Ceny mieszkań – Tychy (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do czerwca 2026 typowo po 7509 zł/m² (520 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń). Rejestr cen w Tychach ma na razie sprzedaże do czerwca 2026.
- Typowa cena7509 zł/m²mieszkania używane, 520 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, ostatnie akty: czerwiec 2026
- Twoja dzielnica3 dzielnicetypowa cena i liczba sprzedaży w każdej
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: październik 2025 – kwiecień 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
W skrócie – Tychy
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: czerwiec 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 645 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Tychy
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Dane w tabeli
| Miesiąc | Mieszkania używane | sprzedaży | Nowe od dewelopera | sprzedaży |
|---|---|---|---|---|
| gru 24 | 7433 zł | 146 | 8844 zł | 311 |
| sty 25 | 7451 zł | 169 | 8903 zł | 376 |
| lut 25 | 7239 zł | 157 | 8940 zł | 264 |
| mar 25 | 7338 zł | 167 | 8965 zł | 123 |
| kwi 25 | 7269 zł | 162 | 8976 zł | 55 |
| maj 25 | 7590 zł | 169 | 9562 zł | 55 |
| cze 25 | 7557 zł | 159 | 10 163 zł | 45 |
| lip 25 | 7541 zł | 156 | 9849 zł | 52 |
| sie 25 | 7461 zł | 151 | 9400 zł | 40 |
| wrz 25 | 7312 zł | 155 | 8796 zł | 39 |
| paź 25 | 7318 zł | 155 | 9926 zł | 51 |
| lis 25 | 7299 zł | 165 | 10 234 zł | 46 |
| gru 25 | 7383 zł | 188 | 9524 zł | 70 |
| sty 26 | 7407 zł | 173 | 8769 zł | 64 |
| lut 26 | 7518 zł | 171 | 8735 zł | 64 |
| mar 26 | 7605 zł | 165 | 8348 zł | 33 |
| kwi 26 | 7638 zł | 193 | – | 0 |
| maj 26 | 7705 zł | 183 | – | 0 |
| cze 26 | 7686 zł | 152 | – | 0 |
| lip 26 | 7692 zł | 83 | – | 0 |
Ostatnio o 0,2% poniżej najwyższej typowej ceny na wykresie: 3 mies. do lipca 2026 (83 sprzedaże) wobec 3 mies. do maja 2026 (183 sprzedaże).
Jak czytać wykres
Najwyższy punkt: 7705 zł/m², 183 sprzedaże, 3 mies. do maja 2026; ostatni: 7692 zł/m², 83 sprzedaże, 3 mies. do lipca 2026. Wykres od grudnia 2024.
Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.
Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach
Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: +3,8% – więcej niż zwykłe wahania (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 659 sprzedaży, 2025 r.: 669 sprzedaży).
| Rok | Typowa cena za m², mieszkania używane | Zmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku |
|---|---|---|
| 2025styczeń – grudzień 2025 | 7383 zł669 sprzedaży | +3,8% |
| 2024styczeń – grudzień 2024 | 7205 zł659 sprzedaży | +15,3% |
| 2023styczeń – grudzień 2023 | 6113 zł655 sprzedaży | +4,3% |
| 2022styczeń – grudzień 2022 | 5873 zł577 sprzedaży | – |
Ta zmiana jest większa niż zwykłe wahania typowej ceny przy tej liczbie sprzedaży (ok. ±3,1%). Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot.
Jak liczymy zmianę rok do roku
Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje
Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.
Ulice, osiedla i dzielnice z największą zmianą typowej ceny rok do roku: gdzie ceny mieszkań rosną najszybciej.
Osadź wykres u siebie
Wykres cen mieszkań – Tychy: typowa cena za m², liczba sprzedaży, okres, źródło i link. Wklej kod na stronę lub blog. Liczby odświeżają się same po każdej aktualizacji danych. Podgląd wykresu – Tychy
<iframe src="https://wycenowo.pl/osadz/ceny/tychy/" title="Wykres cen mieszkań – Tychy (wycenowo.pl)" width="100%" height="480" style="border:0;max-width:700px" loading="lazy"></iframe>
<p><a href="https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/tychy/">wycenowo.pl – ceny mieszkań Tychy</a></p>
Masz adres w Tychach?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w dzielnicach – Tychy
Typowa cena za m² w dzielnicach, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, osobno dla mieszkań używanych i nowych. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy
| Dzielnica | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| Żwaków | 9915 zł36 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| Śródmieście | 7293 zł379 sprzedaży | 8995 zł398 sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. |
| Czułów | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży | 8236 zł57 sprzedaży mało sprzedaży |
mało sprzedaży – mniej niż 60 sprzedaży, więc taki wynik jest mniej pewny (co to znaczy).
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
Dzielnice, w których sprzedaży było za mało, żeby podać typową cenę
- Cielmicemniej niż 10 sprzedaży
- Glinkabrak sprzedaży
- Jaroszowicebrak sprzedaży
- Mąkołowiecmniej niż 10 sprzedaży
- Stare Tychymniej niż 10 sprzedaży
- Sublemniej niż 10 sprzedaży
- Urbanowice14 sprzedaży
- Wartogłowiecbrak sprzedaży
- Wilkowyje17 sprzedaży
- Wygorzelemniej niż 10 sprzedaży
- Zawiśćmniej niż 10 sprzedaży
- Zwierzyniecbrak sprzedaży
Nazwę, typową cenę i liczbę sprzedaży pokazuje dymek – najedź na obszar albo go dotknij.
Typowa cena za m², mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026; szare pola – mniej niż 30 sprzedaży. Granice: © autorzy OpenStreetMap (ODbL). Kliknij dzielnicę, żeby zobaczyć szczegóły.
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Ceny na ulicach – Tychy
Co najmniej 30 sprzedaży (wrzesień 2025 – wrzesień 2026) miała tylko jedna ulica. Cenę swojego adresu sprawdzisz w wyszukiwarce adresu.
| Ulica | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| Aleja Bielska | 9964 zł/m² | 44 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 1 rok |
Cena z dłuższego okresu (2 albo 3 lata), bo w ostatnich 12 miesiącach było tam mniej niż 30 sprzedaży; starsze ceny przeliczyliśmy na poziom z ostatnich 12 miesięcy danych.
| Ulica | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| ul. Arkadowa | 6374 zł/m² | 33 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Brzoskwiniowa | 10 163 zł/m²nowe mieszkania | 73 sprzedaże | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Budowlanych | 6517 zł/m² | 37 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Cyganerii | 6445 zł/m² | 37 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Dębowa | 6993 zł/m² | 33 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Edukacji | 6678 zł/m² | 43 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Elfów | 6928 zł/m² | 51 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Henryka Dąbrowskiego | 6788 zł/m² | 34 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Honoraty | 7629 zł/m² | 41 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Marszałka Piłsudskiego | 8060 zł/m² | 38 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Niepodległości | 7355 zł/m² | 33 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Przemysłowa | 9062 zł/m² | 31 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Stefana Batorego | 6976 zł/m² | 35 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Żorska | 10 522 zł/m² | 57 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| ul. Żwakowska | 7094 zł/m² | 40 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
Ulice bez typowej ceny (za mało sprzedaży)
Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.
Przy ulicy – typowa cena m² mieszkań używanych jej osiedla, dzielnicy albo całego miasta (w nawiasie sprzedaże w obszarze). To nie jest cena ulicy.
- ul. Brzozowamniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Bukowamniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Cielmickamniej niż 10 sprzedaży · Tychy (całe miasto): 7509 zł/m² (520 sprzedaży, wrzesień 2025 – czerwiec 2026)
- ul. Czereśniowamniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Dunikowskiegomniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Elizy Orzeszkowejmniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Feliksa Konecznegomniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. gen. Józefa Bemamniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Generała Andersamniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Generała Ch. de Gaulle'amniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Grzegorza Fitelbergamniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Hutnicza18 sprzedaży · Tychy (całe miasto): 7509 zł/m² (520 sprzedaży, wrzesień 2025 – czerwiec 2026)
Pokaż wszystkie 33
- ul. Jana Baronamniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Jankowickamniej niż 10 sprzedaży · Tychy (całe miasto): 7509 zł/m² (520 sprzedaży, wrzesień 2025 – czerwiec 2026)
- ul. Jemiołowamniej niż 10 sprzedaży · Tychy (całe miasto): 7509 zł/m² (520 sprzedaży, wrzesień 2025 – czerwiec 2026)
- ul. K. Darwina10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Lawendowa22 sprzedaże · Tychy (całe miasto): 7509 zł/m² (520 sprzedaży, wrzesień 2025 – czerwiec 2026)
- ul. Majora Hubalamniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Migdałowamniej niż 10 sprzedaży · Tychy (całe miasto): 7509 zł/m² (520 sprzedaży, wrzesień 2025 – czerwiec 2026)
- ul. Morcinkamniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Myśliwska12 sprzedaży · dzielnica Żwaków: 9915 zł/m² (36 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Obywatelska11 sprzedaży · Tychy (całe miasto): 7509 zł/m² (520 sprzedaży, wrzesień 2025 – czerwiec 2026)
- ul. Poziomkowamniej niż 10 sprzedaży · Tychy (całe miasto): 7509 zł/m² (520 sprzedaży, wrzesień 2025 – czerwiec 2026)
- ul. Romana Dmowskiegomniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Rudolfa Zarębymniej niż 10 sprzedaży · Tychy (całe miasto): 7509 zł/m² (520 sprzedaży, wrzesień 2025 – czerwiec 2026)
- ul. Skalnamniej niż 10 sprzedaży · Tychy (całe miasto): 7509 zł/m² (520 sprzedaży, wrzesień 2025 – czerwiec 2026)
- ul. Stefana Czarnieckiegomniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Stefana Grota-Roweckiegomniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Uczniowskamniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Władysława Reymontamniej niż 10 sprzedaży · Tychy (całe miasto): 7509 zł/m² (520 sprzedaży, wrzesień 2025 – czerwiec 2026)
- ul. Władysława Sikorskiegomniej niż 10 sprzedaży · Tychy (całe miasto): 7509 zł/m² (520 sprzedaży, wrzesień 2025 – czerwiec 2026)
- ul. Wojska Polskiegomniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
- ul. Zofii Nałkowskiejmniej niż 10 sprzedaży · dzielnica Śródmieście: 7293 zł/m² (379 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026)
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu, dzielnicy i rynku (nowe czy używane)
- Metraż (używane): najdrożej za m² 60–80 m², najtaniej 40–60 m² – różnica 2% (94 i 268 sprzedaży).
- Nowe czy używane: nowe o 21% drożej za m² (125 i 520 sprzedaży).
- Dzielnica (używane): Żwaków o 36% drożej za m² niż Śródmieście (36 i 379 sprzedaży mało sprzedaży).
- Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 304 z 645 sprzedaży (47%).
- Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).
wrzesień 2025 – czerwiec 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | 7530 złtypowo 6,7–9 tys. zł · 136 sprzedaży | 9787 zł127 sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. |
| 40–60 m² | 7477 złtypowo 6,5–8,9 tys. zł · 268 sprzedaży | 10 332 złtypowo 9,6–10,7 tys. zł · 36 sprzedaży mało sprzedaży |
| 60–80 m² | 7647 złtypowo 6,8–8,6 tys. zł · 94 sprzedaże | 8294 zł92 sprzedaże · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. |
| ponad 80 m² | 7653 zł49 sprzedaży mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. | 7917 złtypowo 7,6–8,3 tys. zł · 46 sprzedaży mało sprzedaży |
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 35, 50 i 70 m² w Tychach?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 35 m² – około 264 000 zł (7530 zł/m² w przedziale do 40 m², 136 sprzedaży)
- 50 m² – około 374 000 zł (7477 zł/m² w przedziale 40–60 m², 268 sprzedaży)
- 70 m² – około 535 000 zł (7647 zł/m² w przedziale 60–80 m², 94 sprzedaże)
Według wielkości: do 40 m² · 40–60 m² · 60–80 m²
Ile kosztuje mieszkanie w Tychach? Przykład: dwa mieszkania 50 m²
Szukasz mieszkania około 50 m² w Tychach? Tak wypadają mieszkania 40–60 m² używane i nowe od dewelopera (wrzesień 2025 – czerwiec 2026) – typowa cena za m² każdej grupy razy 50 m²:
Różnica to ok. 143 000 zł (28% za m²). To nie jest dopłata za samą nowość: nowe mieszkania stoją często w innych częściach miejscowości i bywają sprzedawane bez wykończenia. Nowych mieszkań tej wielkości sprzedało się tu mało (36 sprzedaży) – taka grupa może opisywać wąski fragment rynku, np. jedną inwestycję. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.
Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).
Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →
Co kupisz za swój budżet w Tychach
Orientacyjnie: ile metrów używanego mieszkania wychodzi za 3 przykładowe kwoty przy typowej cenie za m² w całym mieście i w dzielnicach. Środkowa kwota to mniej więcej cena 50 m² przy typowej cenie w mieście, pozostałe – o ok. 30% mniej i więcej.
| Gdzie | Za 250 tys. zł | Za 400 tys. zł | Za 500 tys. zł |
|---|---|---|---|
| Tychy – całe miasto7509 zł/m² · 520 sprzedaży · wrzesień 2025 – czerwiec 2026 | ok. 33 m² | ok. 53 m² | ok. 67 m² |
| Śródmieście (najtańsza dzielnica)7293 zł/m² · 379 sprzedaży · wrzesień 2025 – wrzesień 2026 | ok. 34 m² | ok. 55 m² | ok. 69 m² |
| Żwaków (najdroższa dzielnica)9915 zł/m² · 36 sprzedaży mało sprzedaży · wrzesień 2025 – wrzesień 2026 | ok. 25 m² | ok. 40 m² | ok. 50 m² |
To przeliczenie orientacyjne (kwota ÷ typowa cena za m²), nie oferta: typowe ceny mieszkań sprzedanych w podanym okresie, z aktów notarialnych, bez kosztów zakupu i remontu. Pokazujemy tylko miejsca z co najmniej 30 sprzedażami; mało sprzedaży – od 30 do 59.
Sprawdź swój budżet dowolna kwota, metraż albo liczba pokoi
Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Tychy
Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 520 sprzedaży.
Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
| Cena za m² | Sprzedaże |
|---|---|
| poniżej 6 tys. zł | 62 |
| 6–7 tys. zł | 130 |
| 7–8 tys. zł | 126 |
| 8–9 tys. zł | 82 |
| 9–10 tys. zł | 47 |
| 10–11 tys. zł | 40 |
| od 11 tys. zł | 33 |
Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.
Ceny ofertowe deweloperów a ceny z aktów – Tychy
W skrócie: cena ofertowa nowego mieszkania w Tychach jest o 6% wyższa niż cena z aktów notarialnych.
Cena ofertowa to cena z cennika w dniu pobrania, a nie cena, za którą mieszkanie się sprzedało. Akt przy nowym mieszkaniu podpisuje się zwykle po oddaniu budynku, często rok–dwa po umowie deweloperskiej – to inne mieszkania i inny czas, więc różnica nie jest rabatem. Ceny ofertowe w innych miastach i opis danych
Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości; ceny ofertowe – cenniki deweloperów z dane.gov.pl (licencja CC0 1.0), opracowanie wycenowo.pl. Źródła i licencje
Kupujesz od dewelopera? Omów ofertę z ekspertem – zestawi cenę z cennika z cenami nowych mieszkań z aktów w okolicy.
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Tychy: o 21% więcej niż w całym województwie (śląskie, 11 019 sprzedaży) i o 16% mniej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
Wśród 30 miejscowości z województwa śląskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Tychy ma 3. najwyższą typową cenę za m².
Ceny w okolicy
Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin.
- Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 38% drożej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 36 sprzedaży nowych i 268 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
- Liczby sprzedaży na 1000 mieszkańców tu nie porównujemy z innymi miastami: dane rejestru niepełne (do 06.2026) – porównanie miast.
Inne miejscowości – województwo śląskie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Tychy (typowa cena).
Szczegóły, źródła i pytania
Transakcje dostępne w rejestrze według miesiąca – Tychy
Mieszkania używane, czerwiec 2025 – maj 2026: liczba sprzedaży w rejestrze (pasek) i typowa cena za m² w miesiącu. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy
W danych z okresu listopad 2023 – grudzień 2025 (1484 sprzedaże) typowa cena w różnych miesiącach roku była podobna – bez wyraźnej różnicy. Więcej: kiedy najlepiej sprzedać mieszkanie.
Limit ceny w programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” – Tychy
W skrócie: typowa cena w Tychach: mieszkania używane – poniżej limitu, nowe mieszkania od dewelopera – poniżej limitu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026).
Szczegóły limitu i ceny dzielnic
W programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” (kredyt bez wkładu własnego z gwarancją BGK) cena za m² nie może przekroczyć limitu. Limit na IV kwartał 2026 (sprawdzone 5.10.2026) obok typowej ceny z aktów notarialnych:
- Mieszkania używane (i każdy zakup nie od dewelopera): limit 9897,88 zł/m² – typowa cena w Tychach: 7509 zł/m² (520 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
- Nowe mieszkania od dewelopera (pierwszy nabywca): limit 10 659,25 zł/m² – typowa cena w Tychach: 9062 zł/m² (125 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
- Dzielnice z typową ceną poniżej limitu (mieszkania używane): 1 z 2
- Dzielnice z typową ceną poniżej limitu (nowe mieszkania): 1 z 1
| Dzielnica | Używane – typowa cena za m² i limit | Nowe – typowa cena za m² i limit |
|---|---|---|
| Śródmieście | 7293 złponiżej limitu · 379 sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Żwaków | 9915 złpowyżej limitu · 36 sprzedaży mało sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Czułów | za mało sprzedaży | 8236 złponiżej limitu · 57 sprzedaży mało sprzedaży |
Typowe ceny dzielnic – wrzesień 2025 – wrzesień 2026, każda z co najmniej 30 sprzedaży (liczba sprzedaży – pod ceną w tabeli).
To typowe ceny; konkretne mieszkanie może być droższe lub tańsze – sprawdź cenę ogłoszenia narzędziem „Czy to dobra cena?”. O kredycie decyduje bank. Limit wyliczamy według ustawy: średni wskaźnik kosztu odtworzenia 1 m² 7613,75 zł (gmina sąsiadująca ze stolicą województwa) z obwieszczeń wojewody z 25.03.2026 i 28.09.2026 × 1,3 albo 1,4. Wiążącą tabelę limitów publikuje BGK.
Jak dokładne są nasze wyceny – Tychy
Wyniku testu trafności wycen w Tychach jeszcze nie podajemy – test nie objął dość sprzedaży z tej miejscowości; ceny na tej stronie pochodzą z 645 sprzedaży mieszkań (wrzesień 2025 – wrzesień 2026). Jak sprawdzamy trafność
Rejestr cen nieruchomości – Tychy
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 645 sprzedaży mieszkań (Tychy, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 520 używanych i 125 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Poza mieszkaniami: miejsce w hali garażowej w Tychach kosztowało typowo 42 tys. zł (59 sprzedaży), garaż jako osobny lokal – 65 tys. zł (72 sprzedaże); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Ceny miejsc postojowych i garaży w miastach.
Pytania i odpowiedzi – Tychy
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Tychach?
Typowa cena to 7509 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026, 520 sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 6611 zł/m² a 8790 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 9062 zł/m² (125 sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Tychach?
Od września 2025 do czerwca 2026 policzyliśmy 645 sprzedaży mieszkań: 520 używanych i 125 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Tychach?
Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 9062 zł/m² (125 sprzedaży), a używane – po 7509 zł/m² (520 sprzedaży), wrzesień 2025 – czerwiec 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 21% więcej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Tychach?
Około 374 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 7477 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026, 268 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 327 000 zł do 444 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie do 40 m² w Tychach?
Około 264 000 zł za 35 m² przy typowej cenie mieszkań do 40 m² – 7530 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026, 136 sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 35 m² wychodzi orientacyjnie od 234 000 zł do 314 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 35 m² – liczymy według metrażu, a nie liczby pokoi; piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje mieszkanie 70 m² w Tychach?
Około 535 000 zł za 70 m² przy typowej cenie mieszkań 60–80 m² – 7647 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026, 94 sprzedaże). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 70 m² wychodzi orientacyjnie od 479 000 zł do 599 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 70 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Gdzie mieszkania są najdroższe, a gdzie najtańsze w Tychach?
Najwyższa typowa cena za m²: Żwaków – 9915 zł/m² (36 sprzedaży). Najniższa: Śródmieście – 7293 zł/m² (379 sprzedaży). Porównujemy 2 dzielnice, mieszkania używane, wrzesień 2025 – czerwiec 2026. Typowa cena zależy też od tego, jakie mieszkania akurat się tam sprzedały – metraż, wiek budynku.
Czy mieszkania w Tychach są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 16% taniej. Województwo śląskie: 6203 zł/m² (11 019 sprzedaży) – tu o 21% drożej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – czerwiec 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają w Tychach?
Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: +2,1%. Mieszkania używane – teraz 7615 zł/m² z 170 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 7459 zł/m² z 350 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±5,6%. Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Jak aktualne są ceny mieszkań w Tychach?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do czerwca 2026 – razem 645 sprzedaży mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 19.06.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. W ostatnich miesiącach jest tu w danych bardzo mało sprzedaży, więc typowa cena opiera się głównie na starszych transakcjach z tego okresu. Nie wiemy, czy dzisiejsze ceny są wyższe, czy niższe. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Tychy? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/tychy/”.