Ceny mieszkań – Żory (ceny transakcyjne)
Ceny transakcyjne z Rejestru Cen Nieruchomości: mieszkania używane sprzedawały się tu od września 2025 do września 2026 typowo po 5925 zł/m² (175 sprzedaży z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń).
- Typowa cena5925 zł/m²mieszkania używane, 175 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026
- Twoja dzielnica3 dzielnicetypowa cena i liczba sprzedaży w każdej
- Twój metraż4 przedziałydo 40, 40–60, 60–80 i ponad 80 m²
- Wyceń swój adresbezpłatnie, bez telefonu
Typowa cena mieszkań używanych w dostępnych transakcjach. Większość sprzedaży pochodzi z okresu: wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Aktualizacja bazy: 12.10.2026.
W skrócie – Żory
Skąd ta liczba? Z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnia sprzedaż: sierpień 2026, pobrane 12.10.2026. Liczymy z 462 sprzedaży całych mieszkań od września 2025 do września 2026. Typowa cena: połowa sprzedaży taniej, połowa drożej; podajemy ją od 30 sprzedaży. To ceny z aktów, nie z ogłoszeń. Jak liczymy
Czy ceny rosną, czy spadają – Żory
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Dane w tabeli
| Miesiąc | Mieszkania używane | sprzedaży | Nowe od dewelopera | sprzedaży |
|---|---|---|---|---|
| gru 24 | 5835 zł | 41 | – | 0 |
| sty 25 | 5761 zł | 30 | – | 0 |
| mar 25 | 5458 zł | 35 | 9572 zł | 34 |
| kwi 25 | 5735 zł | 43 | – | 0 |
| maj 25 | 5735 zł | 51 | – | 0 |
| cze 25 | 6247 zł | 44 | – | 0 |
| lip 25 | 6285 zł | 40 | – | 0 |
| sie 25 | 6329 zł | 33 | – | 0 |
| wrz 25 | 6343 zł | 38 | – | 0 |
| paź 25 | 6013 zł | 39 | 8417 zł | 80 |
| lis 25 | 5891 zł | 44 | 8417 zł | 98 |
| gru 25 | 5575 zł | 42 | 8375 zł | 110 |
| sty 26 | 5617 zł | 40 | 8230 zł | 47 |
| lut 26 | 5901 zł | 38 | – | 0 |
| mar 26 | 6081 zł | 47 | 8892 zł | 34 |
| kwi 26 | 6081 zł | 57 | 8944 zł | 79 |
| maj 26 | 5909 zł | 69 | 8940 zł | 102 |
| cze 26 | 5799 zł | 67 | 8810 zł | 111 |
| lip 26 | 5949 zł | 61 | 8460 zł | 90 |
| sie 26 | 6015 zł | 34 | 8423 zł | 66 |
Ostatnio o 5,2% poniżej najwyższej typowej ceny na wykresie: 3 mies. do sierpnia 2026 (34 sprzedaże – mało sprzedaży) wobec 3 mies. do września 2025 (38 sprzedaży – mało sprzedaży).
Jak czytać wykres
Najwyższy punkt: 6343 zł/m², 38 sprzedaży – mało sprzedaży, 3 mies. do września 2025; ostatni: 6015 zł/m², 34 sprzedaże – mało sprzedaży, 3 mies. do sierpnia 2026. Wykres od grudnia 2024.
Każdy punkt to typowa cena z aktów z danego miesiąca i dwóch poprzednich; nie pokazujemy miesięcy z mniej niż 30 sprzedażami. Koniec wykresu wyznacza liczba sprzedaży: ostatni punkt ma co najmniej połowę typowej liczby sprzedaży, ale może jeszcze obejmować miesiące, które rejestr uzupełnia – powiaty wpisują akty z opóźnieniem.
Rok do roku: typowa cena w kolejnych latach
Zmiana typowej ceny w 2025 r. wobec 2024 r.: +5,3% – bez wyraźnej zmiany (mieszkania używane, za m²; 2024 r.: 149 sprzedaży, 2025 r.: 159 sprzedaży).
| Rok | Typowa cena za m², mieszkania używane | Zmiana po uwzględnieniu metrażu, do poprzedniego roku |
|---|---|---|
| 2025styczeń – grudzień 2025 | 6013 zł159 sprzedaży | +5,3%bez wyraźnej zmiany |
| 2024styczeń – grudzień 2024 | 5611 zł149 sprzedaży | – |
Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±7,4%. Kwoty w tabeli to typowe ceny całego roku, a procent – zmiana po uwzględnieniu metrażu sprzedanych mieszkań, więc nie wynika wprost z dwóch sąsiednich kwot.
Jak liczymy zmianę rok do roku
Tylko pełne lata kalendarzowe, w których rejestr tego powiatu jest kompletny, i tylko przy co najmniej 30 sprzedażach mieszkań używanych w każdym roku. Zmianę typowej ceny liczymy przy tym samym metrażu sprzedanych mieszkań. To opis transakcji, które się odbyły – nie mówi, ile zyskało albo straciło konkretne mieszkanie, i nie jest prognozą.
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości. Źródła i licencje
Kupiłeś tu mieszkanie kilka lat temu? Sprawdź, jak zmieniła się typowa cena od roku zakupu.
Masz adres w Żorach?
Wpisz adres i metraż – piętro i stan podasz, jeśli je znasz. Gdy w okolicy było dość sprzedaży, dostaniesz szacunek z przedziałem i liczbą sprzedaży podobnych mieszkań, z których go policzyliśmy. Wynik nie ocenia stanu prawnego ani technicznego lokalu.
Nie chcesz podawać adresu? Wyceń z cen całej miejscowości →
Sprzedajesz mieszkanie? Umów konsultację – 199 zł (raport PDF w cenie konsultacji) albo sprawdź cenę od pośrednika.
Kupujesz tutaj? Sprawdź cenę z ogłoszenia albo omów ofertę z ekspertem.
Gdzie drożej, gdzie taniej
Ceny mieszkań w dzielnicach – Żory
Typowa cena za m² w dzielnicach, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, osobno dla mieszkań używanych i nowych. Ceny z aktów notarialnych; podajemy je od 30 sprzedaży. Jak liczymy
| Dzielnica | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| Sikorskiego | 5877 zł30 sprzedaży mało sprzedaży | 8936 zł97 sprzedaży |
| Księcia Władysława | 5566 zł33 sprzedaże mało sprzedaży | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży |
| Korfantego | 6005 zł30 sprzedaży mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. | 8440 zł86 sprzedaży |
mało sprzedaży – mniej niż 60 sprzedaży, więc taki wynik jest mniej pewny (co to znaczy).
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
Cena z dłuższego okresu (2 lata), bo w ostatnich 12 miesiącach było tam mniej niż 30 sprzedaży.
| Miejsce | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| Pawlikowskiego | 5298 zł/m² | 43 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Powstańców Śląskich | 5769 zł/m² | 31 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Rogoźna | 9612 zł/m²nowe mieszkania | 37 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Rowień-Folwarki | 8028 zł/m²nowe mieszkania | 34 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Zachód | 8326 zł/m²nowe mieszkania | 40 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
Dzielnice, w których sprzedaży było za mało, żeby podać typową cenę
Tu nawet w 2 latach było za mało sprzedaży, żeby podać typową cenę. Liczba przy nazwie – sprzedaże z ostatnich 12 miesięcy.
- 700-lecia Żormniej niż 10 sprzedaży
- Baranowicemniej niż 10 sprzedaży
- Kleszczówmniej niż 10 sprzedaży
- Kleszczówka10 sprzedaży
- Osinymniej niż 10 sprzedaży
- Rójmniej niż 10 sprzedaży
- Śródmieściemniej niż 10 sprzedaży
Nazwę, typową cenę i liczbę sprzedaży pokazuje dymek – najedź na obszar albo go dotknij.
Typowa cena za m², mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026; szare pola – mniej niż 30 sprzedaży. Granice: © autorzy OpenStreetMap (ODbL). Kliknij dzielnicę, żeby zobaczyć szczegóły.
wycenowo.pl · ceny z aktów notarialnych
Ceny na 5 ulicach
Typowa cena za m² przy ulicach z co najmniej 30 sprzedażami, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – najwięcej sprzedaży najpierw.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena.
Ulice z ceną z dłuższego okresu – w ostatnich 12 miesiącach było tam mniej niż 30 sprzedaży:
| Ulica | Typowa cena za m² | Liczba sprzedaży | Okres |
|---|---|---|---|
| Osiedle Sikorskiego | 5521 zł/m² | 50 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Osiedle Pawlikowskiego | 5269 zł/m² | 43 sprzedaże mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
| Osiedle Korfantego | 5803 zł/m² | 38 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| ul. Wrzosowa | 8062 zł/m²nowe mieszkania | 35 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2023 – wrzesień 2026, 3 lata |
| Osiedle Powstańców Śląskich | 5769 zł/m² | 31 sprzedaży mało sprzedaży | wrzesień 2024 – wrzesień 2026, 2 lata |
Wszystkie ulice w Żorach (10) → w tym 5 z ceną z 24 mies.
Metraż, nowe i używane
Jak różnią się ceny według metrażu, dzielnicy i rynku (nowe czy używane)
- Metraż (używane): najdrożej za m² 60–80 m², najtaniej 40–60 m² – różnica 2% (48 i 102 sprzedaży mało sprzedaży).
- Nowe czy używane: nowe o 44% drożej za m² (287 i 175 sprzedaży).
- Dzielnica (używane): Sikorskiego o 6% drożej za m² niż Księcia Władysława (30 i 33 sprzedaży mało sprzedaży).
- Typowe mieszkanie: najczęściej sprzedawały się mieszkania 40–60 m² – 240 z 462 sprzedaży (52%).
- Piętro, winda, stan, standard: nie ma ich w rejestrze – nie podajemy, o ile zmieniają cenę (jak wyceniamy).
wrzesień 2025 – wrzesień 2026. To porównanie grup mieszkań, nie dopłata za sam metraż czy rynek.
| Metraż | Używane – typowa cena za m² | Nowe – typowa cena za m² |
|---|---|---|
| do 40 m² | 6667 zł39 sprzedaży mało sprzedaży · IX 2024 – IX 2026 · 24 mies. | 9046 złtypowo 8,1–9,8 tys. zł · 67 sprzedaży |
| 40–60 m² | 5877 złtypowo 5,3–6,7 tys. zł · 102 sprzedaże | 8617 złtypowo 8,1–9,1 tys. zł · 138 sprzedaży |
| 60–80 m² | 6009 złtypowo 5,1–8 tys. zł · 48 sprzedaży mało sprzedaży | 8370 złtypowo 8,1–8,8 tys. zł · 61 sprzedaży |
| ponad 80 m² | za mało sprzedażymniej niż 10 sprzedaży | za mało sprzedażytylko 21 sprzedaży |
Cena z dopiskiem „24 mies.” pochodzi z dwóch lat – w ostatnich 12 miesiącach było tam za mało sprzedaży.
„Typowo” i pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena. Cenę podajemy od 30 sprzedaży w grupie.
Ile kosztuje mieszkanie 50 i 70 m² w Żorach?
Orientacyjnie, z typowej ceny za m² w przedziale (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026); dokładniej – formularz wyceny.
- 50 m² – około 294 000 zł (5877 zł/m² w przedziale 40–60 m², 102 sprzedaże)
- 70 m² – około 421 000 zł (6009 zł/m² w przedziale 60–80 m², 48 sprzedaży mało sprzedaży)
Według wielkości: 40–60 m² · 60–80 m²
Ile kosztuje mieszkanie w Żorach? Przykład: dwa mieszkania 50 m²
Szukasz mieszkania około 50 m² w Żorach? Tak wypadają mieszkania 40–60 m² używane i nowe od dewelopera (wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – typowa cena za m² każdej grupy razy 50 m²:
Różnica to ok. 137 000 zł (32% za m²). To nie jest dopłata za samą nowość: nowe mieszkania stoją często w innych częściach miejscowości i bywają sprzedawane bez wykończenia. To ilustracja skali wydatku, nie wycena konkretnego mieszkania.
Do ceny dolicz koszty zakupu – podatek, notariusza, wpisy do księgi wieczystej i ewentualny remont (koszty kupującego).
Masz konkretne mieszkanie na oku? Porównamy je z podobnymi sprzedażami w okolicy. Sprawdź adres →
Co kupisz za swój budżet w Żorach
Orientacyjnie: ile metrów używanego mieszkania wychodzi za 3 przykładowe kwoty przy typowej cenie za m² w całym mieście i w dzielnicach. Środkowa kwota to mniej więcej cena 50 m² przy typowej cenie w mieście, pozostałe – o ok. 30% mniej i więcej. Sprzedaże: wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
| Gdzie | Za 210 tys. zł | Za 300 tys. zł | Za 390 tys. zł |
|---|---|---|---|
| Żory – całe miasto5925 zł/m² · 175 sprzedaży | ok. 35 m² | ok. 51 m² | ok. 66 m² |
| Księcia Władysława (najtańsza dzielnica)5566 zł/m² · 33 sprzedaże mało sprzedaży | ok. 38 m² | ok. 54 m² | ok. 70 m² |
| Sikorskiego (najdroższa dzielnica)5877 zł/m² · 30 sprzedaży mało sprzedaży | ok. 36 m² | ok. 51 m² | ok. 66 m² |
To przeliczenie orientacyjne (kwota ÷ typowa cena za m²), nie oferta: typowe ceny mieszkań sprzedanych w podanym okresie, z aktów notarialnych, bez kosztów zakupu i remontu. Pokazujemy tylko miejsca z co najmniej 30 sprzedażami; mało sprzedaży – od 30 do 59.
Sprawdź swój budżet dowolna kwota, metraż albo liczba pokoi
Ile sprzedaży w jakich cenach za m² – Żory
Mieszkania używane od września 2025 do września 2026: 175 sprzedaży.
Tabela: przedział ceny za m² i liczba sprzedaży
| Cena za m² | Sprzedaże |
|---|---|
| poniżej 5 tys. zł | 33 |
| 5–5,5 tys. zł | 31 |
| 5,5–6,5 tys. zł | 53 |
| od 6,5 tys. zł | 58 |
Pasek – liczba sprzedaży w przedziale. Każdy przedział ma co najmniej 30 sprzedaży, skrajne zbierają wszystkie tańsze i droższe – bez pojedynczych transakcji.
Na tle województwa i Polski
Na tle województwa i Polski (mieszkania używane)
W skrócie: Żory: o 4% mniej niż w całym województwie (śląskie, 11 019 sprzedaży) i o 33% mniej niż w Polsce (81 014 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026.
Cena województwa – ze wszystkich jego sprzedaży w rejestrze; powiaty bez udostępnionych danych nie są w niej ujęte.
Wśród 30 miejscowości z województwa śląskiego, dla których mamy typową cenę (mieszkania używane), Żory ma 14. najwyższą typową cenę za m².
Ceny w okolicy
Najbliższe miejscowości z typową ceną (mieszkania używane); odległość w linii prostej między środkami gmin. Drożej niż w Żorach: Katowice (o 37%). Taniej: Rybnik (o 8%), Knurów (o 5%).
- Metr nowego mieszkania od dewelopera kosztował tu typowo o 44% drożej niż metr używanego w tym samym metrażu. Dane: 199 sprzedaży nowych i 150 używanych, wrzesień 2025 – wrzesień 2026 – porównanie miast.
- Na 1000 mieszkańców przypadło tu 7,5 sprzedaży mieszkań (462 sprzedaże, wrzesień 2025 – wrzesień 2026; mieszkańcy: GUS, licencja CC BY 4.0, stan na 31.12.2025; 16. miejsce z 23 miast) – porównanie miast.
Inne miejscowości – województwo śląskie
Typowa cena za m² (mieszkania używane) i liczba sprzedaży, od najwyższej.
Pasek – zakres cen za m² (połowa sprzedaży mieściła się w tych granicach), kropka – typowa cena, pionowa kreska – Żory (typowa cena).
Szczegóły, źródła i pytania
Limit ceny w programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” – Żory
W skrócie: typowa cena w Żorach: mieszkania używane – poniżej limitu, nowe mieszkania od dewelopera – poniżej limitu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026).
Szczegóły limitu i ceny dzielnic
W programie „rodzinny kredyt mieszkaniowy” (kredyt bez wkładu własnego z gwarancją BGK) cena za m² nie może przekroczyć limitu. Limit na IV kwartał 2026 (sprawdzone 5.10.2026) obok typowej ceny z aktów notarialnych:
- Mieszkania używane (i każdy zakup nie od dewelopera): limit 9421,10 zł/m² – typowa cena w Żorach: 5925 zł/m² (175 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
- Nowe mieszkania od dewelopera (pierwszy nabywca): limit 10 145,80 zł/m² – typowa cena w Żorach: 8530 zł/m² (287 sprzedaży, wrzesień 2025 – wrzesień 2026) – poniżej limitu.
- Dzielnice z typową ceną poniżej limitu (mieszkania używane): 2 z 2
- Dzielnice z typową ceną poniżej limitu (nowe mieszkania): 2 z 2
| Dzielnica | Używane – typowa cena za m² i limit | Nowe – typowa cena za m² i limit |
|---|---|---|
| Księcia Władysława | 5566 złponiżej limitu · 33 sprzedaże mało sprzedaży | za mało sprzedaży |
| Sikorskiego | 5877 złponiżej limitu · 30 sprzedaży mało sprzedaży | 8936 złponiżej limitu · 97 sprzedaży |
| Korfantego | za mało sprzedaży | 8440 złponiżej limitu · 86 sprzedaży |
Typowe ceny dzielnic – wrzesień 2025 – wrzesień 2026, każda z co najmniej 30 sprzedaży (liczba sprzedaży – pod ceną w tabeli).
To typowe ceny; konkretne mieszkanie może być droższe lub tańsze – sprawdź cenę ogłoszenia narzędziem „Czy to dobra cena?”. O kredycie decyduje bank. Limit wyliczamy według ustawy: średni wskaźnik kosztu odtworzenia 1 m² 7247,00 zł (pozostała część województwa) z obwieszczeń wojewody z 25.03.2026 i 28.09.2026 × 1,3 albo 1,4. Wiążącą tabelę limitów publikuje BGK.
Jak dokładne są nasze wyceny – Żory
Sprawdziliśmy to na 54 sprzedażach mieszkań używanych i nowych z okresu 24.06.2026–23.09.2026. Każde mieszkanie wyceniliśmy tak, jakby jeszcze się nie sprzedało – z cen podobnych mieszkań z całej miejscowości sprzed tej sprzedaży – i porównaliśmy wynik z ceną z aktu notarialnego. Połowa wycen różniła się od ceny z aktu o mniej niż 14,3%, a 35% – o najwyżej 10%. Ten wynik jest mniej pewny mało sprzedaży. Wyniki w innych miastach
Rejestr cen nieruchomości – Żory
Z Rejestru Cen Nieruchomości policzyliśmy 462 sprzedaże mieszkań (Żory, wrzesień 2025 – wrzesień 2026): 175 używanych i 287 nowych (od deweloperów). Bierzemy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań.
Jak samemu sprawdzić pojedyncze transakcje
Pojedyncze sprzedaże mieszkań pokazujemy w uproszczonej liście tylko na osobnych podstronach ulic z co najmniej 5 sprzedażami, w budynkach od 10 mieszkań. Transakcje z rejestru przejrzysz na geoportal.gov.pl. Jak czytać rejestr (rynek, udział 1/1, garaż w cenie) – w poradniku jak samemu czytać Rejestr Cen Nieruchomości.
Poza mieszkaniami: garaż jako osobny lokal – 60 tys. zł (41 sprzedaży); wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Ceny miejsc postojowych i garaży w miastach.
Pytania i odpowiedzi – Żory
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Żorach?
Typowa cena to 5925 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 175 sprzedaży): w połowie transakcji cena za m² była niższa, a w połowie wyższa. Połowa sprzedaży mieściła się między 5219 zł/m² a 6877 zł/m². Nowe mieszkania od deweloperów: typowo 8530 zł/m² (287 sprzedaży). To ceny z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), a nie z ogłoszeń.
Ile mieszkań sprzedano według Rejestru Cen Nieruchomości w Żorach?
Od września 2025 do września 2026 policzyliśmy 462 sprzedaże mieszkań: 175 używanych i 287 nowych (od deweloperów). Liczymy tylko sprzedaże rynkowe całych mieszkań – bez udziałów, bonifikat i przetargów.
Czy nowe mieszkania są droższe niż używane w Żorach?
Nowe mieszkania od deweloperów sprzedawały się typowo po 8530 zł/m² (287 sprzedaży), a używane – po 5925 zł/m² (175 sprzedaży), wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Za m² nowego mieszkania płaci się tu typowo o 44% więcej niż za m² używanego. To porównanie różnych mieszkań: nowe często stoją w innych częściach miasta i bywają sprzedawane bez wykończenia, więc różnica nie mówi, ile kosztowałoby to samo mieszkanie w nowym budynku.
Ile jest warte mieszkanie 50 m² w Żorach?
Około 294 000 zł przy typowej cenie mieszkań 40–60 m² – 5877 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 102 sprzedaże). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 50 m² wychodzi orientacyjnie od 267 000 zł do 335 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 50 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Ile kosztuje mieszkanie 70 m² w Żorach?
Około 421 000 zł za 70 m² przy typowej cenie mieszkań 60–80 m² – 6009 zł/m² (mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026, 48 sprzedaży – mało sprzedaży). Po przemnożeniu środkowej połowy cen za m² przez 70 m² wychodzi orientacyjnie od 356 000 zł do 557 000 zł. To ilustracja, nie zakres rzeczywistych cen mieszkań 70 m² – piętro, stan i budynek uwzględni bezpłatna wycena.
Gdzie mieszkania są najdroższe, a gdzie najtańsze w Żorach?
Najwyższa typowa cena za m²: Sikorskiego – 5877 zł/m² (30 sprzedaży). Najniższa: Księcia Władysława – 5566 zł/m² (33 sprzedaże). Porównujemy 2 dzielnice, mieszkania używane, wrzesień 2025 – wrzesień 2026. Typowa cena zależy też od tego, jakie mieszkania akurat się tam sprzedały – metraż, wiek budynku.
Czy mieszkania w Żorach są droższe niż w całej Polsce?
W całej Polsce typowa cena za m² to 8893 zł/m² (81 014 sprzedaży) – tu jest o 33% taniej. Województwo śląskie: 6203 zł/m² (11 019 sprzedaży) – tu o 4% taniej. Porównujemy mieszkania używane z tego samego okresu (wrzesień 2025 – wrzesień 2026): używane z używanymi, nowe z nowymi.
Czy ceny mieszkań rosną, czy spadają w Żorach?
Typowa cena w ostatnich 6 mies. wobec 6 wcześniejszych: +0,5%. Mieszkania używane – teraz 5929 zł/m² z 91 sprzedaży od marca 2026 do września 2026, wcześniej 5901 zł/m² z 84 sprzedaży od września 2025 do marca 2026. Ta zmiana jest za mała, żeby mówić o wzroście czy spadku: przy tej liczbie sprzedaży typowa cena sama waha się zwykle o ok. ±8,4%. Typowa cena opisuje mieszkania, które akurat się sprzedały – inna mieszanka (np. więcej sprzedaży w nowszych blokach) też ją przesuwa. Ostatnie miesiące w rejestrze bywają niepełne: część aktów trafia do niego z opóźnieniem. To opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Jak aktualne są ceny mieszkań w Żorach?
Ceny na tej stronie obejmują sprzedaże od września 2025 do września 2026 – razem 462 sprzedaże mieszkań. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości pobieramy co miesiąc; ostatnie pobranie: 12.10.2026. Najnowszy akt w rejestrze: 11.08.2026. Urzędy wpisują akty notarialne do rejestru z opóźnieniem – zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego ostatnie miesiące bywają niepełne. Dlatego okres kończy się przed dniem pobrania, a najnowsze tygodnie jeszcze się uzupełniają. Typową cenę liczymy z całego okresu – to opis transakcji, które się odbyły, a nie prognoza.
Obserwuj to miejsce
Chcesz śledzić ceny – Żory? Co miesiąc, gdy w rejestrze pojawią się nowe dane, napiszemy, jeśli zmieni się tu typowa cena za m² – bez reklam. Potwierdzisz to w e-mailu, wypiszesz się jednym kliknięciem. Polityka prywatności.

Karta do udostępnienia
Ceny z tej strony na jednej grafice – wyślij znajomym albo wrzuć w social media.
Cytując, podaj: „Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez właściwych starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. Pobranie: 12.10.2026. Opracowanie: wycenowo.pl, okres wrzesień 2025 – wrzesień 2026, https://wycenowo.pl/ceny-mieszkan/zory/”.