Ceny mieszkań – Knurów (ceny transakcyjne)

Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do września 2026 typowo po 5649 zł/m² (124 sprzedaże z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń).

  1. Typowa cena5649 zł/m²mieszkania używane, 124 sprzedaże, wrzesień 2025 – wrzesień 2026
  2. Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
  3. Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu

Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.

W skrócie – Knurów

4,8–6,6 tys. złTypowy zakres cen za m² – mieszkania używane. W tych granicach mieściła się połowa sprzedaży
ok. 286 000 złPrzykład: 50 m² × typowa cena mieszkań 40–60 m² (mieszkania używane, 64 sprzedaże) – ilustracja, nie wycena lokalu
ok. 89 m²500 tys. zł odpowiada około tylu m² przy typowej cenie w mieście (mieszkania używane). To przeliczenie orientacyjne, nie oferta.
133Sprzedaże razem (używane i nowe), wrzesień 2025 – wrzesień 2026
7%Udział nowych mieszkań w sprzedażach

Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: wrzesień 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 133 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy

Czy ceny rosną, czy spadają – Knurów

+8,2%zmiana w 3 miesiące mało sprzedaży
+5,5%zmiana w 12 miesięcy mało sprzedaży
+5,1%od gru 24 mało sprzedaży
Typowa cena za m², Knurów Mieszkania używane

wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych

Dane w tabeli
MiesiącMieszkania używanesprzedaży
gru 245651 zł34
sty 255567 zł35
lut 255302 zł30
mar 255704 zł34
kwi 255787 zł43
maj 255633 zł36
cze 255488 zł38
lip 255505 zł36
sie 255630 zł40
wrz 255664 zł43
paź 255411 zł32
lis 255411 zł32
mar 265421 zł32
maj 265487 zł47
cze 265794 zł48
lip 265915 zł51
sie 265937 zł30

Ostatnio najwyższa typowa cena na wykresie: 3 mies. do sierpnia 2026 (30 sprzedaży – mało sprzedaży).

Jak czytać wykres

Ostatni punkt: 5937 zł/m², 30 sprzedaży – mało sprzedaży, 3 mies. do sierpnia 2026. Wykres od grudnia 2024.

Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.

Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach

Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: +3,3% – bez wyraźnej zmiany (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 154 sprzedaże, 2025 r.: 138 sprzedaży).

RokTypowa cena za m², mieszkania używaneZmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku
2025styczeń – grudzień 20255490 zł138 sprzedaży+3,3%bez wyraźnej zmiany
2024styczeń – grudzień 20245322 zł154 sprzedaże+11%
2023styczeń – grudzień 20234758 zł106 sprzedaży+9%bez wyraźnej zmiany
2022styczeń – grudzień 20224358 zł113 sprzedaży–

Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±8,2%. Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot.

Jak liczymy zmianę rok do roku

Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje

Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.

Masz adres w Knurowie?

Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.

Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →

Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.

Gdzie drożej, gdzie taniej

Ceny mieszkań w dzielnicach – Knurów

Cen dzielnic nie podajemy – nie mamy sprzedaży przypisanych do dzielnic tej miejscowości. Typowa cena jest dla całej miejscowości, bez podziału na dzielnice; różnice pokazują metraż.

Ceny na ulicach – Knurów

W ostatnich 12 miesiącach żadna ulica nie miała 30 sprzedaży. Niżej ulice z ceną z dłuższego okresu – 2 albo 3 lata (starsze ceny przeliczone na dziś). Cenę swojego adresu sprawdzisz w wyszukiwarce adresu.

UlicaTypowa cena za m²Liczba sprzedażyOkres
Aleja Piastów5587 zł/m²30 sprzedaży mało sprzedażywrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata
ul. 26 Stycznia8144 zł/m²nowe mieszkania40 sprzedaży mało sprzedażywrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata
ul. Kazimierza Wielkiego6320 zł/m²54 sprzedaże mało sprzedażywrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata

Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.

Przy ulicy – typowa cena m² mieszkań używanych jej osiedla, dzielnicy albo całego miasta, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 (w nawiasie sprzedaże w obszarze). To nie jest cena ulicy.

Metraż, nowe i używane

Jak różnią się ceny według metrażu

  • Metraż (używane): najdrożej za m² 40–60 m², najtaniej do 40 m² – różnica 4% (64 i 40 sprzedaży mało sprzedaży).
  • Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 64 z 133 sprzedaży (48%).
  • Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).

wrzesień 2025 – wrzesień 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.

MetrażUżywane – typowa cena za m²Nowe – typowa cena za m²
do 40 m²5471 złtypowo 4,7–6,4 tys. zł · 40 sprzedaży mało sprzedażybrak sprzedaży
40–60 m²5711 złtypowo 4,9–6,5 tys. zł · 64 sprzedażebrak sprzedaży
60–80 m²5787 zł47 sprzedaży mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies.za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży
ponad 80 m²za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedażyza mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży

Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.

„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.

Ile kosztuje mieszkanie 35 i 50 m² w Knurowie?

Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); dokładniej – formularz wyceny.

  • 35 m² – około 191 000 zł (5471 zł/m² w przedziale do 40 m², 40 sprzedaży mało sprzedaży)
  • 50 m² – około 286 000 zł (5711 zł/m² w przedziale 40–60 m², 64 sprzedaże)

Według liczby izb (używane, typowa cena całego mieszkania): 3 izby – 240 tys. zł (68 sprzedaży), 4+ izby – 315 tys. zł (33 sprzedaże); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Izba to nie zawsze pokój – bywa nią też oddzielna kuchnia, więc to nie ceny mieszkań dwu- czy trzypokojowych. Ceny według liczby izb w miastach – w tabeli 40 miast z największą liczbą sprzedaży, to miasto w pliku CSV.

Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Knurów

Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 124 sprzedaże.

Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
Cena za m²Sprzedaże
poniżej 5 tys. zł39
5–6 tys. zł37
od 6 tys. zł48

Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.

Na tle województwa i Polski

Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)

W skrócie: Knurów: o 9% mniej niż w całym województwie (śląskie, 11 019 sprzedaży) i o 36% mniej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.

Knurów5649 zł/m²
woj. śląskie6203 zł/m²
Polska8893 zł/m²

Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.

Wśród 30 miejscowości z województwa śląskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Knurów ma 17. najwyższą typową cenę za m².

Ceny w okolicy

Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin. Drożej niż w Knurowie: Żory (o 5%). Taniej: Rybnik (o 4%), Pyskowice (o 6%), Bytom (o 20%).

  • Metr używanego mieszkania do 40 m² kosztował tu typowo o 4% taniej niż w mieszkaniu 40–60 m². Dane: 40 sprzedaży do 40 m² i 64 sprzedaże 40–60 m², wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
  • Używane mieszkania kupowały tu w 2% firmy i inne podmioty (124 sprzedaże ze znaną kategorią, wrzesień 2025 – wrzesień 2026), a sprzedawały w 2% – kto kupuje i sprzedaje.

Inne miejscowości – województwo śląskie

Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.

Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Knurów (typowa cena).

Szczegóły, źródła i pytania

Limit ceny w programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” – Knurów

W skrócie: typowa cena w Knurowie: mieszkania używane – poniżej limitu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026).

Szczegóły limitu

W programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” (kredyt bez wkładu własnego z gwarancją BGK) cena za m² nie może przekroczyć limitu. Limit na IV kwartał 2026 (sprawdzone 5.10.2026) obok typowej ceny z aktów notarialnych:

  • Mieszkania używane (i każdy zakup nie od dewelopera): limit 9421,10 zł/m² – typowa cena w Knurowie: 5649 zł/m² (124 sprzedaże, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.

To typowe ceny; konkretne mieszkanie może być droższe lub tańsze – sprawdź cenę ogłoszenia narzędziem „Czy to dobra cena?”. O kredycie decyduje bank. Limit wyliczamy według ustawy: średni wskaźnik kosztu odtworzenia 1 m² 7247,00 zł (pozostała część województwa) z obwieszczeń wojewody z 25.03.2026 i 28.09.2026 × 1,3 albo 1,4. Wiążącą tabelę limitów publikuje BGK.

Jak dokładne są nasze wyceny – Knurów

Wyniku testu trafności wycen w Knurowie jeszcze nie podajemy – test nie objął dość sprzedaży z tej miejscowości; ceny na tej stronie pochodzą z 133 sprzedaży mieszkań (wrzesień 2025 – wrzesień 2026). Jak sprawdzamy trafność

Rejestr cen nieruchomości – Knurów

Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 133 sprzedaże mieszkań (Knurów, wrzesień 2025 – wrzesień 2026), w tym mniej niż 10 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.

Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje

Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.

Pytania i odpowiedzi – Knurów

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Knurowie?

Typowa cena to 5649 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 124 sprzedaże): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 4754 zł/m² a 6626 zł/m². To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.

Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Knurowie?

Od września 2025 do września 2026 policzyliśmy 133 sprzedaże mieszkań, w tym mniej niż 10 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.

Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Knurowie?

Około 286 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 5711 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 64 sprzedaże). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 246 000 zł do 327 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.

Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie do 40 m² w Knurowie?

Około 191 000 zł za 35 m² przy typowej cenie mieszkań do 40 m² – 5471 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 40 sprzedaży – mało sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 35 m² wychodzi orientacyjnie od 165 000 zł do 224 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 35 m² – liczymy według metrażu, a nie liczby pokoi; piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.

Czy mieszkania w Knurowie są droższe niż w całej Polsce?

W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 36% taniej. Województwo śląskie: 6203 zł/m² (11 019 sprzedaży) – tu o 9% taniej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.

Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają w Knurowie?

Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: +6,7%. Mieszkania używane – teraz 5828 zł/m² z 70 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 5463 zł/m² z 54 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±10,9%. Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.

Jak aktualne są ceny mieszkań w Knurowie?

Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do września 2026 – razem 133 sprzedaże mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 16.09.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. Dlatego okres kończy się przed dniem pobrania, a najnowsze tygodnie jeszcze się uzupełniają. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.

Obserwuj to miejsce

Chcesz śledzić ceny – Knurów? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Typowa cena za m² – Knurów, woj. śląskie: 5649 zł (mieszkania używane, 124 sprzedaże, wrz 2025 – wrz 2026). Karta ceny wycenowo.pl

Karta do udostępnienia

Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.

Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/knurow/”.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w Knurowie?

Wyceń mieszkanie