Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.
Osadź wykres u siebie
Wykres cen mieszkań – Będzin: typowa cena za m², liczba sprzedaży, okres, źródło i link. Wklej kod na stronę lub blog. Liczby odświeżają się same po każdej aktualizacji danych. Podgląd wykresu – Będzin
<iframe src="https://wycenowo.pl/osadz/ceny/bedzin/" title="Wykres cen mieszkań – Będzin (wycenowo.pl)" width="100%" height="480" style="border:0;max-width:700px" loading="lazy"></iframe>
<p><a href="https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/bedzin/">wycenowo.pl – ceny mieszkań Będzin</a></p>
Masz adres w Będzinie?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w dzielnicach – Będzin
Cen dzielnic nie podajemy – nie mamy sprzedaży przypisanych do dzielnic tej miejscowości. Typowa cena jest dla całej miejscowości, bez podziału na dzielnice; różnice pokazują metraż.
Ceny na ulicach – Będzin
W ostatnich 12 miesiącach żadna ulica nie miała 30 sprzedaży. Niżej ulice z ceną z dłuższego okresu – 2 albo 3 lata (starsze ceny przeliczone na dziś). Cenę swojego adresu sprawdzisz w wyszukiwarce adresu.
Cena z dłuższego okresu (2 albo 3 lata), bo w ostatnich 12 miesiącach było tam mniej niż 30 sprzedaży; starsze ceny przeliczyliśmy na poziom z ostatnich 12 miesięcy danych.
| Ulica | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| ul. bp. Adama Śmigielskiego | 5634 zł/m² | 38 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Marii Konopnickiej | 4167 zł/m² | 37 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Norberta Barlickiego | 4321 zł/m² | 34 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Piastowska | 7627 zł/m²nowe mieszkania | 37 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Rewolucjonistów | 5477 zł/m² | 35 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Rzeszowska | 7399 zł/m² | 30 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Stanisława Skalskiego | 5436 zł/m² | 63 sprzedaże | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Zwycięstwa | 5385 zł/m² | 33 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Żwirki i Wigury | 5085 zł/m² | 48 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
Ulice bez typowej ceny (za mało sprzedaży)
Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.
Przy ulicy – typowa cena m² mieszkań używanych jej osiedla, dzielnicy albo całego miasta, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 (w nawiasie sprzedaże w obszarze). To nie jest cena ulicy.
- plac 3 Majamniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. 1 Majamniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. 27 Styczniamniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. Andrzeja Wajdymniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. Bolesława Chrobregomniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. Brzozowickamniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. Cynkowamniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. dr. Adama Bilika10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. Gabriela Narutowiczamniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. gen. Władysława Andersamniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. Józefa Piłsudskiegomniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. Józefa Retingeramniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
Pokaż wszystkie 25
- ul. Kieleckamniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. Koszelewmniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. Modrzejowskamniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. Podskarpiemniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. Pokojumniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. Przyjaźnimniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. Romualda Trauguttamniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. rtm. Witolda Pileckiegomniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. Stanisława Małachowskiegomniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. Wisławy Szymborskiejmniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. Władysława Jagiełłymniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. Wojciecha Jastrzębowskiegomniej niż 10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
- ul. Wojciecha Kilara10 sprzedaży · Będzin (całe miasto): 5441 zł/m² (352 sprzedaże)
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu i rynku (nowe czy używane)
- Metraż (używane): najdrożej za m² 60–80 m², najtaniej do 40 m² – różnica 24% (61 i 141 sprzedaży).
- Nowe czy używane: nowe o 43% drożej za m² (39 i 352 sprzedaży mało sprzedaży).
- Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania do 40 m² – 142 z 391 sprzedaży (36%).
- Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).
wrzesień 2025 – wrzesień 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | 5197 złtypowo 4,1–6,2 tys. zł · 141 sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| 40–60 m² | 5207 złtypowo 4,5–6,4 tys. zł · 129 sprzedaży | za mało sprzedażytylko 13 sprzedaży |
| 60–80 m² | 6447 złtypowo 5,2–8 tys. zł · 61 sprzedaży | za mało sprzedażytylko 10 sprzedaży |
| ponad 80 m² | 6266 zł33 sprzedaże mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. | 7161 zł38 sprzedaży mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. |
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 35, 50 i 70 m² w Będzinie?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 35 m² – około 182 000 zł (5197 zł/m² w przedziale do 40 m², 141 sprzedaży)
- 50 m² – około 260 000 zł (5207 zł/m² w przedziale 40–60 m², 129 sprzedaży)
- 70 m² – około 451 000 zł (6447 zł/m² w przedziale 60–80 m², 61 sprzedaży)
Według wielkości: do 40 m² · 40–60 m² · 60–80 m²
Według liczby izb (używane, typowa cena całego mieszkania): 2 izby – 170 tys. zł (78 sprzedaży), 3 izby – 240 tys. zł (171 sprzedaży), 4+ izby – 336 tys. zł (94 sprzedaże); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Izba to nie zawsze pokój – bywa nią też oddzielna kuchnia, więc to nie ceny mieszkań dwu- czy trzypokojowych. Ceny według liczby izb w miastach.
Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Będzin
Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 352 sprzedaże.
Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
| Cena za m² | Sprzedaże |
|---|---|
| poniżej 3,5 tys. zł | 41 |
| 3,5–4,5 tys. zł | 50 |
| 4,5–5 tys. zł | 48 |
| 5–5,5 tys. zł | 43 |
| 5,5–6 tys. zł | 38 |
| 6–6,5 tys. zł | 31 |
| 6,5–7,5 tys. zł | 46 |
| od 7,5 tys. zł | 55 |
Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.
Ceny ofertowe deweloperów a ceny z aktów – Będzin
W skrócie: cena ofertowa nowego mieszkania w Będzinie jest o 3% wyższa niż cena z aktów notarialnych.
Cena ofertowa to cena z cennika w dniu pobrania, a nie cena, za którą mieszkanie się sprzedało. Akt przy nowym mieszkaniu podpisuje się zwykle po oddaniu budynku, często rok–dwa po umowie deweloperskiej – to inne mieszkania i inny czas, więc różnica nie jest rabatem. Ceny ofertowe w innych miastach i opis danych
Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości; ceny ofertowe – cenniki deweloperów z dane.gov.pl (licencja CC0 1.0), opracowanie wycenowo.pl. Źródła i licencje
Kupujesz od dewelopera? Omów ofertę z ekspertem – zestawi cenę z cennika z cenami nowych mieszkań z aktów w okolicy.
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Będzin: o 12% mniej niż w całym województwie (śląskie, 11 019 sprzedaży) i o 39% mniej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
Wśród 30 miejscowości z województwa śląskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Będzin ma 20. najwyższą typową cenę za m².
Ceny w okolicy
Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin. Drożej niż w Będzinie: Chorzów (o 5%), Dąbrowa Górnicza (o 9%), Katowice (o 49%). Taniej: Czeladź (o 7%).
- Metr używanego mieszkania do 40 m² kosztował tu praktycznie tyle samo co w mieszkaniu 40–60 m². Dane: 141 sprzedaży do 40 m² i 129 sprzedaży 40–60 m², wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
- Używane mieszkania kupowały tu w 5% firmy i inne podmioty (352 sprzedaże ze znaną kategorią, wrzesień 2025 – wrzesień 2026), a sprzedawały w 13% – kto kupuje i sprzedaje.
Inne miejscowości – województwo śląskie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Będzin (typowa cena).
Szczegóły, źródła i pytania
Transakcje dostępne w rejestrze według miesiąca – Będzin
Mieszkania używane, czerwiec 2025 – maj 2026: liczba sprzedaży w rejestrze (pasek) i typowa cena za m² w miesiącu. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy
W danych z okresu listopad 2023 – grudzień 2025 (798 sprzedaży) typowa cena w różnych miesiącach roku była podobna – bez wyraźnej różnicy. Więcej: kiedy najlepiej sprzedać mieszkanie.
Limit ceny w programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” – Będzin
W skrócie: typowa cena w Będzinie: mieszkania używane – poniżej limitu, nowe mieszkania od dewelopera – poniżej limitu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026).
Szczegóły limitu
W programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” (kredyt bez wkładu własnego z gwarancją BGK) cena za m² nie może przekroczyć limitu. Limit na IV kwartał 2026 (sprawdzone 5.10.2026) obok typowej ceny z aktów notarialnych:
- Mieszkania używane (i każdy zakup nie od dewelopera): limit 9421,10 zł/m² – typowa cena w Będzinie: 5441 zł/m² (352 sprzedaże, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
- Nowe mieszkania od dewelopera (pierwszy nabywca): limit 10 145,80 zł/m² – typowa cena w Będzinie: 7766 zł/m² (39 sprzedaży mało sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
To typowe ceny; konkretne mieszkanie może być droższe lub tańsze – sprawdź cenę ogłoszenia narzędziem „Czy to dobra cena?”. O kredycie decyduje bank. Limit wyliczamy według ustawy: średni wskaźnik kosztu odtworzenia 1 m² 7247,00 zł (pozostała część województwa) z obwieszczeń wojewody z 25.03.2026 i 28.09.2026 × 1,3 albo 1,4. Wiążącą tabelę limitów publikuje BGK.
Jak dokładne są nasze wyceny – Będzin
Sprawdziliśmy to na 70 sprzedażach mieszkań używanych i nowych z okresu 24.06.2026–23.09.2026. Każde mieszkanie wyceniliśmy tak, jakby jeszcze się nie sprzedało – z cen podobnych mieszkań z całej miejscowości sprzed tej sprzedaży – i porównaliśmy wynik z ceną z aktu notarialnego. Połowa wycen różniła się od ceny z aktu o mniej niż 17,0%, a 30% – o najwyżej 10%. Wyniki w innych miastach
Rejestr cen nieruchomości – Będzin
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 391 sprzedaży mieszkań (Będzin, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 352 używane i 39 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Pytania i odpowiedzi – Będzin
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Będzinie?
Typowa cena to 5441 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 352 sprzedaże): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 4489 zł/m² a 6724 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 7766 zł/m² (39 sprzedaży – mało sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Będzinie?
Od września 2025 do września 2026 policzyliśmy 391 sprzedaży mieszkań: 352 używane i 39 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Będzinie?
Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 7766 zł/m² (39 sprzedaży – mało sprzedaży, traktuj orientacyjnie), a używane – po 5441 zł/m² (352 sprzedaże), wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 43% więcej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Będzinie?
Około 260 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 5207 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 129 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 225 000 zł do 322 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie do 40 m² w Będzinie?
Około 182 000 zł za 35 m² przy typowej cenie mieszkań do 40 m² – 5197 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 141 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 35 m² wychodzi orientacyjnie od 145 000 zł do 219 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 35 m² – liczymy według metrażu, a nie liczby pokoi; piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje mieszkanie 70 m² w Będzinie?
Około 451 000 zł za 70 m² przy typowej cenie mieszkań 60–80 m² – 6447 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 61 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 70 m² wychodzi orientacyjnie od 363 000 zł do 560 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 70 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Czy mieszkania w Będzinie są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 39% taniej. Województwo śląskie: 6203 zł/m² (11 019 sprzedaży) – tu o 12% taniej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają w Będzinie?
Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: −0,2%. Mieszkania używane – teraz 5436 zł/m² z 155 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 5447 zł/m² z 197 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±9,5%. Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Jak aktualne są ceny mieszkań w Będzinie?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do września 2026 – razem 391 sprzedaży mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 15.09.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. Dlatego okres kończy się przed dniem pobrania, a najnowsze tygodnie jeszcze się uzupełniają. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Będzin? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/bedzin/”.